Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 września 2009 r.
8:54
Edytuj ten wpis

Najbogatsza gmina ma problem z dostępem do własnych pieniędzy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 7 A A

Po godzinie 14 w Puchaczowie ludzie nie mogą wypłacić gotówki, bo jedyny bank zamyka swoje podwoje, a najbliższy bankomat jest aż w Łęcznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od kilku lat mieszkańcy zabiegają o zainstalowanie w Puchaczowie bankomatu. Niestety, dotychczasowe starania zawsze kończyły się fiaskiem.

– To irytujące, bo nie możemy swobodnie dysponować swoimi pieniędzmi – mówi Magdalena Śliwińska, mieszkanka Puchaczowa. Ludzie mają tam do dyspozycji jedynie filię Banku Spółdzielczego w Łęcznej, która czynna jest do godz. 14.

– Gdy ktoś nagle potrzebuje gotówki, to musi jechać do Łęcznej albo pożyczać u sąsiadki. Oba rozwiązania są kłopotliwe. Dlatego bankomat w Puchaczowie jest potrzebny "na wczoraj” – dodaje pani Magdalena.

Władze gminy podzielają opinie mieszkańców. – Wielokrotnie zabiegaliśmy o zainstalowanie bankomatu. Zawsze słyszeliśmy, że to się nie opłaca. Ba, już nawet w budynku urzędu przygotowaliśmy specjalnie miejsce, z 24-godzinnym dostępem oraz całodobowym monitoringiem – mówi Adam Grzesiuk, wójt gminy, który wypłaca pensje pracownikom na konta osobiste w Banku Spółdzielczym w Łęcznej.

Każdy z pracowników ma kartę, z której nie może na miejscu skorzystać. To jednak ma się zmienić. – W końcu doszliśmy do porozumienia z bankiem. Będzie bankomat – dodaje wójt Grzesiuk.

Zbigniew Urbankiewicz, prezes Banku Spółdzielczego w Łęcznej, potwierdza słowa wójta. – Montaż bankomatu w Puchaczowie planujemy w czwartym kwartale tego roku. Jeszcze nie wiemy, czy urządzenie zostanie zainstalowane w budynku Urzędu Gminy, czy też w siedzibie naszej filii. Ale na pewno jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mieli bankomat – obiecuje prezes Urbankiewicz.

– Czekamy z niecierpliwością, bo to trochę wstyd, aby w najbogatszej gminie w województwie nie było bankomatu – komentuje Magda Śliwińska.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
d / 16 sierpnia 2011 o 11:28
a ta na zdjęciu nie jest mieszkanką Puchaczowa jest tylko pracownikiem Urzędu Gminy i mieszka w Łęcznej. mogli już przeprowadzić wywiad z bardziej wiarygodną osobą
Avatar
mart / 18 września 2009 o 09:22
Jeżeli władze gminy chcą bankomatu, bank także, a i mieszkańcy również - to komu się właściwie nie opłaca? Chyba tylko tym, co zarabiają na dowożeniu ludzi do Łęcznej. A może w Puchaczowie działa jakiś gang lichwiarzy pożyczających gotówkę na procent?
Avatar
Gość / 9 września 2009 o 07:46
łęczynianka napisał:
mi przejsce z domu do bankomatu zajmie tyle samo co ludziom z puchaczowa przyjechanie busem/samochodem



hehe a na busa do lublina wydasz ta prowizje za wypłatę z bankomatu w łącznej:-) Czas poświęcony do lublina na dojazd-bezcenne:-) Gdzie tu logika? :-)
Avatar
łęczynianka / 7 września 2009 o 18:35
mi przejsce z domu do bankomatu zajmie tyle samo co ludziom z puchaczowa przyjechanie busem/samochodem
Avatar
P. / 7 września 2009 o 12:46
łęczynianka napisał:
a ja z Łęcznej po pieniądze muszę jeździć do Lublina bo w Łęcznej nie ma bankomatu ani mojego banku ani zadnego który by nie pobierał 5 zł prowizji i jakos żyje mam 25 km a oni zaledwie 6 ale problem

A ile płacisz za dojazd do Lublina i za powrót?
A jak potrzebujesz natychmiast pieniędzy, to wypłacasz (z prowizją, ale na miejscu, a nie za 6 km), a tamci nie mają takiej możliwości.
Avatar
łęczynianka / 7 września 2009 o 11:16
a ja z Łęcznej po pieniądze muszę jeździć do Lublina bo w Łęcznej nie ma bankomatu ani mojego banku ani zadnego który by nie pobierał 5 zł prowizji i jakos żyje mam 25 km a oni zaledwie 6 ale problem
Avatar
the_show_must_go_on / 7 września 2009 o 10:21
Jeszcze nie wiemy, czy urządzenie zostanie zainstalowane [size=5]w budynku[/size] Urzędu Gminy [...]


a może urządzenie zainstalujemy [size=5]w kościele[/size] hmm?, albo w ostateczności [size=5]w kanale[/size] - jeden metr pod powierzchnią lustra wody?










kurna ale znowu się pismaki popisały, wio do lubelskich "Harvardów" się dokształcać.
Avatar
d / 16 sierpnia 2011 o 11:28
a ta na zdjęciu nie jest mieszkanką Puchaczowa jest tylko pracownikiem Urzędu Gminy i mieszka w Łęcznej. mogli już przeprowadzić wywiad z bardziej wiarygodną osobą
Avatar
mart / 18 września 2009 o 09:22
Jeżeli władze gminy chcą bankomatu, bank także, a i mieszkańcy również - to komu się właściwie nie opłaca? Chyba tylko tym, co zarabiają na dowożeniu ludzi do Łęcznej. A może w Puchaczowie działa jakiś gang lichwiarzy pożyczających gotówkę na procent?
Avatar
Gość / 9 września 2009 o 07:46
łęczynianka napisał:
mi przejsce z domu do bankomatu zajmie tyle samo co ludziom z puchaczowa przyjechanie busem/samochodem



hehe a na busa do lublina wydasz ta prowizje za wypłatę z bankomatu w łącznej:-) Czas poświęcony do lublina na dojazd-bezcenne:-) Gdzie tu logika? :-)
Avatar
łęczynianka / 7 września 2009 o 18:35
mi przejsce z domu do bankomatu zajmie tyle samo co ludziom z puchaczowa przyjechanie busem/samochodem
Avatar
P. / 7 września 2009 o 12:46
łęczynianka napisał:
a ja z Łęcznej po pieniądze muszę jeździć do Lublina bo w Łęcznej nie ma bankomatu ani mojego banku ani zadnego który by nie pobierał 5 zł prowizji i jakos żyje mam 25 km a oni zaledwie 6 ale problem

A ile płacisz za dojazd do Lublina i za powrót?
A jak potrzebujesz natychmiast pieniędzy, to wypłacasz (z prowizją, ale na miejscu, a nie za 6 km), a tamci nie mają takiej możliwości.
Avatar
łęczynianka / 7 września 2009 o 11:16
a ja z Łęcznej po pieniądze muszę jeździć do Lublina bo w Łęcznej nie ma bankomatu ani mojego banku ani zadnego który by nie pobierał 5 zł prowizji i jakos żyje mam 25 km a oni zaledwie 6 ale problem
Avatar
the_show_must_go_on / 7 września 2009 o 10:21
Jeszcze nie wiemy, czy urządzenie zostanie zainstalowane [size=5]w budynku[/size] Urzędu Gminy [...]


a może urządzenie zainstalujemy [size=5]w kościele[/size] hmm?, albo w ostateczności [size=5]w kanale[/size] - jeden metr pod powierzchnią lustra wody?










kurna ale znowu się pismaki popisały, wio do lubelskich "Harvardów" się dokształcać.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 8

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!