Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 grudnia 2015 r.
10:04

Najlepiej wykształcone województwa. Jak wypada Lubelskie?

Autor: Zdjęcie autora Kurier PAP
0 20 A A

Najlepiej wykształceni są mieszkańcy Mazowsza - co trzeci może pochwalić się dyplomem wyższej uczelni. W statystyce wysoko są również m.in. województwa dolnośląskie i podlaskie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wykształcenie wyższe ma co trzeci mieszkaniec Mazowsza i niemal co czwarty Dolnego Śląska oraz Podlasia - wynika z danych GUS za 2014 r. Z kolei najmniejszy odsetek mieszkańców z wykształceniem wyższym jest w województwach: kujawsko-pomorskim (18,1 proc.), warmińsko-mazurskim (19,1 proc.) oraz lubuskim (19,9 proc.). Według danych Głównego Urzędu Statystycznego 23,8 proc. Polaków ma dyplom uczelni wyższej.

GUS mierzy poziom wykształcenia ludności w wieku 15-64 lata, odnosząc go do ogólnej liczby ludności w tym wieku. Dane pokazują również procentowy udział w tej grupie osób najsłabiej wykształconych - posiadających wykształcenie gimnazjalne, podstawowe i niższe. Statystycznie najwięcej mieszka ich w województwie warmińsko-mazurskim.

Więcej niż co piąty mieszkaniec regionu (22,7 proc.) zakończył swoją edukację na szkole podstawowej, gimnazjum lub nie ukończył żadnej ze szkół. W czołówce regionów o najwyższym udziale osób o niskim wykształceniu w ogóle mieszkańców w wieku 15-64 lata znajdują się ponadto województwa zachodniopomorskie (19,6 proc.) i podlaskie (18,3 proc.).

Na drugim biegunie są m.in. Śląsk i Małopolska. W przypadku tych regionów odsetek osób z najniższym wykształceniem lub bez wykształcenia wynosi kolejno: 12,3 proc. i 13,7 proc. Ogółem 15,5 proc. Polaków ma wykształcenie gimnazjalne, podstawowe i niższe.

Jednostka terytorialna

wyższe

ogółem

2014

%

 MAZOWIECKIE

33,0

 DOLNOŚLĄSKIE

24,5

 PODLASKIE

24,3

 MAŁOPOLSKIE

23,9

 LUBELSKIE

23,7

 POMORSKIE

22,8

 ŁÓDZKIE

22,7

 ŚWIĘTOKRZYSKIE

22,7

 ŚLĄSKIE

22,2

 WIELKOPOLSKIE

22,0

 ZACHODNIOPOMORSKIE

21,3

 OPOLSKIE

20,7

 PODKARPACKIE

20,6

 LUBUSKIE

19,9

 WARMIŃSKO-MAZURSKIE

19,1

 KUJAWSKO-POMORSKIE

18,1

 

Jednostka terytorialna

gimnazjalne, podstawowe i niższe

ogółem

2014

%

 WARMIŃSKO-MAZURSKIE

22,7

 ZACHODNIOPOMORSKIE

19,6

 PODLASKIE

18,3

 POMORSKIE

17,7

 KUJAWSKO-POMORSKIE

17,1

 PODKARPACKIE

17,0

 ŚWIĘTOKRZYSKIE

17,0

 LUBELSKIE

16,8

 LUBUSKIE

16,8

 ŁÓDZKIE

15,9

 OPOLSKIE

15,8

 WIELKOPOLSKIE

14,5

 MAZOWIECKIE

14,0

 DOLNOŚLĄSKIE

13,8

 MAŁOPOLSKIE

13,7

 ŚLĄSKIE

12,3

Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
roco / 31 grudnia 2015 o 14:55

Oczywiście, że od jednej. Aż kuje w oczy :D.

Ludzie studiują byle co, byle gdzie i byle jak a potem wymagania. 1500 na rękę na start? nieeee jaśnie panna po socjologii na Kulu chciałaby od razu 4000. Za co? 

Avatar
Maciej / 30 grudnia 2015 o 13:01

Podnoszenie wykształcenia powinno się odbywać przez całe życie zawodowe. Moim zdaniem najlepszą drogą jest podjęcie pracy po maturze (najlepiej po technikum), a potem kontynuowanie nauki w systemie niestacjonarnym. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Po technikum samochodowym zacząłem pracę w firmie transportowej. Teraz mam 23 lata i zacząłem studia na kierunku transport i logistyka w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Za trzy lata będę miał tytuł inżyniera. Studia na Wyspie są tak przygotowane, żeby uczyć praktycznych umiejętności, a nie nikomu niepotrzebnej teorii. Zjazdy odbywają się w weekendy co dwa tygodnie. Jest super atmosfera, wykładowcy nas szanują i respektują nasze doświadczenia wyniesione z pracy zawodowej. Po studiach planuje dalszą naukę, najprawdopodobniej na studiach podyplomowych, ponieważ wiem, że dzięki temu będę awansował. Mój pracodawca już zapowiedział, że po ukończeniu pierwszego roku da mi podwyżkę, ponieważ zależy ma na osobach wykształconych, ale nie takich z ogłoszenia, tylko takich, które znają już firmę i będą potrafiły pracować z zastosowaniem narzędzi informatycznych.

Popieram poprzedni wpis. Ja studiuję na WSPA informatykę zaocznie i jednocześnie pracuję w firmie robiącej strony dodawanie linków zablokowane Gdy skończę studia, to założę swój własny biznes - teraz podpatruję, jak go prowadzić. Na Wyspie programy sa tak przygotowane, żeby uczyć praktycznych umiejętności. I na koniec dodam, że tylko frajerzy się nie uczą. Dzisiejszy świat wymaga bardzo wysokich kompetencji i tylko dobre studia mogą je dać młodym ludziom. W tym sensie odradzam studiowanie na uczelniach publicznych byle jakich kierunków, po których albo nie ma pracy, albo zarobki sa bardzo niskie.

Idę o zakład, że oba te wpisy pochodzą od jednej osoby...

Idę o zakład, że oba te wpisy pochodzą od jednej osoby...

rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 12:45
Popieram poprzedni wpis. Ja studiuję na WSPA informatykę zaocznie i jednocześnie pracuję w firmie robiącej strony www. Gdy skończę studia, to założę swój własny biznes - teraz podpatruję, jak go prowadzić. Na Wyspie programy sa tak przygotowane, żeby uczyć praktycznych umiejętności. I na koniec dodam, że tylko frajerzy się nie uczą. Dzisiejszy świat wymaga bardzo wysokich kompetencji i tylko dobre studia mogą je dać młodym ludziom. W tym sensie odradzam studiowanie na uczelniach publicznych byle jakich kierunków, po których albo nie ma pracy, albo zarobki sa bardzo niskie.
Popieram poprzedni wpis. Ja studiuję na WSPA informatykę zaocznie i jednocześnie pracuję w firmie robiącej strony www. Gdy skończę studia, to założę swój własny biznes - teraz podpatruję, jak go prowadzić. Na Wyspie programy sa tak przygotowane, żeby uczyć praktycznych umiejętności. I na koniec dodam, że tylko frajerzy się nie uczą. Dzisiejszy świat wymaga bardzo wysokich kompetencji i tylko dobre studia mogą je dać młodym ludziom. W tym sensie odradzam studiowanie na uczelniach publicznych byle jakich kierunków, po których albo nie ma pracy... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 12:32
Podnoszenie wykształcenia powinno się odbywać przez całe życie zawodowe. Moim zdaniem najlepszą drogą jest podjęcie pracy po maturze (najlepiej po technikum), a potem kontynuowanie nauki w systemie niestacjonarnym. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Po technikum samochodowym zacząłem pracę w firmie transportowej. Teraz mam 23 lata i zacząłem studia na kierunku transport i logistyka w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Za trzy lata będę miał tytuł inżyniera. Studia na Wyspie są tak przygotowane, żeby uczyć praktycznych umiejętności, a nie nikomu niepotrzebnej teorii. Zjazdy odbywają się w weekendy co dwa tygodnie. Jest super atmosfera, wykładowcy nas szanują i respektują nasze doświadczenia wyniesione z pracy zawodowej. Po studiach planuje dalszą naukę, najprawdopodobniej na studiach podyplomowych, ponieważ wiem, że dzięki temu będę awansował. Mój pracodawca już zapowiedział, że po ukończeniu pierwszego roku da mi podwyżkę, ponieważ zależy ma na osobach wykształconych, ale nie takich z ogłoszenia, tylko takich, które znają już firmę i będą potrafiły pracować z zastosowaniem narzędzi informatycznych.
Podnoszenie wykształcenia powinno się odbywać przez całe życie zawodowe. Moim zdaniem najlepszą drogą jest podjęcie pracy po maturze (najlepiej po technikum), a potem kontynuowanie nauki w systemie niestacjonarnym. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Po technikum samochodowym zacząłem pracę w firmie transportowej. Teraz mam 23 lata i zacząłem studia na kierunku transport i logistyka w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Za trzy lata będę miał tytuł inżyniera. Studia na Wyspie są tak przygotowane, żeby uczyć ... rozwiń
Avatar
Fliso / 16 grudnia 2015 o 01:36

No i co z tego jak wykształcenie dzisiaj nic nie daje. Studia dzisiaj to mniej więcej tyle co w latach 80-tych matura. W latach 60-tych każdy kto miał średnie wykształcenie i chciał pracować za biurkiem (o ile nie podpadł władzy ludowej) to miał taką pracę. Co z tego, że ludzie dzisiaj kończą studia jak pracy nie mają, albo mają zwykłą fizyczną. Dziewczyny po studiach pracują na kasie w Biedronce, a faceci jako magazynierzy. Nawet inżynierowie pracują często fizycznie, bo na Lubelszczyźnie brakuje miejsc pracy dla ludzi w wyższym wykształceniem, nie ma przemysłu a ten co jest to jest mało innowacyjny i nie wymaga zatrudniania osób na stanowiskach z tytułem inżyniera. Więc często się zdarza, że chłopaki po budownictwie na politechnice dymają na budowie na równi z robotnikami po zawodówce, a inżynierowie mechanicy pracują jako zawodowi kierowcy albo operatorzy CNC, gdzie tu również wystarczająca jest zawodówka. W tej sytuacji praca przedstawiciela handlowego albo agenta ubezpieczeniowego dla kogoś po studiach wydaje się być luksusem...

A co się dziwisz??? Jak jeden inżynier powinien przypadać na kilkunastu robotników, a w młodym pokoleniu (wśród 20 i 30 latków) inżynierów  jest tylu samo co ludzi po technikach i zawodówkach to nie ma się co dziwić. Takie są efekty...

A co się dziwisz??? Jak jeden inżynier powinien przypadać na kilkunastu robotników, a w młodym pokoleniu (wśród 20 i 30 latków) inżynierów  jest tylu samo co ludzi po technikach i zawodówkach to nie ma się co dziwić. Takie są efekty...

rozwiń
Avatar
ja / 15 grudnia 2015 o 20:16

jeszcze więcej prywatnych uczelni,to przegonimy świat , ale na papierze.

Szkoda  , że  nie podano  jaki  jest  poziom  wykształcenia  tych  magistrów ....płacę  i  wymagam.

Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 19:33
WYKSZTAŁCONY BEZROBOTNY !!! Cześć ich pamięci
Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 19:26
Zrobiliby zestawienie nie ile osob studiuje tylko co ukonczenie studiow daje, poza papierkiem - wymiernie korzysci (jakie chyba nie musze tego pisac).Taka statystka bylaby ciekawa a nie serwowanie kolejnego populistycznego artykuliku.
Avatar
abdul wisimulacha / 15 grudnia 2015 o 18:16

Podkarpackie wprawdzie słabo wykształcone ale za to "lepszego sortu" bo głosowało na PiS.

A może dlatego głosowało,że niewykształcone?

Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 15:41
Temat wart poruszenia. W Polsce dramatycznie spada poziom kształcenia lekarzy. Krajowi konsultanci nie wywiązują się ze swoich zadań. Ponad połowa lekarzy w niektórych specjalizacjach nie zdała w jesiennej sesji egzaminu specjalizacyjnego! Link: www.medexpress.pl/blog/konsultanci-krajowi-do-natychmiastowej-wymiany/62591/
Avatar
roco / 31 grudnia 2015 o 14:55

Oczywiście, że od jednej. Aż kuje w oczy :D.

Ludzie studiują byle co, byle gdzie i byle jak a potem wymagania. 1500 na rękę na start? nieeee jaśnie panna po socjologii na Kulu chciałaby od razu 4000. Za co? 

Avatar
Maciej / 30 grudnia 2015 o 13:01

Podnoszenie wykształcenia powinno się odbywać przez całe życie zawodowe. Moim zdaniem najlepszą drogą jest podjęcie pracy po maturze (najlepiej po technikum), a potem kontynuowanie nauki w systemie niestacjonarnym. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Po technikum samochodowym zacząłem pracę w firmie transportowej. Teraz mam 23 lata i zacząłem studia na kierunku transport i logistyka w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Za trzy lata będę miał tytuł inżyniera. Studia na Wyspie są tak przygotowane, żeby uczyć praktycznych umiejętności, a nie nikomu niepotrzebnej teorii. Zjazdy odbywają się w weekendy co dwa tygodnie. Jest super atmosfera, wykładowcy nas szanują i respektują nasze doświadczenia wyniesione z pracy zawodowej. Po studiach planuje dalszą naukę, najprawdopodobniej na studiach podyplomowych, ponieważ wiem, że dzięki temu będę awansował. Mój pracodawca już zapowiedział, że po ukończeniu pierwszego roku da mi podwyżkę, ponieważ zależy ma na osobach wykształconych, ale nie takich z ogłoszenia, tylko takich, które znają już firmę i będą potrafiły pracować z zastosowaniem narzędzi informatycznych.

Popieram poprzedni wpis. Ja studiuję na WSPA informatykę zaocznie i jednocześnie pracuję w firmie robiącej strony dodawanie linków zablokowane Gdy skończę studia, to założę swój własny biznes - teraz podpatruję, jak go prowadzić. Na Wyspie programy sa tak przygotowane, żeby uczyć praktycznych umiejętności. I na koniec dodam, że tylko frajerzy się nie uczą. Dzisiejszy świat wymaga bardzo wysokich kompetencji i tylko dobre studia mogą je dać młodym ludziom. W tym sensie odradzam studiowanie na uczelniach publicznych byle jakich kierunków, po których albo nie ma pracy, albo zarobki sa bardzo niskie.

Idę o zakład, że oba te wpisy pochodzą od jednej osoby...

Idę o zakład, że oba te wpisy pochodzą od jednej osoby...

rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 12:45
Popieram poprzedni wpis. Ja studiuję na WSPA informatykę zaocznie i jednocześnie pracuję w firmie robiącej strony www. Gdy skończę studia, to założę swój własny biznes - teraz podpatruję, jak go prowadzić. Na Wyspie programy sa tak przygotowane, żeby uczyć praktycznych umiejętności. I na koniec dodam, że tylko frajerzy się nie uczą. Dzisiejszy świat wymaga bardzo wysokich kompetencji i tylko dobre studia mogą je dać młodym ludziom. W tym sensie odradzam studiowanie na uczelniach publicznych byle jakich kierunków, po których albo nie ma pracy, albo zarobki sa bardzo niskie.
Popieram poprzedni wpis. Ja studiuję na WSPA informatykę zaocznie i jednocześnie pracuję w firmie robiącej strony www. Gdy skończę studia, to założę swój własny biznes - teraz podpatruję, jak go prowadzić. Na Wyspie programy sa tak przygotowane, żeby uczyć praktycznych umiejętności. I na koniec dodam, że tylko frajerzy się nie uczą. Dzisiejszy świat wymaga bardzo wysokich kompetencji i tylko dobre studia mogą je dać młodym ludziom. W tym sensie odradzam studiowanie na uczelniach publicznych byle jakich kierunków, po których albo nie ma pracy... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 12:32
Podnoszenie wykształcenia powinno się odbywać przez całe życie zawodowe. Moim zdaniem najlepszą drogą jest podjęcie pracy po maturze (najlepiej po technikum), a potem kontynuowanie nauki w systemie niestacjonarnym. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Po technikum samochodowym zacząłem pracę w firmie transportowej. Teraz mam 23 lata i zacząłem studia na kierunku transport i logistyka w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Za trzy lata będę miał tytuł inżyniera. Studia na Wyspie są tak przygotowane, żeby uczyć praktycznych umiejętności, a nie nikomu niepotrzebnej teorii. Zjazdy odbywają się w weekendy co dwa tygodnie. Jest super atmosfera, wykładowcy nas szanują i respektują nasze doświadczenia wyniesione z pracy zawodowej. Po studiach planuje dalszą naukę, najprawdopodobniej na studiach podyplomowych, ponieważ wiem, że dzięki temu będę awansował. Mój pracodawca już zapowiedział, że po ukończeniu pierwszego roku da mi podwyżkę, ponieważ zależy ma na osobach wykształconych, ale nie takich z ogłoszenia, tylko takich, które znają już firmę i będą potrafiły pracować z zastosowaniem narzędzi informatycznych.
Podnoszenie wykształcenia powinno się odbywać przez całe życie zawodowe. Moim zdaniem najlepszą drogą jest podjęcie pracy po maturze (najlepiej po technikum), a potem kontynuowanie nauki w systemie niestacjonarnym. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Po technikum samochodowym zacząłem pracę w firmie transportowej. Teraz mam 23 lata i zacząłem studia na kierunku transport i logistyka w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Za trzy lata będę miał tytuł inżyniera. Studia na Wyspie są tak przygotowane, żeby uczyć ... rozwiń
Avatar
Fliso / 16 grudnia 2015 o 01:36

No i co z tego jak wykształcenie dzisiaj nic nie daje. Studia dzisiaj to mniej więcej tyle co w latach 80-tych matura. W latach 60-tych każdy kto miał średnie wykształcenie i chciał pracować za biurkiem (o ile nie podpadł władzy ludowej) to miał taką pracę. Co z tego, że ludzie dzisiaj kończą studia jak pracy nie mają, albo mają zwykłą fizyczną. Dziewczyny po studiach pracują na kasie w Biedronce, a faceci jako magazynierzy. Nawet inżynierowie pracują często fizycznie, bo na Lubelszczyźnie brakuje miejsc pracy dla ludzi w wyższym wykształceniem, nie ma przemysłu a ten co jest to jest mało innowacyjny i nie wymaga zatrudniania osób na stanowiskach z tytułem inżyniera. Więc często się zdarza, że chłopaki po budownictwie na politechnice dymają na budowie na równi z robotnikami po zawodówce, a inżynierowie mechanicy pracują jako zawodowi kierowcy albo operatorzy CNC, gdzie tu również wystarczająca jest zawodówka. W tej sytuacji praca przedstawiciela handlowego albo agenta ubezpieczeniowego dla kogoś po studiach wydaje się być luksusem...

A co się dziwisz??? Jak jeden inżynier powinien przypadać na kilkunastu robotników, a w młodym pokoleniu (wśród 20 i 30 latków) inżynierów  jest tylu samo co ludzi po technikach i zawodówkach to nie ma się co dziwić. Takie są efekty...

A co się dziwisz??? Jak jeden inżynier powinien przypadać na kilkunastu robotników, a w młodym pokoleniu (wśród 20 i 30 latków) inżynierów  jest tylu samo co ludzi po technikach i zawodówkach to nie ma się co dziwić. Takie są efekty...

rozwiń
Avatar
ja / 15 grudnia 2015 o 20:16

jeszcze więcej prywatnych uczelni,to przegonimy świat , ale na papierze.

Szkoda  , że  nie podano  jaki  jest  poziom  wykształcenia  tych  magistrów ....płacę  i  wymagam.

Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 19:33
WYKSZTAŁCONY BEZROBOTNY !!! Cześć ich pamięci
Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 19:26
Zrobiliby zestawienie nie ile osob studiuje tylko co ukonczenie studiow daje, poza papierkiem - wymiernie korzysci (jakie chyba nie musze tego pisac).Taka statystka bylaby ciekawa a nie serwowanie kolejnego populistycznego artykuliku.
Avatar
abdul wisimulacha / 15 grudnia 2015 o 18:16

Podkarpackie wprawdzie słabo wykształcone ale za to "lepszego sortu" bo głosowało na PiS.

A może dlatego głosowało,że niewykształcone?

Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 o 15:41
Temat wart poruszenia. W Polsce dramatycznie spada poziom kształcenia lekarzy. Krajowi konsultanci nie wywiązują się ze swoich zadań. Ponad połowa lekarzy w niektórych specjalizacjach nie zdała w jesiennej sesji egzaminu specjalizacyjnego! Link: www.medexpress.pl/blog/konsultanci-krajowi-do-natychmiastowej-wymiany/62591/
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski oddział IPN zamówił piłki plażowe z godłem Polski. Będą też puzzle i domino
film

Lubelski oddział IPN zamówił piłki plażowe z godłem Polski. Będą też puzzle i domino 0 0

Biało czerwone piłki plażowe z logo Instytutu Pamięci Narodowej, w którym znajduje się godło Polski, zamówił lubelski oddział IPN. Patriotyczny gadżet wywołał wiele skrajnych emocji.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 czerwca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 czerwca 0 0

W weekend na Arenie Lublin zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Chłopców U-12 „Duńczyk Cup 2018. Udział w zawodach wezmą chociażby akademie: Legii Warszawa, Lecha Poznań Zagłębia Lubin, ale i Motoru Lublin oraz Górnika Łęczna.

Partyzant uratowany. Wojewoda zmienił zdanie. Pomnik nie zostanie usunięty

Partyzant uratowany. Wojewoda zmienił zdanie. Pomnik nie zostanie usunięty 0 3

Pomnik Partyzanta nie zostanie usunięty. Wojewoda zmienił zdanie

Zasnął za kierownicą. Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Trafił do szpitala
galeria

Zasnął za kierownicą. Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Trafił do szpitala 2 0

Kierowca zasnął za kierownicą. Jazdę skończył na ogrodzeniu.

IV liga: Michał Zuber i Karol Bujak w Górniku? Nowy trener Kryształu

IV liga: Michał Zuber i Karol Bujak w Górniku? Nowy trener Kryształu 1 0

To może być trudne lato dla kibiców w Lubartowie. Zanosi się na to, że Lewart straci trzech najlepszych strzelców z poprzednich rozgrywek. Michał Zuber i Karol Bujak próbują swoich sił w... Górniku Łęczna

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo 4 0

Hala do jazdy na wrotkach i rolkach będzie działać od dzisiaj w miejscu lodowiska Icemania przy Al. Zygmuntowskich. We wszystkie dni tygodnia ma być czynna od godz. 11 do 21.

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno 6 0

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa Polski w kolarstwie. Bazą zawodów będzie Grunwald i Ostróda

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód 0 3

Czwartkowe burze nie spowodowały większych szkód w woj. lubelskim

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06]
22 czerwca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06] 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek do lubelskich kin trafią zbierający znakomite recenzje horror Hereditary oraz kontynuacja kultowej już serii kryminalnej - Ocean's 8, tym razem w wersji kobiecej. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki
galeria

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki 92 28

Jeszcze w czerwcu możemy poznać reguły konkursu na projekt pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich, który miałby stanąć w centrum miasta. Prezydent Lublina i jego podwładni nie będą mieli wpływu na konkurs. Teoretycznie może go wygrać projekt stworzony przez miejską radną PiS

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie?

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie? 0 9

Ponad 340 tys. uczniów z całej Lubelszczyzny odbiera dziś świadectwa i zaczyna wakacje. Władza chwali reformę, ale nauczyciele i rodzice z niepokojem patrzą w przyszłość

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 2 2

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 12 1

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 14 8

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 4 44

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!