piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Najszczęśliwszy dzień z kosami

Dodano: 6 lipca 2007, 18:53

Paulina i Marcin, narzeczeni z Lublina, decyzję o ślubie podjęli na początku zeszłego roku.

- Najpierw chcieliśmy się pobrać jesienią - wyjaśnia Marcin. - Ale później ktoś nam podpowiedział o sobocie, kiedy w dacie są prawie same "siódemki”. Nie mogliśmy tego przepuścić - dodaje Paulina. - Liczymy, że ta data przyniesie nam szczęście.
Podobnie pomyślało wiele innych par w naszym regionie. W większości kościołów godziny ślubów na 7 lipca są zarezerwowane od dawna. - Mamy nadkomplet, ostatnia para umówiona jest na godz. 19.45 - mówi ks. Adam Lewandowski proboszcz Archikatedry Lubelskiej. W mniejszych parafiach także oblężenie.
- Mamy w terminarzu 20 par - tłumaczy Anna Zarzeczna, która będzie dziś udzielała ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Lublinie. - To przeciętny wynik. Bywają soboty, kiedy mamy więcej chętnych, zwłaszcza w sierpniu.
Podobnie jest w Chełmie. - Bo w przesądach małżeńskich równie ważna jak "7”, jest literka "r” w nazwie miesiąca - wyjaśnia Ewa Suska z chełmskiego USC, gdzie odbędzie się dziś 6 ślubów cywilnych. Tyle samo, co w Zamościu. - Ale wiele par brało ślub cywilny wcześniej, a na 7 lipca przewidziało wesele - zauważa Romualna Prus, kierownik tamtejszego urzędu.

Potwierdzają to właściciele restauracji. Lokale na dzisiejszy wieczór były rezerwowane już kilka miesięcy temu. - Nasza sala jest zajęta od roku - wyjaśnia Agnieszka Nobis z zamojskiego Jubilata. Tak samo, jak restauracja lubelskiego hotelu Mercure. - Magia siódemki kusi nowożeńców -przyznaje Jacek Wojnowski, kierownik restauracji.
Ale niektórych też odstrasza. - Niedawno pojawiła się informacja, że jak dwie "kosy”, czyli siódemki, są w dacie obok siebie, to przynosi nieszczęście - mówi Ewa Suska. - To nieprawda - odpowiada Tomasz Masaniec, wodzirej i weselny dj z Lublina. - Przecież "siódemka” to najszczęśliwsza z liczb. Grzechem byłoby nie skorzystanie z szansy, która się dziś nadarza.


Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!