środa, 24 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Nasi drodzy lekarze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2008, 19:07
Autor: Ewa Stępień

W szpitalu dziecięcym w Lublinie już 63 specjalistów złożyło wypowiedzenia z pracy, bo nie dostali żądanych podwyżek.

Tymczasem w Zamościu lekarze wywalczyli ponad 5 tys. zł pensji zasadniczej brutto. W Lubartowie dostali tysiąc złotych więcej niż mieli dotychczas.

Gorąco jest w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Lekarze nie mogą wywalczyć żądanych 4 tys. zł. Po hematologach wypowiedzenie złożyli kolejni. - Ale na razie dzieci mają zapewnioną odpowiednia opiekę - przekazała wczoraj Agnieszka Osińska, rzecznik prasowy DSK.

W kilku szpitalach regionu sytuacja jest opanowana przynajmniej na ten miesiąc. Lekarze zgodzili się pracować ponad przepisowe 48 godzin w tygodniu. W zamian dostali podwyżki. - W styczniu zapadną decyzje co do organizacji pracy w kolejnych miesiącach - mówi Ryszard Pankiewicz, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu. - Płaca zasadnicza lekarza z II stopniem specjalizacji wzrośnie do 5000-5650 zł.

Zagwarantowaną opiekę mają mieszkańcy Białej Podlaskiej. - Nasi lekarze są na kontraktach, ich nie obowiązuje przepis o 48-godzinnym tygodniu pracy - mówi Dariusz Oleński, dyrektor bialskiego szpitala. - Pensja dla lekarza z "dwójką” to u nas 5,4 tys. zł. Nasz szpital cieszy się zainteresowaniem lekarzy z innych miast. Tak jest od jakichś dwóch lat, od kiedy zaczęliśmy podwyższać płace, startując z poziomu 1300 zł.

O sto procent wzrosły pensje w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Lublinie. Z 2000 zł do 4000 zł. Z dyrekcją dogadali się również związkowcy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickich w Lublinie. - Podwyżki wynoszą około 1700 zł - mówi Anna Zmysłowska, zastępca dyr. ds. medycznych. - Płaca lekarza z II stopniem specjalizacji to 4 tys. zł. Porozumienie jest na trzy miesiące. Potem kolejne rozmowy.

W Lubartowie płace poszły w górę o tysiąc złotych. Lekarz z "dwójką” zarabiać będzie 3200 zł. Porozumienie jest na trzy miesiące. Rafał Radwański, dyrektor szpitala mówi, że dalsze podwyżki uzależnione są od funduszu zdrowia i ministerstwa zdrowia.

W styczniu spokojnie będzie w Janowie Lubelskim. - Każdy dostał 950 zł podwyżki. Płaca lekarza z "dwójką” wzrosła z 2100 do 3050 zł, zastępcy ordynatora do 3350 zł, ordynatora do 3750 zł - mówi dr Grażyna Skibińska-Kawiak, przewodnicząca związku zawodowego lekarzy.

Dogadali się też w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie. - Porozumienie jest na dwa miesiące - przekazał nam dr Stefan Panasiuk, szef związkowców. - Płace wzrosły z 2500 zł na 3500 zł . Jesteśmy zadowoleni choć w innych szpitalach mają lepiej.

Ile zarabia lekarz z II stopniem specjalizacji

Szpital papieski w Zamościu - 5500 zł
Szpital w Białej Podlaskiej - 5400
Szpital Kolejowy w Lublinie - 4000
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie - 4000
Szpital im. Jana Bożego w Lublinie - 3500
Szpital w Lubartowie - 3200
Szpital w Janowie Lubelskim - 3050
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zzzaba
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zzzaba
zzzaba (8 stycznia 2008 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W okresie m-dzy Świętami a Nowym Rokiem do szpitala kolejowego trafił mój znajomy: peknięte jelito + zapalenie otrzewnej, miał straszne boleści, ale na diagnozę musiał czekać prawie dobę!!! Bo lekarz dyżurny nie wiedział co mu dolega i musiał się skonsultować z kolegą!!!! W końcu znajomego zoperowano, ale rana została zainfekowana....z taką otwartą, ropiejącą raną, z gorączką i poziomem cukru ponad 300(znajomy cierpi na cukrzycę) wypisano Go w Sylwestra rano do domu!!! Chyba żeby panstwu doktorostwu nie przeszkadzał świętować i balować w tę "jedyną noc w roku"!!!!
Dwa dni przed Sylwestrem do tegoż szpitala trafiła inna znajoma mi osoba-ciśnienie bardzo przekraczające normę, osoba w podeszłym wieku!!! Lekarz w Izbie Przyjęć nie chciał jej przyjąć i stwierdził, że powinna się udać do lekarza rodzinnego!!!!
Pytam w tym miejscu, dlaczego lekarze w szpitalu kolejowym dostali podwyżki?!!! Za taką pracę powinni raczej oddać połowę dotychczasowych pensji!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!