poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Nasz wspaniały marszałek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 sierpnia 2001, 14:54

Andrzej Zdunek, redaktor naczelny "Ziemi Lubelskiej", prezentuje pierwszy numer kwartalnika (Macie
Andrzej Zdunek, redaktor naczelny \"Ziemi Lubelskiej\", prezentuje pierwszy numer kwartalnika (Macie

Z jednej strony konsekwentny, skrupulatny, twardy w negocjacjach, nienagannie zawiązany krawat, marsowe spojrzenie. Z drugiej: sportowy ubiór, luz, niesamowite poczucie humoru. O kim ta laurka?
O wicemarszałku województwa Mirosławie Złomańcu. Podobne teksty o innych wysokich urzędnikach można poczytać sobie w wydanym przez Urząd Marszałkowski za 10 tys. zł kwartalniku ''Ziemia Lubelska''.

Właśnie trafił do nas pierwszy numer tego czasopisma, przygotowanego przez pracowników Wydziału Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego. Nakład wynosi 1 tys. egzemplarzy. Koszty opracowania to około 10 tys. zł. Pokryto je z budżetu na promocję województwa.
Pismo prezentuje sylwetki członków Zarządu Województwa i prezydium sejmiku, radnych i skład osobowy komisji sejmiku oraz obszerne wywiady z członkami zarządu. Wiele z tych osób kandyduje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Dlaczego zdecydowano się wydać to pismo dopiero teraz, przed wyborami, w 2,5 roku od rozpoczęcia działalności samorządu wojewódzkiego?
- Wszystko jest w tej chwili postrzegane jako kampania wyborcza - tłumaczy Andrzej Zdunek, redaktor naczelny ''Ziemi Lubelskiej'', pracownik Wydziału Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego. - Przedstawiamy fakty, którymi żyje Urząd Marszałkowski. Jesteśmy winni społeczeństwu informację.
W pierwszym numerze ''Ziemi Lubelskiej'' wyeksponowano obszerne wywiady z oboma wicemarszałkami: Krzysztofem Szydłowskim i Mirosławem Złomańcem (z tym drugim nawet dwukrotnie) oraz członkami zarządu: Januszem Szpakiem i Edwardem Wojtasem.
Znajdziemy także rozmowę ze starostą lubelskim Janem Łopatą i Krzysztofem Iwaniukiem, wójtem gminy Terespol. Zabrakło jedynie wywiadu z marszałkiem Arkadiuszem Bratkowskim. Jest za to jego słowo wstępne.
''Ziemię Lubelską'' otrzymują bezpłatnie inne urzędy marszałkowskie, instytucje współpracujące z lubelską jednostką, samorządy, uczelnie wyższe i biblioteki.
Kolejny numer ma ukazać się na początku września. Jak nas zapewniono, tym razem będzie wydany ze środków sponsorów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!