czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Nauczyciele z Lubelskiego będą protestować przed MEN

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 kwietnia 2015, 13:30
Autor: (aa)

1200 nauczycieli z województwa lubelskiego weźmie w sobotę udział w akcji protestacyjnej w Warszawie, Pikietę organizuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. Protestujący domagają się między innymi zwiększania nakładów finansowych na oświatę.

– To zwykła walka o godność nauczyciela, wyrażona m.in. w tym jaka jest jakość polityki edukacyjnej – wskazywał podczas konferencji prasowej w Lublinie Sławomir Broniarz, prezes ZNP. I dodaje: Zwracamy uwagę na to, że jest próba radykalnego przekazania finansowania oświaty na jednostki samorządowe.

Przeciwko m.in. temu będą protestować w Warszawie nauczyciele. Kolejna rzecz, to przekazywania szkół stowarzyszeniom i fundacjom. – Nie mamy nic przeciwko takim szkołom, ale nie będą ona zakładane od początku albo nie będą przekazywane tym organizacjom w sytuacji kiedy liczba uczniów nie jest wyższa niż 70, a nie 300 – podkreślał Broniarz.

Podczas piątkowej konferencji poruszany był też temat zarobków nauczycieli. – Zasadnicze uposażenie nauczycieli wynosi od 2100 zł do 3100 zł brutto – wyliczał Bednarz. – Każde dodatkowe pieniądze są związane ze stażem pracy. Dodatek stażowy wynosi maksymalnie 20 procent (wynagrodzenia zasadniczego-red.).

Dlatego związkowcy domagają się zarówno podwyżki płac, ale też zwiększenia nakładów na edukację dla samorządów.

– Domagamy się dodatkowych miliardów złotych dla samorządów, aby te nie były zmuszone przekazywać szkoły jednostkom pozarządowym – kontynuuje szef ZNP. I wylicza: Obecnie subwencja oświatowa wynosi ok. 40 miliardów złotych. Samorządowy potrzebują wsparcia na poziomie 22-23 procent czyli ok. 8 miliardów złotych.

Sobotnia pikieta w Warszawie rozpocznie się o godz. 11. Protestujący z ronda im. Stanisława Sedlaczka przejdą ulicami miasta pod gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Później będą pikietować wspólnie z innymi branżami zrzeszonymi w OPZZ przez Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: szkoła praca edukacja nauczyciele ZNP
Gość
abc
Gość
(62) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 kwietnia 2015 o 19:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lekarz, prawnik i nauczyciel. 

Tym ostatnim marzy się pensja dwóch pierwszych plus ochrona KN. W grudniu górnicy, luty-marzec rolnicy, matury belferstwo. 

I tak co roku :)

Rozwiń
abc
abc (26 kwietnia 2015 o 18:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Realna prawda o nie niskich  wynagrodzeniach i  zawodzie wychodzi na jaw, i nie da się nic ukryć.

Społeczeństwo nie da już sobie wciskać kitu

Rozwiń
Gość
Gość (23 kwietnia 2015 o 20:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie dziwne że utarło się powiedzenie że aby dostać się na dobre studia to trzeba do Rektora lub profesora pojechać dobrym nowym drogim autkiem ,a  wrócić do domu pieszo ,i ma się studia załatwione.

Rozwiń
Gość
Gość (22 kwietnia 2015 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nauczyciele to łapówkarze. Za przyjęcie prezentu na zbity p...sk a nie często ostatni grosz się oddaje bo dzieciak nie da to jest gorszej kategorii. Zostaną prawdziwi nauczyciele z powołania.

Wreszcie ludzie zaczeli myśleć i piszą prawdę jak jest.

100% się z tobą zgadzam.

Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2015 o 23:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nauczyciele to łapówkarze. Za przyjęcie prezentu na zbity p...sk a nie często ostatni grosz się oddaje bo dzieciak nie da to jest gorszej kategorii. Zostaną prawdziwi nauczyciele z powołania.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (62)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!