wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Nawet 300 tys. zł dofinansowania może dostać mała firma na wsi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 czerwca 2010, 15:24

Jesteś przedsiębiorcą i działasz na wsi? Możesz dostać nawet 300 tys. zł dotacji. Na Lubelszczyźnie pieniędzy wystarczy dla ok. tysiąca osób. Termin składania wniosków mija w następny piątek.

Unijne pieniądze przyznaje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To już drugie rozdanie. Tym razem wypełnienie formularzy będzie łatwiejsze. Przedsiębiorcy mogą też liczyć na korzystniejsze warunki dofinansowania.

O wsparcie mogą starać się wszyscy, którzy na terenach wiejskich chcą rozwinąć lub utworzyć działalność gospodarczą. Nie mogą przy tym zatrudniać więcej, niż 10 osób. Do tej pory, aby dostać 300 tys. zł, przedsiębiorca musiał utworzyć 5 etatów. Teraz warunki są korzystniejsze.

- Wystarczy, że zatrudni 3 osoby – mówi Michał Bentkowski, z lubelskiego oddziału ARiMR. – Do otrzymania 200 tys. trzeba utworzyć od 2 do 3 miejsc pracy. Wnioskując o 100 tys. powinniśmy zatrudniać od 1 do 2 osób.

Nabór trwa od poniedziałku. Do Agencji zgłosiło się już blisko 250 przedsiębiorców.

- W naszym oddziale przyjęliśmy 28 wniosków – dodaje Bentkowski. – Opiewają one na sumę 4,5 mln zł. Pieniędzy powinno wystarczyć dla tysiąca osób.
Dotację można dostać zarówno na handel i usługi, jak i działalność produkcyjną.

Większość przedsiębiorców z naszego regionu stawia na usługi, np. warsztat mechaniczny, czy tartak. Agencja wypłaca wsparcie po zrealizowaniu projektu. O przyznaniu dotacji decyduje liczba punktów, wyliczanych w oparciu o ministerialne rozporządzenie. Premiowane są projekty z gmin ubogich i z dużym bezrobociem.

Formalności związane z uzyskaniem pieniędzy są łatwiejsze, niż w poprzednich naborach. Dokumenty można wypełnić za pośrednictwem strony internetowej. Formularz sam wskaże błędy (np. zły numer PESEL) i wymusi wypełnienie wszystkich wymaganych rubryk. Jednocześnie nie zrezygnowano z tradycyjnej metody składnia wniosków. Oddziały ARiMR przyjmują dokumenty do 9 lipca włącznie.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!