Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 listopada 2009 r.
20:33
Edytuj ten wpis

NFZ podał pacjentom przestarzałe zestawienie placówek bez kolejek

0 4 A A

Lubelski fundusz zdrowia właśnie opublikował listę prawie 2 tys. gabinetów, przychodni i szpitalnych oddziałów, gdzie nie ma kolejek. Szkopuł w tym, że dane pochodzą z końca września i niektóre są od dawna nieaktualne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zamieściliśmy na swojej stronie internetowej wykaz placówek, gdzie przyjęcia odbywają się na bieżąco – tłumaczy Karol Ługowski, rzecznik lubelskiego NFZ. – Opracowaliśmy go na podstawie sprawozdań, jakie co miesiąc dostajemy z przychodni i szpitali.

Na liście znajdują się poradnie i szpitalne oddziały z całego województwa.

– Zadzwoniłem do przychodni Farmed w Lublinie, którą wybrałem z listy – mówi pan Ireneusz. – Chciałem się umówić na wizytę u kardiologa. Okazało się, że najbliższy wolny termin to 15 grudnia. I to jeśli zapiszę się dzisiaj.

Sprawdziliśmy w kilku innych placówkach z wykazu. – Kardiolog? W ogóle u nas nie przyjmuje – usłyszeliśmy w rejestracji przychodni przyszpitalnej w Janowie Lubelskim.
– Zawiesiliśmy działanie tej poradni, bo nie mamy lekarza, który mógłby ją prowadzić – dodaje Zbigniew Widomski, dyrektor tej przychodni.

W pozostałych przypadkach okazywało się, że na wizytę poczekamy od kilku dni do ponad miesiąca. Po godzinie telefonowania trafiliśmy. W szpitalu w Puławach lekarz przyjmie nas tego samego dnia, w którym się zarejestrujemy.

Jak się to ma do listy tzw. zerowych kolejek NFZ? – zapytaliśmy rzecznika.

– Pracownicy oddziału nie są w stanie zweryfikować każdego otrzymywanego sprawozdania. W komunikacie zamieszczono informację z prośbą do pacjentów, aby informowali nas o nieprawdziwych danych – odpowiada Ługowski.

Jak ustaliliśmy, lista NFZ została opracowana na podstawie informacji od przychodni i szpitali z… września tego roku. Po blisko dwóch miesiącach jest nieaktualna.

Szpitalom oraz przychodniom kończą się tegoroczne kontrakty z NFZ i niektóre już ograniczyły przyjęcia pacjentów.

Marta Podgórska, rzecznik szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie
- Taka lista nigdy nie będzie aktualna. Np. dzisiaj mamy przyjęcia do niektórych poradni na bieżąco, a jutro może się okazać, że będą wstrzymane. Dlatego warto wcześniej upewnić się telefonicznie, czy miejsca do specjalisty faktycznie są. Im bliżej końca roku, tym sytuacja będzie się pogarszać.


Listę (teoretycznie) wolnych miejsc będzie można ściągnąć z naszej strony rano.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 listopada 2009 o 10:56
MichałO napisał:
W tekst wkradła się literówka, błąd naprawiony, przepraszamy.

Moderator


literówka nadal jest!!!!!!!!!!
Avatar
MichałO / 16 listopada 2009 o 22:45
W tekst wkradła się literówka, błąd naprawiony, przepraszamy.

Moderator
Avatar
bania / 16 listopada 2009 o 21:43
Polski język jest ciekawy, jeśli chodzi o to jakie słowo powstanie z przestawienia jednej literki.
Avatar
:) / 16 listopada 2009 o 20:47
)) śmieszne, śmieszne...
Avatar
Gość / 17 listopada 2009 o 10:56
MichałO napisał:
W tekst wkradła się literówka, błąd naprawiony, przepraszamy.

Moderator


literówka nadal jest!!!!!!!!!!
Avatar
MichałO / 16 listopada 2009 o 22:45
W tekst wkradła się literówka, błąd naprawiony, przepraszamy.

Moderator
Avatar
bania / 16 listopada 2009 o 21:43
Polski język jest ciekawy, jeśli chodzi o to jakie słowo powstanie z przestawienia jednej literki.
Avatar
:) / 16 listopada 2009 o 20:47
)) śmieszne, śmieszne...
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 236 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 62 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!