poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

NFZ wylicza: Krótsze kolejki do niektórych specjalistów w Lubelskiem

Dodano: 4 marca 2016, 21:05

Zmniejsza się czas oczekiwania na zabieg czy wizytę w niektórych poradni specjalistycznych i oddziałów szpitalnych – tak wyliczyli urzędnicy lubelskiego NFZ na podstawie danych z 2014 i z zeszłego roku

Spadek liczby osób oczekujących i jednocześnie czasu oczekiwania na świadczenie dotyczy m.in. oddziałów nefrologicznych, kardiochirurgicznych, hematologicznych i kardiologicznych. Sytuacja poprawiła się też w poradniach m.in. onkologicznych, hepatologicznych, nefrologicznych, chirurgii urazowo ortopedycznej dla dzieci, endokrynologicznych, kardiologicznych a także zdrowia psychicznego oraz psychologicznych.

- Największy spadek liczby osób oczekujących na świadczenia dotyczy m.in. poradni okulistycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, urologicznej, endokrynologicznej czy poradni położniczo-ginekologicznej i kardiologicznej – mówi Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ.

Jak informuje Bartoszek, lubelski NFZ kontroluje rzetelność przesłanych przez świadczeniodawców danych dotyczących kolejek. – Organizujemy szkolenia dla świadczeniodawców, przeprowadzamy kontrole oraz anonimowe ankiety – mówi Bartoszek. - Jeśli w trakcie kontroli stwierdzimy nieprawidłowości nakładamy na świadczeniodawców kary. W ubiegłym roku nałożyliśmy 37 kar.

Fundusz analizuje przekazane przez placówki medyczne dane m.in. pod kątem wielokrotnych wpisów pacjentów na listy oczekujących w kolejkach i sprawdza czy nie umieszczane są tam osoby nieżyjące.

Ile czekaliśmy w wybranych poradniach w 2014 i 2015 roku

• Oddział nefrologiczny – spadek czasu oczekiwania z 62 do 8 dni

• Oddział kardiochirurgiczny – spadek czasu oczekiwania z 51 do 14 dni

• Poradnia onkologiczna – spadek z 29 do 8 dni

• Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej dla dzieci – z 48 do 32 dni

Czytaj więcej o: lubelskie zdrowie
Gość
Gość
Vika
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 marca 2016 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widocznie niektórzy pacjenci ...nie doczekali.
Rozwiń
Gość
Gość (5 marca 2016 o 10:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wczoraj chciałam się zapisać na rehabilitację (mobilizacja i masaże kręgosłupa). Niestety już nie ma miejsc do końca roku i nie wiadomo, kiedy znów zaczną zapisywać (skierowanie od lekarza jest ważne przez 30 dni, więc trzeba ponownie stanąć w kolejce do lekarza). Zastanawiam się czy nie lepiej już teraz spróbować zapisać się na operację kręgosłupa, bo za rok sama rehabilitacja może mi nie pomóc...
Rozwiń
Vika
Vika (5 marca 2016 o 10:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Byłam dziś w Luxmedzie na ul. Koncertowej 4D, gdzie stawiły się tłumy ludzi do lekarzy specjalistów. Oczywiście każda wizyta jest płatna ale jest to jedyna droga by dostać się dziś do lekarza specjalisty, zgroza!

Rozwiń
adam
adam (5 marca 2016 o 08:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe k*rwa skąd NFZ wzioł te dane,odnośnie tego ile w ubiegłym roku czekali pacjenci na wizyty do specjalisty.A najbardziej ciekawa informacja jest że pacjenci czekali średnio 9-ęć dni na wizyte do onkologa.Poprostu śmiech na sali dziewięć dni to może czekali ci,co poszli na prywatną wizyte płacąc za nią około 100 zł,bo na NFZ w moim przypadku jak sie zarejestrowałem w styczniu zeszłego roku,to wizyte mi wyznaczono na miesiąc sierpień roku ubiegłego.Dziewięć dni oczekiwania na wizyte do onkologa?żart na dodatek bardzo mało śmieszny.
Rozwiń
?!
?! (4 marca 2016 o 22:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po kilku kadencjach to mnie już zmiecie choroba i nie załapię się na łapankę! Nie będą mieli kogo łapać! :D

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!