środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Nie będzie monopolista podnosił nam cen

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 listopada 2005, 18:23

Firma z Lublina będzie wywozić łęczyńskie śmieci. To reakcja spółdzielni mieszkaniowych na zapowiedź podwyżki opłat przez przedsiębiorstwo gospodarki komunalnej.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej chciało podnieść cenę za wywóz odpadów z 3,10 zł do 3,75 zł netto. Zaprotestowały wszystkie trzy spółdzielnie mieszkaniowe, które godziły się na nie więcej niż 3,42 zł. Danuta Binkiewicz-Kołodziej z Łęcznej za M-6 płaci 380 zł czynszu, do tego drugie tyle za media. - To dobrze, że spółdzielnie szukają alternatywy, bo PGKiM to monopolista. Myślę, że podwyżką stara się wyrównać straty, jakie ponosi na przykład na wodzie - martwi się.
- Już półtora roku nie było podwyżki. To nasz grzech zaniechania, bo trzeba było cenę podnosić systematycznie - tłumaczy Krzysztof Krzyżanowski, prezes PGKiM. - Więcej szczegółów nie mogę zdradzić przed końcem negocjacji ze spółdzielniami.
- Nie doszliśmy do porozumienia ze spółką, skończyliśmy negocjacje i złożyliśmy oferty do firm lubelskich i świdnickich - wyjaśnia Wincenty Michalak, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Batory”. - Nie zgodziliśmy się na dalsze gnębienie ubożejącego społeczeństwa i wybraliśmy tańszego odbiorcę.
- PGKiM to moloch nienadający się do restrukturyzacji, a my nie zamierzamy go dotować - dodaje Mirosław Tomczuk, wiceprezes SM "Skarbek”. - Otrzymane oferty są tańsze o 30-50 groszy od PGKiM. Na razie nie zdradzimy, z kim zawrzemy umowę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!