piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Nie będzie monopolista podnosił nam cen

Dodano: 7 listopada 2005, 18:23

Firma z Lublina będzie wywozić łęczyńskie śmieci. To reakcja spółdzielni mieszkaniowych na zapowiedź podwyżki opłat przez przedsiębiorstwo gospodarki komunalnej.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej chciało podnieść cenę za wywóz odpadów z 3,10 zł do 3,75 zł netto. Zaprotestowały wszystkie trzy spółdzielnie mieszkaniowe, które godziły się na nie więcej niż 3,42 zł. Danuta Binkiewicz-Kołodziej z Łęcznej za M-6 płaci 380 zł czynszu, do tego drugie tyle za media. - To dobrze, że spółdzielnie szukają alternatywy, bo PGKiM to monopolista. Myślę, że podwyżką stara się wyrównać straty, jakie ponosi na przykład na wodzie - martwi się.
- Już półtora roku nie było podwyżki. To nasz grzech zaniechania, bo trzeba było cenę podnosić systematycznie - tłumaczy Krzysztof Krzyżanowski, prezes PGKiM. - Więcej szczegółów nie mogę zdradzić przed końcem negocjacji ze spółdzielniami.
- Nie doszliśmy do porozumienia ze spółką, skończyliśmy negocjacje i złożyliśmy oferty do firm lubelskich i świdnickich - wyjaśnia Wincenty Michalak, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Batory”. - Nie zgodziliśmy się na dalsze gnębienie ubożejącego społeczeństwa i wybraliśmy tańszego odbiorcę.
- PGKiM to moloch nienadający się do restrukturyzacji, a my nie zamierzamy go dotować - dodaje Mirosław Tomczuk, wiceprezes SM "Skarbek”. - Otrzymane oferty są tańsze o 30-50 groszy od PGKiM. Na razie nie zdradzimy, z kim zawrzemy umowę.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!