Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 stycznia 2012 r.
17:24
Edytuj ten wpis

Nie chodzili do szkoły, bo byli za granicą. Zdawali z klasy do klasy

0 121 A A
Inspektorzy z kuratorium skontrolowała szkołę na wniosek jednej z nauczycielek, która nie chciała br
Inspektorzy z kuratorium skontrolowała szkołę na wniosek jednej z nauczycielek, która nie chciała br

Uczniowie Zespołu Szkół w Chodlu zdawali do następnych klas, mimo że miesiącami nie chodzili na zajęcia. Zamiast siedzieć na lekcjach, wyjeżdżali do pracy za granicę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mariusz (imię zmienione) został zapisany do I klasy Policealnej Szkoły dla Dorosłych w Chodlu 15 grudnia. Rok szkolny zaczął się tam 1 września. Ale w dokumentach nie ma śladu, że przez półtora miesiąca nie było go w szkole. A w dzienniku lekcyjnym wszystkie rubryki z ocenami za pierwszy semestr są puste.

Jak ustalili kontrolerzy lubelskiego kuratorium, ucznia nie było na 78 proc. godzin lekcyjnych. Mimo to zdał. W arkuszu ocen, który nauczyciele wypełniają na koniec semestru, wszystkie noty są pozytywne. Dokument podpisała jego wychowawczyni.

Kontrolerzy wykryli też mnóstwo innych "kwiatków”. Nie było uchwał rady pedagogicznej zatwierdzających wyniki klasyfikacji z kolejnych trzech lat. Szkoła nie prowadziła też arkuszy ocen wszystkich uczniów zapisanych w dziennikach lekcyjnych. A w tych, które były, brakowało części przedmiotów i ocen z zachowania.

Nieoficjalnie mówi się, że słuchacze Szkoły Policealnej dla Dorosłych - zamiast siedzieć na lekcjach -wyjeżdżali do pracy za granicę. Nie było ich po kilka miesięcy. – To nieprawda – mówi Janusz Kobiałka, dyrektor ZS w Chodlu. – Jeśli uczeń opuści więcej niż 50 proc. godzin, szkoła zawsze organizuje mu egzaminy klasyfikacyjne.

Tak miało być m.in. w przypadku opisanego wyżej Mariusza. – Zdał je i mógł być promowany na następny semestr – przekonuje dyrektor.

Ale w papierach, które przeanalizowali kontrolerzy, o egzaminach nie ma ani słowa. – W trakcie kontroli nie miałem tych dokumentów – wyjaśnia dyrektor. – Były w domu jednego z nauczycieli, który wziął je w celu uzupełnienia podpisów i przetrzymywał bez mojej wiedzy.

Kuratorium skierowało sprawę do prokuratury. Ale śledczy odmówili wszczęcia postępowania. – Protokoły z egzaminów odnalazły się w domu jednego z nauczycieli, który przebył udar mózgu, miał kłopoty z pamięcią. Nie pamiętał, że je miał – tłumaczy Marzena Maciąg, prokurator rejonowy w Opolu Lubelskim.

Kuratora to nie przekonuje. – Gdy w szkole byli wizytatorzy, dyrektor nie wspominał o tych dokumentach – mówi Krzysztof Babisz. – Mówimy o dokumentach klasyfikacyjnych, poważnych aktach prawnych. One nie mogą być w domu u nauczyciela. Muszą być w szkole – dodaje.

Kuratorium wystąpimy do prokuratury o kserokopię akt sprawy. – Wtedy zastanowimy się, co dalej zrobić z tą sprawą – mówi Babisz.

Komentarze 121

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
A / 8 stycznia 2013 o 19:28
jak teraz sprawa się ma?
Avatar
Były Uczeń / 11 listopada 2012 o 19:58
Szkoła w Chodlu to jeden wielki burdel. W niej to smród brud i ubóstwo!!!. Chodziłem tam 2 lata do szkoły i trochę wiem co się tam dzieje, a dyrektor Kobiałka to je***y zboczeniec. Tyle razy co widziałem jak obmacuje te dziewczyny to miałem ochotę go uderzyc. No i właśnie taki daje przykład dyrektor. On nie nadaje się na dyrektora moim zdaniem i nie tylko. Powinni go wyrzucic ze stanowiska Dyrektora!!!
Avatar
Taa mądra / 3 marca 2012 o 00:04
W to nie trzeba wierzyć wystarczy że się o tym wie... Ale cóż i tak bywa..
Avatar
+TD+ / 24 lutego 2012 o 22:12
Ludzie czytam i nie wierze
Avatar
Poszkodowani / 20 lutego 2012 o 22:04
Niby dlaczego mamy się bać? Przecież ta sprawa nas uczniów nie dotyczy to dlaczego wszystko ma się na nas odbijać? Proszę trochę pomyśleć :/ czy to się godzi? Wątpię.
Avatar
Radek O. / 7 lutego 2012 o 11:41
a ja jestem nauczycielem i mam swoje zasady. hihi bójcie się. może nie wzrostu ale jedynek w dzienniku
Avatar
ciekawy / 24 stycznia 2012 o 13:46
A czemu odszedł z Poniatowej?
Avatar
dobra pamięć / 24 stycznia 2012 o 10:59
Wracając do głownego temat powinno sie przypomniec, ze ostatnią rzeczą jaką pan dyrektor JK zrobił w Poniatowej to było wypełnienie polecenia władz oświatowych. Pięć lat temu nie dopuszczono go do żadnego konkursu, poproszono tylko aby własnoręcznie napisał prośbę o zwolnienie. Zrobił to i ten dokument powinien jeszcze lezeć w wydziale oświaty w Poniatowej jako główny powód rozwiązania umowy o pracę pana JK jako dyrektora gimnazjum.
Avatar
Wiktor / 23 stycznia 2012 o 18:52
Witam wszystkich piszących swoje posty. Na stronę natknąłem się przypadkowo. Jestem uczniem Pani Kazimiery sprzed dwudziestu i jeszcze paru lat w ZST w Poniatowej i dziwię się skąd tyle kwasu i żółci w wypowiedziach w tym miejscu. Rozumiem - konkurencja, zawiść, ale żeby aż tak?. A swoją drogą sądzę, że niejeden nauczyciel i to nie tylko języka polskiego mógłby się nauczyć od Pani Kazimiery powściągliwości w wyrażaniu opinii oraz kultury osobistej. O wiedzy merytorycznej nie wspomnę.
Więcej wzajemnej życzliwości: Panie i Panowie!
Pozdrawiam - Wiktor
Witam wszystkich piszących swoje posty. Na stronę natknąłem się przypadkowo. Jestem uczniem Pani Kazimiery sprzed dwudziestu i jeszcze paru lat w ZST w Poniatowej i dziwię się skąd tyle kwasu i żółci w wypowiedziach w tym miejscu. Rozumiem - konkurencja, zawiść, ale żeby aż tak?. A swoją drogą sądzę, że niejeden nauczyciel i to nie tylko języka polskiego mógłby się nauczyć od Pani Kazimiery powściągliwości w wyrażaniu opinii oraz kultury osobistej. O wiedzy merytorycznej nie wspomnę.
Więcej wzajemnej życzliwości: Panie i Panowie!... rozwiń
Avatar
Wiktor / 23 stycznia 2012 o 18:33
[quote name='K. Gorczyca' timestamp='1327090986' post='586307']
W środę 18 stycznia 2012r. ok. godz. 12.00 odwiedził mnie osobiście i nieoczekiwanie Pan Dyrektor Kobiałka i oboje ustatliliśmy, że na czwartkowym posiedzeniu Rady Pedagogicznej ZS w Chodlu przekaże ode mnie kilka informacji.
Ponieważ to forum ciągle żyje swoim dziwnym życiem i niestey, nie jest zawirusowane (a szkoda), jak poinformował mnie w czasie naszego spotkania Pan Dyrektor, czuję się w obowiązku wyjaśnić kilka spraw, bez względu na to czy ktoś w to wierzy, czy nie:
1) nie znam redaktora Bednarczyka, nigdy z nim nie rozmawiałam i nie na moje zamówienie został napisany nieszczęsny artykuł,
2) NIE MAM ZAMIARU brać udziału w konkursie na stanowisko dyrektora ZS w Chdodlu, chociażby z tego najprostszego powodu, że od 01 września 2010r. nie jestem nauczycielem w stanie czynnym,
3) nie mam i nie miałam zwyczaju wychwalać się, dziękuję więc za dobre słowo,
4) a tym, którzy kojarzą mnie z kasą (mam nadzieję, że z dużą) dziękuję stokrotnie - może wreszcie mają rację i skojarzenie stanie się faktem ?!
Pozdrawiam i życzę optymizmu.
K. Gorczyca
[/quote]
[quote name='K. Gorczyca' timestamp='1327090986' post='586307']
W środę 18 stycznia 2012r. ok. godz. 12.00 odwiedził mnie osobiście i nieoczekiwanie Pan Dyrektor Kobiałka i oboje ustatliliśmy, że na czwartkowym posiedzeniu Rady Pedagogicznej ZS w Chodlu przekaże ode mnie kilka informacji.
Ponieważ to forum ciągle żyje swoim dziwnym życiem i niestey, nie jest zawirusowane (a szkoda), jak poinformował mnie w czasie naszego spotkania Pan Dyrektor, czuję się w obowiązku wyjaśnić kilka spraw, bez względu na t... rozwiń
Avatar
A / 8 stycznia 2013 o 19:28
jak teraz sprawa się ma?
Avatar
Były Uczeń / 11 listopada 2012 o 19:58
Szkoła w Chodlu to jeden wielki burdel. W niej to smród brud i ubóstwo!!!. Chodziłem tam 2 lata do szkoły i trochę wiem co się tam dzieje, a dyrektor Kobiałka to je***y zboczeniec. Tyle razy co widziałem jak obmacuje te dziewczyny to miałem ochotę go uderzyc. No i właśnie taki daje przykład dyrektor. On nie nadaje się na dyrektora moim zdaniem i nie tylko. Powinni go wyrzucic ze stanowiska Dyrektora!!!
Avatar
Taa mądra / 3 marca 2012 o 00:04
W to nie trzeba wierzyć wystarczy że się o tym wie... Ale cóż i tak bywa..
Avatar
+TD+ / 24 lutego 2012 o 22:12
Ludzie czytam i nie wierze
Avatar
Poszkodowani / 20 lutego 2012 o 22:04
Niby dlaczego mamy się bać? Przecież ta sprawa nas uczniów nie dotyczy to dlaczego wszystko ma się na nas odbijać? Proszę trochę pomyśleć :/ czy to się godzi? Wątpię.
Avatar
Radek O. / 7 lutego 2012 o 11:41
a ja jestem nauczycielem i mam swoje zasady. hihi bójcie się. może nie wzrostu ale jedynek w dzienniku
Avatar
ciekawy / 24 stycznia 2012 o 13:46
A czemu odszedł z Poniatowej?
Avatar
dobra pamięć / 24 stycznia 2012 o 10:59
Wracając do głownego temat powinno sie przypomniec, ze ostatnią rzeczą jaką pan dyrektor JK zrobił w Poniatowej to było wypełnienie polecenia władz oświatowych. Pięć lat temu nie dopuszczono go do żadnego konkursu, poproszono tylko aby własnoręcznie napisał prośbę o zwolnienie. Zrobił to i ten dokument powinien jeszcze lezeć w wydziale oświaty w Poniatowej jako główny powód rozwiązania umowy o pracę pana JK jako dyrektora gimnazjum.
Avatar
Wiktor / 23 stycznia 2012 o 18:52
Witam wszystkich piszących swoje posty. Na stronę natknąłem się przypadkowo. Jestem uczniem Pani Kazimiery sprzed dwudziestu i jeszcze paru lat w ZST w Poniatowej i dziwię się skąd tyle kwasu i żółci w wypowiedziach w tym miejscu. Rozumiem - konkurencja, zawiść, ale żeby aż tak?. A swoją drogą sądzę, że niejeden nauczyciel i to nie tylko języka polskiego mógłby się nauczyć od Pani Kazimiery powściągliwości w wyrażaniu opinii oraz kultury osobistej. O wiedzy merytorycznej nie wspomnę.
Więcej wzajemnej życzliwości: Panie i Panowie!
Pozdrawiam - Wiktor
Witam wszystkich piszących swoje posty. Na stronę natknąłem się przypadkowo. Jestem uczniem Pani Kazimiery sprzed dwudziestu i jeszcze paru lat w ZST w Poniatowej i dziwię się skąd tyle kwasu i żółci w wypowiedziach w tym miejscu. Rozumiem - konkurencja, zawiść, ale żeby aż tak?. A swoją drogą sądzę, że niejeden nauczyciel i to nie tylko języka polskiego mógłby się nauczyć od Pani Kazimiery powściągliwości w wyrażaniu opinii oraz kultury osobistej. O wiedzy merytorycznej nie wspomnę.
Więcej wzajemnej życzliwości: Panie i Panowie!... rozwiń
Avatar
Wiktor / 23 stycznia 2012 o 18:33
[quote name='K. Gorczyca' timestamp='1327090986' post='586307']
W środę 18 stycznia 2012r. ok. godz. 12.00 odwiedził mnie osobiście i nieoczekiwanie Pan Dyrektor Kobiałka i oboje ustatliliśmy, że na czwartkowym posiedzeniu Rady Pedagogicznej ZS w Chodlu przekaże ode mnie kilka informacji.
Ponieważ to forum ciągle żyje swoim dziwnym życiem i niestey, nie jest zawirusowane (a szkoda), jak poinformował mnie w czasie naszego spotkania Pan Dyrektor, czuję się w obowiązku wyjaśnić kilka spraw, bez względu na to czy ktoś w to wierzy, czy nie:
1) nie znam redaktora Bednarczyka, nigdy z nim nie rozmawiałam i nie na moje zamówienie został napisany nieszczęsny artykuł,
2) NIE MAM ZAMIARU brać udziału w konkursie na stanowisko dyrektora ZS w Chdodlu, chociażby z tego najprostszego powodu, że od 01 września 2010r. nie jestem nauczycielem w stanie czynnym,
3) nie mam i nie miałam zwyczaju wychwalać się, dziękuję więc za dobre słowo,
4) a tym, którzy kojarzą mnie z kasą (mam nadzieję, że z dużą) dziękuję stokrotnie - może wreszcie mają rację i skojarzenie stanie się faktem ?!
Pozdrawiam i życzę optymizmu.
K. Gorczyca
[/quote]
[quote name='K. Gorczyca' timestamp='1327090986' post='586307']
W środę 18 stycznia 2012r. ok. godz. 12.00 odwiedził mnie osobiście i nieoczekiwanie Pan Dyrektor Kobiałka i oboje ustatliliśmy, że na czwartkowym posiedzeniu Rady Pedagogicznej ZS w Chodlu przekaże ode mnie kilka informacji.
Ponieważ to forum ciągle żyje swoim dziwnym życiem i niestey, nie jest zawirusowane (a szkoda), jak poinformował mnie w czasie naszego spotkania Pan Dyrektor, czuję się w obowiązku wyjaśnić kilka spraw, bez względu na t... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 121

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 0

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 0

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 1

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 5

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 5

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania?
Tylko u nas

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania? 9 2

Od czterech lat lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wie o ukrytym w Bełżycach archiwum Armii Krajowej i antykomunistycznej organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Tak twierdzi Grzegorz Cel, syn Janiny Cel ps. „Niusia”, archiwistki „Rysia” . IPN żadnych poszukiwań nie rozpoczął do dziś, więc syn „Niusi” historię archiwum opowiedział nam.

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę
UTRUDNIENIA NA DK12

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę 5 3

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Lubelskiej w Końskowoli (pow. puławski). Samochód potrącił tam kobietę.