wtorek, 23 maja 2017 r.

Lubelskie

Nie ma dyplomu ani stażu

Dodano: 10 stycznia 2003, 20:44

Zastępca burmistrza Ryk Jarosław Żaczek nie spełnia dwóch podstawowych kryteriów wymaganych na tego rodzaju stanowiskach. Nie ma wyższego wykształcenia, ani co najmniej sześcioletniego stażu pracy.

Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Rady Ministrów z 3 grudnia minionego roku w sprawie zasad wynagradzania i wymagań kwalifikacyjnych pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich, zastępca burmistrza winien mieć przynajmniej 6-letni staż pracy i wyższe wykształcenie.
J. Żaczek został powołany 16 grudnia. Nowe rozporządzenie ukazało się 13 tegoż miesiąca (a obowiązuje z data wsteczną, od 27 października ub. roku) i nie było znane niektórym przedstawicielom lokalnego samorządu w momencie podejmowania decyzji. W tej sytuacji doszło do powołania J. Żaczka na wspomniane stanowisko.
Nowy zastępca burmistrza Ryk ma 35 lat. W 1985 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące w Rykach. Następnie studiował na Wydziale Rolnym Akademii Rolniczej w Lublinie. Przerwał jednak naukę będąc na piątym roku studiów. Od lutego 1998 roku przez 11 miesięcy był zastępcą kierownika Urzędu Rejonowego w Rykach. Natomiast na początku następnego roku został zatrudniony w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie został inspektorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego, będąc nim do momentu powołania na stanowisko zastępcy burmistrza Ryk.
Ostatnio jest działaczem ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość. W październikowych wyborach samorządowych zdobył mandat radnego Ryk z największym w gminie poparciem społecznym. Ze względu na powierzenie mu nowego stanowiska, zgodnie z przepisami, zrezygnował z powierzonej mu przed niespełna trzema miesiącami funkcji.
- Przed kilkoma tygodniami w rektoracie Akademii Rolniczej w Lublinie złożyłem pismo z prośbą o wznowienie studiów. Z uzyskanych wczoraj w nim informacji wynika, że zgodnie z decyzją pani prorektor ds. studenckich i dydaktycznych, będę mógł kontynuować studia - stwierdził J. Żaczek.
Z informacji uzyskanych od burmistrza Jerzego Gąski wynika, że z treścią nowego rozporządzenia Rady Ministrów zapoznał się dopiero w ostatnich dniach grudnia. Zdaniem burmistrza, Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej przygotowuje nowy projekt rozporządzenia z tym związanego, które prawdopodobnie obowiązywać ma z datą wsteczną od 1 stycznia br. (kk)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24