wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Nie płaciłeś podatków? Ujawnij się!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lutego 2009, 12:32

Do piątku mają czas osoby, które w latach 2003-2007 pracowały za granicą i nie płaciły podatków. Teraz mogą liczyć na darowanie win, jeśli złożą w urzędzie tzw. wniosek abolicyjny.

- Do końca ubiegłego roku takie wnioski w naszym regionie wpłynęły od 1200 osób - mówi Marta Szpakowska, rzecznik Izby Skarbowej w Lublinie. - Najwięcej, bo aż 580 podatników złożyło dokumenty za 2006 rok. Wnioski wciąż wpływają, więc spodziewamy się, że do piątku będzie ich znacznie więcej.

Wniosek składamy na specjalnym druku, który jest dostępny w urzędach skarbowych a także na stronach ministerstwa finansów (www.mf.gov.pl) i Izby Skarbowej (www.is.lublin.pl). Trzeba do niego dołączyć dokumenty potwierdzające nasze zatrudnienie za granicą.

Dokumenty można złożyć osobiście, albo wystać pocztą. Można to zrobić nawet ostatniego dnia, czyli w piątek 6 lutego. W przypadku skorzystania z usług Poczty Polskiej liczy się data nadania, nie zaś wpływu do urzędu.

Inaczej wygląda jednak sytuacja, gdy wysyłamy wniosek z zagranicy. W tym przypadku trzeba to zrobić w takim terminie, by 6 lutego dokumenty były już w urzędzie. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do prywatnych operatorów. Tu również liczy się data wpływu do urzędu, a nie nadania.

- Nawet jednodniowe spóźnienie spowoduje, że osoba zainteresowana nie skorzysta z unormowań zawartych w tej ustawie - przestrzega Szpakowska. - Po 6 lutego będą miały zastosowanie przepisy obowiązujące przed wejściem ustawy tzw. abolicyjnej. Właściwy organ podatkowy wyda decyzję określającą wysokość zobowiązania w podatku dochodowym. Zostaną również naliczone odsetki karne za zwłokę.

Fiskus ma 6 miesięcy na wydanie decyzji o umorzeniu lub zwrocie podatku. Pieniądze dostaniemy najpóźniej w ciągu miesiąca od wydania decyzji.

(mag)

Więcej na www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ya
j
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ya
ya (3 lutego 2009 o 18:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie dość że nie dali pracy dzieciakom to teraz jeszcze wyciagają łapę nie po swoje , wstyd , trzymać tyłek w kraju na ciepłych posadkach i szukać pieniedzy w cudzych kieszeniach
Rozwiń
j
j (3 lutego 2009 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Błędy:
1 dokumentów potwierdzających uzyskiwanie przychodów z zagranicy nie trzeba dołączać (art. 4)
2 zwrot podatku następuje w terminie miesiąca od dnia doręczenie decyzji określającej wysokość kwoty zwrotu (art. 5)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!