sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Nie zrobili im dojazdu do sklepu. Bo właścicielką jest żona radnego z opozycji?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 grudnia 2014, 12:15

Tomaszowice. Sklep spożywczy, który prowadzi żona opozycyjnego radnego już liczy straty. Gmina Jastków, która zlecała projekt przebudowywanego właśnie ronda zaplanowała tylko jeden dojazd do sklepu. Były dwa. Klientów już jest mniej.

- Pracownik Urzędu Gminy w Jastkowie zapewniał, że będą dwa zjazdy. Wszyscy nas przekonywali, żeby się nie martwić, że będzie dobrze. A jak jest to widać - żali się Irena Chudzik, właścicielka sklepu spożywczego Groszek w Tomaszowicach koło Lublina. W miejscowości jest właśnie przebudowywane rondo. Zanim budowa się rozpoczęła do sklepu były dwa zjazdy. Teraz jeden został zlikwidowany. - Drugi zjazd nie był w ogóle zaprojektowany (projekt opracowywała gmina-red.) - mówi Roman Chudzik, mąż właścicielki sklepu, radny w gminie Jastków. - Ani na etapie projektowania tego ronda, ani przed wydaniem pozwolenia na budowę nie było w ogóle możliwości odniesienia się do koncepcji. Nie było żadnych konsultacji z nami. Projekt także nie był wykładany, żebyśmy mogli go zobaczyć i nie było możliwości wnoszenia uwag. Potwierdził to zapytany na sesji Rady Gminy kierownik Referatu ds. Inwestycji, Budownictwa i Gospodarki Nieruchomościami - dodaje radny, który od 8 lat był w opozycji do byłego już wójta Zbigniewa Samonia (przegrał w niedzielę w II turze). Kiedy prowadzący sklep dowiedzieli się, że budowa ronda ruszy skierowali pismo do Jacka Sobczaka, byłego już członka Zarządu Województwa Lubelskiego. Obawiali się, że jeden zjazd może zostać zlikwidowany. - Pan Sobczak pismem z 12 czerwca br. poinformował mnie, że skomunikowanie sklepu Groszek zostanie wykonane dwoma zjazdami. To mnie zadowalało, chociaż drugi zjazd przebiegał przez działkę sąsiada. S sądziłem, że zostanie ona w części odkupiona - mówi Chudzik. - Bardzo się zdziwiłem kiedy pracownicy budujący rondo stwierdzili, że w projekcie drugiego wjazdu nie ma. W miejscu dawnego zjazdu powstaje szeroki chodnik.

- Jak tylko ten jeden wjazd (z drogi wojewódzkiej Lublin-Nałęczów-Bochotnica-red.) zostanie, to będziemy musieli zamknąć sklep - żali się właścicielka. - Klientów już jest mniej, co widać po utargach, a zatrudniam cztery osoby. I dodaje, że sklep po przeciwnej stronie ma trzy wjazdy a nie jeden jak ich. - Trzy lata zostało żonie do emerytury. Zanim kupiliśmy ten budynek działał tutaj sklep GS. Zrobiliśmy remont, uruchomiliśmy nowy. Teraz stoi pusty - dodaje Chudzik. - Pieczywo codziennie zostaje. Są same straty. Jest możliwość zmiany sytuacji i zrobienia drugiego wjazdu do sklepu - przez działkę należącą do gminy. Teraz jest tu wjazd tymczasowy. - W tym przypadku może być konflikt z gminą, czy nie postawi w tym miejscu ogrodzenia - zastanawia się Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Na dodatek, żeby powstał ten drugi wjazd, trzeba byłoby to miejsce przeprojektować i gmina musiałaby za to zapłacić - dodaje Chudzik. Czy to zrobi? Nie wiadomo. Nie udało nam się skontaktować z wójtem, który startował w drugiej turze wyborów. O reelekcję walczył z Teresą Kot. Pani Kot startowała z tego samego komitetu co Roman Chudzik.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: sklep Tomaszowice
mariusz
kupiec
gosc
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mariusz
mariusz (13 grudnia 2014 o 18:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

teraz pan Chudzik będzie miał nową fuchę! Będzie robił za kierowcę nowej Pani Wójt Teresy Kot, no chyba że ona zamierza jeździć bez prawa jazdy :)

Rozwiń
kupiec
kupiec (7 grudnia 2014 o 23:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Chudzik tak to jest jesli pie....y głupoty i obrabia d....e karzdemu kto wejdzie do sklepu to tak jest a nie szukanie braku dojazdu. Nie wiem dlaczego do tej pory nik sie nie zajoł kontrola tego sklepu picie alkocholu w sklepie. Zamknij Chudzik żone w domu i zmień swoje podejście do ludzi to klijenci sie znajdą.

Rozwiń
gosc
gosc (6 grudnia 2014 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

dzien dobry jak sie oszukuje tak sie ma niech nie oszukuja i nie mowia o klijentach głupot

Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (5 grudnia 2014 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Macje zupełną rację nie bylo tam wiazdu jak sie Gorczycy cukrowało to wjazd powstał, to dopisywanie do zeszytu kup za dziesię a drugie dziesię będzie dopisane a jeśli jest sie po kieliszku to nawet i o trzysta procent wzrosnie dług. Pani Chudzikowa to pierwsza radiostacja w Tomaszowicach i okolicy wie dokładnie co komu przyczepić i jak kogoś oczernić ten co kupuje czy nie to cztery litery są obrobione. Dziwię się kto głosował na Chudzika że taki człowiek wszedł do rady. Omijajcie ten sklep wielkim kołem.

Rozwiń
gość
gość (4 grudnia 2014 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Już wiem dlaczego ten artykuł ukazał się akurat w dzienniku wschodnim a nie np w kurierze. Bo TU PRACUJE PAN WIECZERZAK A ON JEST RADNYM OD PANI KOT i dlatego łatwo Wam droga redakcjo rzucać błotem w pana Samonia.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!