piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Niech radar poskromi piratów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 września 2008, 19:31
Autor: Paweł Puzio

Bełżyce. Rozpędzony ford transit dosłownie o włos minął wczoraj Urszulę Gołoś, która prowadziła dzieci przez ulicę przy szkole.

Wielu kierowców nie zważa tam na znaki ostrzegawcze i ograniczenie prędkości do 40 km/h. Ale to się zmieni.

Zespół Szkół w Bełżycach leży w środku miasta przy ulicy Tomasza Wilczyńskiego. Z tej drogi korzystają kierowcy jadący od Opola Lubelskiego do trasy na Kraśnik lub w kierunku Lublina. W ten sposób omijają ruchliwy rynek w centrum Bełżyc.

Niestety, przy szkole, jadąc od strony Opola Lubelskiego, jest niebezpieczny, ograniczający widoczność zakręt. O tym, że jest tam bardzo niebezpiecznie pisaliśmy już wczoraj, powołując się na opinię naszej Czytelniczki.

- Większość kierowców jeździ tu wolno i zatrzymuje się na mój znak. Ale zdarzają się szaleńcy, którzy od strony Opola pędzą 70 km/h, nie zwracając uwagi na ograniczenie do "40” i znaki ostrzegające o szkole - mówi Urszula Gołoś. - To miejsce jest wyjątkowo niebezpieczne, bo od momentu wyjazdu zza zakrętu do przejścia jest nie więcej niż 30, góra 40 metrów.

- Mamy z tym problem - mówi Zbigniew Dyguś, dyrektor szkoły. - Przejście do szkoły leży przy dość ruchliwej drodze. Z tego powodu musieliśmy od tego roku szkolnego zatrudnić panią do przeprowadzania uczniów. Wcześniej nieraz dochodziło do stresujących sytuacji. Wiele razy słyszałem pisk opon. Bezwzględnie policja powinna się tu częściej pojawiać z radarem. Dzieci często na przerwach biegną do sklepu po drugiej stronie ulicy, a to rodzi niebezpieczne sytuacje.

Do końca września na ulicy Tomasza Wilczyńskiego oddział Zarządu Dróg Powiatowych w Bełżycach ma wymienić nawierzchnię. - W ramach modernizacji układamy nowe chodniki. Po ułożeniu asfaltu zostaną zamontowane duże pasy wibracyjne. Przejście przy szkole będzie na nowo oznakowane szerokimi biało-czerwonymi pasami. Na tyle nam zezwalają przepisy. Ludzie postulowali montaż "śpiących policjantów”. Nie jest to jednak możliwe ze względu na charakter drogi oraz sąsiedztwo straży pożarnej - mówi Janusz Watras, dyrektor bełżyckiego oddziału Zarządu Dróg Powiatowych.

- Szkoła jest w zainteresowaniu policjantów z komisariatu w Bełżycach. Patrole stoją tam w godzinach szkolnego szczytu. Kierowcy jednak mogą się spodziewać tam fotoradaru. Kiedy? Tego nie mogę zdradzić. Na pewno zastosujemy i ten środek kontroli prędkości - mówi Magdalena Jędrejek z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Konkurs rysunkowy \"Moja bezpieczna droga do szkoły”

Wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lublinie ogłaszamy konkurs rysunkowy dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem "Moja bezpieczna droga do szkoły”.

Każda szkoła powinna wytypować trzy prace plastyczne w dowolnej technice i przesłać pod adresem: Dziennik Wschodni, ul. Staszica 20, 20-081 Lublin.
Na prace czekamy do 25 września br. Komisja konkursowa wybierze trzy najlepsze prace. Nagrodą jest sprzęt RTV. Wyniki ogłosimy podczas festynu 5 października.
Informacje pod numerem telefonu 0 697 770 379.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ja
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ja
ja (10 września 2008 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jeżeli to akcja dziennika to niech dziennikarze stoją z radarem nie policja
Rozwiń
Gość
Gość (10 września 2008 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Pawle policja i tak nic nie zrobi, dlaczego ? Jak nie mogą sobie poradzić z wariatami drogowymi na ulicy Lubelskiej na której jest komisariat !! Az sie cos robi ze wariaci drogowi w belzycach mają takie przyzwolenie, proponuję sie zjawić w godzinach wieczornych i w weekend jak szarzują z rynku na stacje paliw nie bacząc na przepisy :|
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!