czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Niedrzwica Duża. Maluchy dostaną nowy plac zabaw

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 kwietnia 2008, 16:48

Drewniany, ekologiczny plac zabaw już niedługo stanie na terenie przedszkola w Niedrzwicy Dużej pod Lublinem.

Będzie służył nie tylko ponad stu przedszkolakom, ale wszystkim dzieciom w gminie.

- Do naszego przedszkola chodzi 128 dzieci. Nie mają gdzie się bawić, bo nasz plac zabaw to kilka starych drabinek. Są już bardzo wiekowe - mówi Barbara Gąska, dyrektor przedszkola w Niedrzwicy Dużej. - Staramy się zebrać pieniądze na nowy sprzęt. Mamy już kilku sponsorów, są pierwsze wpłaty.

- Stary plac jest w opłakanym stanie, a wszyscy pamiętamy z młodości, jaką frajdą jest wspólna zabawa dzieciaków na świeżym powietrzu - argumentuje jeden z rodziców.

- Po południu matki nie mają się gdzie podziać z dziećmi, pozostają spacery wzdłuż ulicy - dodaje pani Monika, mama 5-letniej Julki.

Bo w Niedrzwicy - oprócz starego, zamykanego po południu przedszkolnego placu zabaw - nie ma miejsca, gdzie dzieci mogłyby się bawić. Dlatego w trosce o dobro maluchów i ich bezpieczeństwo dyrekcja przedszkola i rodzice postanowili sami zebrać pieniądze na nowe huśtawki i drabinki.

- Wiadomo, że nie zrobimy super- placu, bo taki kosztowałby około 30 tys. zł. Zaczniemy od prostego zestawu, a później może uda się go rozbudować - wyjaśnia dyr. Gąska.

Dyrekcja przedszkola zapewnia, że na placu będą się bawić wszystkie dzieci z gminy, nie tylko przedszkolaki. - Zainstalujemy kamery i wtedy nie będzie ryzyka, że ktoś przyjdzie w weekend czy wieczorem i zniszczy sprzęt - mówi dyr. Gąska.
Koszt jednego zestawu to wydatek około 3 tys. zł. - Tyle już zebraliśmy. Ale jeden zestaw dla 128 dzieci to za mało. Teraz jednak łatwiej będzie nam prosić gminę, by dołożyła parę groszy na kolejne urządzenia - nie kryje pani dyrektor.

Gmina popiera inicjatywę mieszkańców. - Na pewno ich wesprzemy i coś dorzucimy. Zapewniam, że zbudujemy ten plac! - obiecuje Zdzisław Antoń, wójt gminy Niedrzwica Duża.

Możesz pomóc

Każdy, kto chce wesprzeć inicjatywę rodziców i dyrekcji przedszkola i rodziców, może wpłacić pieniądze na ten cel na konto przedszkola
w Niedrzwicy Dużej:
55868700002001000001300062.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!