piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Niedrzwica Duża: Skażona woda w kranach. "Wymioty, biegunki"

Dodano: 22 czerwca 2011, 16:53

To najprawdopodobniej sami mieszkańcy doprowadzili do skażenia wody – uważa Zenon Misztal ze spółki
To najprawdopodobniej sami mieszkańcy doprowadzili do skażenia wody – uważa Zenon Misztal ze spółki

Woda z wodociągu w Niedrzwicy Dużej nie nadaje się do picia. Sanepid potwierdził w niej obecność bakterii coli. Zamknięte są niektóre sklepy i okoliczne przychodnie. O sprawie zaalarmował "Dziennik Wschodni" Internauta.

- W Niedrzwicy Dużej w ciągu ostatnich kilku dni mieszkańcy zaczęli miewać biegunki i wymioty, które są spowodowane być może tym właśnie skażeniem – napisała na alarm24 aga1411.

Paweł Policzkiewicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przyznaje: - W środę popołudniu stwierdziliśmy obecność bakterii typu coli w wodzie z wodociągu Nałęcz. Oznacza to duże zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Dlatego do czasu, kiedy stan wody nie polepszy się, zamknęliśmy okoliczne przychodnie i część sklepów. W innych punktach ograniczyliśmy sprzedaż niektórych produktów – dodaje dyrektor.

- To najprawdopodobniej sami mieszkańcy doprowadzili do skażenia wody – przekonuje Zenon Misztal ze spółki Nałęcz, administrującej wodociągi w Niedrzwicy Dużej. – Wszystko dlatego, że wypuszczają ścieki do okolicznej rzeki Nędznicy – zaznacza.

W kranach mieszkań w Niedrzwicy Dużej płynie bieżąca woda, jednak jej picie grozi poważnym zatruciem i komplikacjami zdrowotnymi. Zenon Misztal przyznaje, że podobne sytuacje w miejscowości zdarzają się częściej. – W 2008 roku oczyszczenie wody zajęło tydzień – dodaje.
Czytaj więcej o:
mieszkanka
tomek
zajety
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mieszkanka
mieszkanka (25 czerwca 2011 o 14:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
komentarz co do rozwożenia wody jest z palca wyssany. Raz dziennie rozwożona jest woda przez strażaków i wystarczy wyjść z czymś w co można tą wodę nalać i się ma...trzeba poinformować gdzie woda jest potrzebna a przyjadą bo nie są wróżkami żeby wiedzieć gdzie akurat powinni pojechać, tym bardziej że jest sporo ludzi ale trzeba chociaż tyłkiem ruszyć a nie liczyć na gotowe. Teren obszerny a pomocy mało więc wolniej się to odbywa, ale nie zostaliśmy bez wody. A takie wieczne narzekanie już się robi nudne i niech się ludzie sami zastanowią co robią a nie tylko narzekać i narzekać!!!!!
Rozwiń
tomek
tomek (23 czerwca 2011 o 19:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Piszecie że strażacy rozwożą pitną wodę. Jeszcze ich nie widziałem w pobliżu swojego domu. Urząd Gminy za to uprawia propagandę medialną, że coś się dzieje i jaki jest zapracowany likwidowaniem skażenia i niesieniem pomocy ludności. W Urzędzie Gminy powołano nawet "ANONIMOWY" sztab kryzysowy, który bombarduje na stronie internetowej gminy komunikatami o badaniach wody, o hydrantach (zamykanych i otwieranych), o zasadach korzystania z wody i jej oszczędzaniu, etc... Przyznam szczerze, że pomoc ludności w czasie awarii wodociągu w 2008 r. lepiej była zorganizowana niż obecnie. Były podane orientacyjne godziny zaopatrzenia ludności w wodę i nie reglamentowano jej, jak to się obecnie dzieje. Gdzie byli wcześniej lekarze, którzy nie alarmowali o dolegliwościach pacjentów naszej pięknej miejscowości? Skażoną wodę mieszkańcy pili dużo wcześniej, bowiem 20 czerwca pobrano próbki do badań, a wodociąg zamknięto 22 czerwca br. Kiedy wójt uruchomi oczyszczalnię ścieków. Jakoś ślamazarnie mu to idzie. Oczyszczalnię zbudowano w ciągu 6 miesięcy, a obecna władza oddaje ją do użytku też już pół roku. Poprzedni Wójt za to tempo byłby już dawno rozliczony przez obecnych włodarzy gminy.
Rozwiń
zajety
zajety (23 czerwca 2011 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ech. Tak to juz jest z ziemniakami. Najpierw wywalaja szamba na pola zeby zaoszczedzic tych pare groszy, a potem jęczą że woda do picia sie nie nadaje
Rozwiń
Gość
Gość (23 czerwca 2011 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dopóki nie zostanie ukończona sieć kanalizacyjna, nie ma szans na poprawę, no ale końca jakos nie widać, a ludzie już wpuszczają (nazwijmy rzecz po imieniu) - gówna do kanałów i to wszystko idzie do ziemi, a władze gminy szkoda gadać.
Rozwiń
alek
alek (23 czerwca 2011 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przez 40 lat nie widziałem żadnej kontroli szczelnosci zbiorników bezodpływowych w Niedrzwicy, nie wspomnę już o tym, że wielu ma na stałe zamontowane pompy przy szambach, może WSS-E zainteresuje się tym problemem wreszcie, a może nie ma ochoty bo trzeba by było tzw. niedrzwicką elita przede wszystkim się "zająć".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!