wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Niedziela wolna od handlu? Biskupi apelują do wiernych

Dodano: 22 czerwca 2016, 09:29
Autor: aa

Biskupi diecezji opolskiej, gliwickiej, sosnowskiej i archidiecezji katowickiej apelują o podjęcie akcji zbierania podpisów w sprawie niedzieli wolnej od handlu. Związkowcy z lubelskiej „Solidarności” prowadzą już taką akcję.

Duchowni apelują o wsparcie inicjatywy poprzez podjęcie akcji zbierania podpisów
Duchowni apelują o wsparcie inicjatywy poprzez podjęcie akcji zbierania podpisów

Komunikat czterech biskupów został odczytany w minioną niedzielę w kościołach na terenie ich diecezji. „Dnia 2 czerwca br. zarejestrowano w Sejmie Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele” – piszą na wstępie hierarchowie. „Działania Komitetu poparły różne podmioty życia społecznego, m.in. związki zawodowe – z „Solidarnością” na czele – oraz niektóre organizacje branżowe pracodawców i pracobiorców. Postulowana w projekcie regulacja prawna bierze w obronę około 1,3 mln osób, szczególnie kobiet, pracujących zawodowo w niedziele oraz dni świąteczne.”

Duchowni apelują o wsparcie inicjatywy poprzez podjęcie akcji zbierania podpisów. „Nie ulega wątpliwości, że stoimy przed nową szansą przeżywania niedzieli w całej wspólnocie naszego społeczeństwa jako dnia wzmocnienia sił i odpoczynku, odrodzenia zagubionych więzi rodzinnych i społecznych” – piszą biskupi.

Akcję zbierania podpisów w województwie lubelskim organizują związkowcy. – Od dwóch tygodni zbieramy podpisy – mówi Mirosław Król, przewodniczący Zarządu Regionu Środkowowschodni NSZZ „Solidarność”. – Reakcji Kościoła nie było. Co prawda my sami również nie zwracaliśmy się o wsparcie do kurii.

Związkowcy zbierają podpisy w zakładach pracy i siedzibie regionu w Lublinie. – W miejscach publicznych i pod kościołami na razie nie planujemy organizować tej akcji – przyznaje Król. – Wiązałoby się to z zatrudnieniem dodatkowych osób.

Przewodniczący przewiduje, że w naszym regionie uda się zebrać ok. 10 tys. popisów.

SONDA
Liczba głosów: 541

Czy Twoim zdaniem niedziela powinna być wolna od handlu?

37.71 %
Tak
53.79 %
Nie
8.5 %
Wszystko mi jedno
Czytaj więcej o: Kościół zakupy biznes prawo
RainooRS
RainooRS
KZ NSZZ
(96) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

RainooRS
RainooRS (23 czerwca 2016 o 14:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
RainooRS napisał:
Rozmiem przez to ze kościół również bedzie za darmo służył nie bedzie zbierania na tace jak i nie beda pobierac żadnych opłat za gazety opłatki świeczki i inne rzeczy które są sprzedawana po skończonej  mszy tak samo ksieża nie beda przyjomwac opłąty " co łaska " za zamowienie mszy bo  to też zarobek jesli tak to okej jestem za ale jesli nie to wtedy mamy doczynienia z dyskryminacja osób które chca pracowac prowadzą firmy i nie maja wyjscia i musza pracowac w niedziele a nawet gdy nie musza a chca to tez maja do tego prawo.
RainooRS napisał:
literówki :)
Rozwiń
RainooRS
RainooRS (23 czerwca 2016 o 14:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozmiem przez to ze kościół również bedzie za darmo służył nie bedzie zbierania na tace jak i nie beda pobierac żadnych opłat za gazety opłatki świczki i inne rzeczy które są sprzedawana po zamknietej mszy tak samo ksieża nie beda przyjomwac opłąty " co łaska " za zamowienie mszy bo  to też zarobek jesli tak to okej jestem za ale jesli nie to wtedy mamy doczynienia z dyskryminacja osób które chca pracowac prowadzą firmy i nie maja wyjscia i musza pracowac w niedziele a nawet gdy nie musza a chca to tez maja do tego prawo. 
Rozwiń
KZ NSZZ
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC (23 czerwca 2016 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szukaj na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4). Resztę obejmuje PiS – lamowska CENZURA.
Rozwiń
motyla noga
motyla noga (22 czerwca 2016 o 22:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jarecki napisał:
Jeśli zamiast w niedzielę zrobimy zakupy w sobotę lub inny dzień  to obroty się nie zmienią a pracownicy swoje 40 godzin i tak odpracuja bo przecież za pracę  w niedzielę mają wolny dzień. Nie wiem więc skąd te zwolnienia. Chyba tylko fakt że księża zabrali głos wywołał u wielu sprzeciw, bo nie rachunek ekonomiczny.
To nie na twoją głowę, dobry człowieku. Lepiej się pomódl, chyba już nic więcej ci nie pomoże.
Rozwiń
Gość
Gość (22 czerwca 2016 o 21:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sekta Czarnych z k.kat na księżyc opasłych pasibrzuchów oderwanych od rzeczywistości albo pasożytów do roboty ale kto ich zatrudni !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (96)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!