niedziela, 25 marca 2018 r.

Lubelskie

Niemce: Nowa sygnalizacja świetlna budzi kontrowersje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 września 2009, 19:39

Po kilku latach starań w miejscowi Niemce stanęły światła na przejściu dla pieszych przez ruchliwą drogę krajową nr 19. Tylko, dlaczego akurat na tym przejściu? – pytają zdegustowani mieszkańcy.

Na 300-metrowym odcinku drogi przebiegającej przez Niemce jest aż pięć przejść dla pieszych. Niektóre są bardzo uczęszczane, inne wykorzystywane mniej. Światła są od ok. 3 tygodni na czwartym przejściu od strony Lublina.

– Mądra władza zdecydowałaby o ustawieniu świateł na przejściu newralgicznym. A takim jest zebra w pobliżu targu, pawilonu handlowego, sklepu Centrum, poczty, Urzędu Gminy oraz kilku innych punktów handlowych. "Niemiecka” władza zdecydowała jednak inaczej i ustawiła sygnalizację na sporadycznie wykorzystywanym przejściu, przy skrzyżowaniu z drogą wiodącą do miejscowej komendy policji – uważa nasz Czytelnik, który napisał do nas mejla na Alarm 24.

– A moim zdaniem sygnalizacja powinna się pojawić na drugim przejściu od strony Lublina. Korzysta z niego duża liczba dzieci idących do szkoły. Po co tam teraz stoi "krasnal”, skoro mogłyby być światła? – pyta Waldemar Steć, mieszkaniec gminy Niemce. – Te nowe światła są źle ustawione, powodują olbrzymie kłopoty z przejazdem przez Niemce. Tworzą się duże korki w środku miasteczka – dodaje
Przejeżdżające samochody zmuszone są zatrzymywać się kilkakrotnie przed przejściami. Raz stoją przed ruchliwa "zebrą” przy Urzędzie Gminy, by za chwilę ponownie zatrzymać się przed mniej uczęszczanym przejściem ze światłami. – Korki i chaos komunikacyjny – oto, co przyniosło postawienie tu świateł – dodaje nasz czytelnik na Alarm 24. – W mojej ocenie wystarczyło tylko trochę odwagi i rozsądku żeby to mało używane przejście zlikwidować, ustawić tam płotki i skierować ruch pieszy przez główne przejście przy Urzędzie Gminy, oddalone zaledwie o kilkadziesiąt metrów. I tam właśnie trzeba było ustawić sygnalizację.

– Światła ustawiliśmy na tym przejściu, bo tę lokalizację wskazała gmina – mówi tymczasem Krzysztof Nalewajko, z lubelskiego Oddziału Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi. – Tak ustawiona sygnalizacja pozwala także na bezpieczne korzystanie z innych przejść w obrębie miejscowości Niemce.

Z prośbą o komentarz zwróciliśmy do samorządu. Niestety, Jarosław Królik, wójt gminy Niemce był nieobecny, zaś w sekretariacie poinformowano nas, że wójt nie ma służbowej komórki. Poprosiliśmy o spotkanie z jego zastępcą, Stefanem Czyżykiem. Też bez efektu. Stefan Czyżyk nie znalazł dla nas czasu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
marlon212
blinki
~wojtek~
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marlon212
marlon212 (10 października 2009 o 17:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
z tego co wiem to Jarosław Królik jest zastępcą wójta a pan Czyżyk wójtem a nie odwrotnie NO CHYBA ŻE TO JUŻ PRZEGŁOSOWANE A MIESZKAŃCY GMINY O TYM NIC NIE WIEDZĄ
Rozwiń
blinki
blinki (28 września 2009 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale Dzięki Zainstalowaniu Świateł Babcie Szybciej Do Kościoła Dojdą w Niedziele. I żadna nie będzie na środku stała na tak zwanej wysepce i kierowała ruchem.
Rozwiń
~wojtek~
~wojtek~ (28 września 2009 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
blinki napisał:
Według mnie to te światła sąjak najbardziej w dobrym miejscu. Bo wyjazd z różanej po godzinie 12.00 graniczył z cudem.

Z ulicy Różanej w kierunku Lublina (w prawo) zawsze można było się włączyć bez problemu. Trudno było się włączać w kierunku Lubartowa i tak zostało a może nawet jest gorzej jeżeli na światłach czeka i blokuje cały pas ruchu kilkadziesiąt samochodów.
Rozwiń
blinki
blinki (28 września 2009 o 18:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Według mnie to te światła sąjak najbardziej w dobrym miejscu. Bo wyjazd z różanej po godzinie 12.00 graniczył z cudem.
Rozwiń
Mario
Mario (28 września 2009 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co za deb*** pisał ten artykuł żeby walnąć taki błąd i zamienić wójta z zastępcą... W zasadzie mieszkaniec ma racje ze przejscie jest mniej uczęszczane ale jak przysłowie mówi Jeszcze się taki nie urodził żeby ludziom na wsi dogodził... A oczywistym bylo ze skoro mają byc tylko jedne światła to będą blizej kościoła niż gminy...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!