piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Niemce. Nowoczesne przedszkole już działa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2013, 19:59

Nowe przedszkole w Niemcach. Stare przedszkole, które będzie można zamienić w żłobek (Przedszkole Pu
Nowe przedszkole w Niemcach. Stare przedszkole, które będzie można zamienić w żłobek (Przedszkole Pu

Teraz w budynku po przeniesionej w nowe miejsce placówce władze chcą uruchomić żłobek. Byłoby to pierwsze tego typu miejsce w gminie Niemce.

– Wielu rodziców pyta mnie o żłobek, bo dzieci poniżej 3 lat nie są przyjmowane do przedszkola. Nie mamy miejsc – tłumaczy Elżbieta Topyła, dyrektorka Przedszkola Publicznego w Niemcach koło Lublina, gdzie uczęszcza 250 dzieci.

Przedszkolaki od czerwca uczą się i bawią w nowym miejscu – zbudowanym od postaw budynku przy ulicy Różanej w Niemcach. Mają do dyspozycji ponad 2 tys. mkw. powierzchni. Każda z 10 grup ma tu swoją salę a do tego dochodzą dwie wielofunkcyjne, gdzie są zajęcia ruchowe i leżakowanie.

W starym budynku przy ul. Lubelskiej gdzie dotychczas mieściło się przedszkole, urzędnicy chcą uruchomić żłobek.

– Czekamy na sejmową uchwałę, z tego, co wiem ma to być wiosną przyszłego roku. Pozwoli ona na dofinansowanie takich inwestycji – tłumaczy Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce. – To byłoby duże wsparcie dla tej inwestycji, która by się bardzo przydała.

Władze gminy chciałby, aby w Niemcach powstał żłobek dla ok. 100 maluchów. – W przyszłym roku będziemy robić projekt tej inwestycji. W tym nie mamy już na ten cel pieniędzy – zapowiada wójt Niemiec.
Istniejący budynek wymagałby remontu. – Sale, w których do tej pory przebywały przedszkolaki trzeba byłoby dostosować do potrzeb młodszych dzieci. Na miejscu jest też kuchnia, którą wystarczyłoby jedynie zmodernizować. W Niemcach mamy ośrodek ZOZ-u, więc pielęgniarka, która tam pracuje opiekowałaby się również dziećmi w żłobku – wylicza Urbaś.

Potrzebny jak żłobek

W październiku ma ruszyć pierwszy żłobek w Annopolu, w budynku po starej plebani. Unijny projekt, dzięki któremu zostanie uruchomiona ta placówka realizuje Fundacja "Liderzy Sukcesu” z Kraśnika. Ich partnerem jest Urząd Miejski w Annopolu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mr.myers
sfinks
obserwator
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mr.myers
mr.myers (9 października 2013 o 09:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Moja córka też chodzi do nowoczesnego przedszkola: http://przedszkole-jezyki.pl/

 Świetna kadra. Dziecku bardzo się tam podoba.

Rozwiń
sfinks
sfinks (4 października 2013 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ależ oczywiście, że oficjalne stanowisko gminy jest takie, że wszystkie panie były najlepsze i dostały najwięcej punktów, jakże inaczej ;) Zal dupkę ściska, że ludzie dobrze wiedzą, w jaki sposób zatrudnia się ludzi w gminie Niemce - czy to przedszkole, czy sam urząd gminy, a na szkole kończąc...się tworzy stanowiska i się płaci rodzinie ;) zgadniejcie kto będzie remontował dach przy ZS w Niemcach ;)

Rozwiń
obserwator
obserwator (2 października 2013 o 12:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a skąd tatuś wie że prowadzą tak dobrze zajęcia przecież lekcji pokazowych jeszcze nie było chyba że papa był w komisji rekrutacyjnej i tam szanowne panie przedstawiały przykładowe lekcje , a co do wykształcenia to chyba wszystkie spełniały WYMAGANE KWALIFIKACJE nawet na pomoc - wykształcenie podstawowe - PRACA Z DZIEĆMI BRAWO oby więcej takich specjalistów  a dobro dzieci będzie procentować za kilka lat.............

Rozwiń
obserwator
obserwator (2 października 2013 o 12:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Były dobre, zdobyły najwięcej punktów, z odpowiednim wykształceniem to je zatrudnili... Żal dupke ściska? Z tego co widzę dzieciaki lubią te panie a panie odpowiednio prowadzą zajęcia :)

a skąd tatuś wie że prowadzą tak dobrze zajęcia przecież lekcji pokazowych jeszcze nie było chyba że papa był w komisji rekrutacyjnej i tam szanowne panie przedstawiały przykładowe lekcje , a co do wykształcenia to chyba wszystkie spełniały WYMAGANE KWALIFIKACJE nawet na pomoc -minimum wykształcenie podstawowe - PRACA Z DZIEĆMI BRAWO oby więcej takich specjalistów  a dobro dzieci będzie procentować za kilka lat.............

Rozwiń
Tata.ptzedszkolaObserwator
Tata.ptzedszkolaObserwator (1 października 2013 o 10:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a w tym jakże nowoczesnym przedszkolu, pracują nowo zatrudnione panie z dysa, skąd pochodzi sam pan wójt...ot, taka "niespodzianka" ;)

Były dobre, zdobyły najwięcej punktów, z odpowiednim wykształceniem to je zatrudnili... Żal dupke ściska? Z tego co widzę dzieciaki lubią te panie a panie odpowiednio prowadzą zajęcia :)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!