Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

13 stycznia 2014 r.
7:15
Edytuj ten wpis

Niemce. Śmiecie poczekają na wywóz

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
26 39 A A

W gminie Niemce w tym roku zmieniła się firma odbierająca śmiecie i harmonogram. Zamiast dwóch wizyt, śmieciarka przyjeżdża tylko raz w miesiącu. Nie wszystkim się to podoba.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O zmianie harmonogramu odbioru śmieci poinformował nas zaniepokojony Czytelnik. - Od 1 stycznia zmieniły się zasady odbioru frakcji mokrej i suchej w naszej gminie. Wcześniej śmiecie były odbierane dwa razy w miesiącu. Po Nowym Roku śmieciarka pojawi się tylko raz w miesiącu - pisze. Sprawa bulwersuje też innych mieszkańców gminy. - Nie zazdroszczę ludziom, którzy mają małe dzieci. Pampersy odbierane latem tylko raz w miesiącu, to będzie masakra. Ludzie nie są zadowoleni z nowego harmonogramu wywozu śmieci. Raz w miesiącu to za mało - uważa pani Hanna z Niemiec. Tymczasem wójt gminy Niemce, Krzysztof Urbaś twierdzi, że jest odwrotnie. - Docierały do nas sygnały z terenu gminy, że odbiór śmieci dwa razu w miesiącu nie ma sensu. Ludzie za drugim razem nie mieli czego oddawać - mówi wójt Urbaś. Nie bez znaczenia jest także aspekt ekonomiczny. Opłaty za odbiór śmieci w tej gminie nie są wygórowane. Mieszkańcy Niemiec miesięcznie płacą 6 złotych od osoby za odpady segregowane i 12 złotych za niesegregowane. Gmina Niemce od wejścia w życie ustawy "śmieciowej”, czyli przez sześć ostatnich miesięcy 2013 roku, dołożyła do wywozu nieczystości aż 230 tysięcy złotych. - Niestety budżet gminy nie jest w stanie dotować wywozu śmieci tak olbrzymią kwotą. Zmuszeni byliśmy rozpisać nowy przetarg, aby znaleźć tańszego operatora - mówi wójt Urbaś.
Do przetargu stanęły dwie firmy. Dotychczasowy odbiorca, czyli Zakład Transportu Komunalnego z Dysa oraz MPO Sita z Lublina. - MPO zaproponowało stawkę o 100 tys. złotych niższą, ale odbiór śmieci raz w miesiącu. Wygrała firma z Lublina, która teraz obsługuje mieszkańców naszej gminy - tłumaczy wójt Urbaś. Jednym ze zwolenników nowego systemu jest pan Piotr. - Teraz harmonogram jest bardziej praktyczny. Firma odbiera raz w miesiącu obie frakcje. Nie muszę dwa razy wystawiać worków - mówi Piotr Malinowski z Woli Niemieckiej. - Nie podoba mi się za to wysokość stawki, bo skoro odbiór jest tylko raz w miesiącu, to opłaty powinni być niższe - dodaje. - W naszej gminie opłaty za odbiór śmieci są i tak na bardzo niskim poziomie - odpowiada wójt. Jednak to nie uspokaja mieszkańców gminy, którzy z pewnym niepokojem czekają na wiosnę. - Wszyscy obawiamy się, że gdy będzie cieplej śmieci mogą śmierdzieć. Ludzie już o tym rozmawiają w sklepie czy po wyjściu z kościoła - dodaje pani Hanna.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
malgorzta / 26 marca 2014 o 11:50

Proszę Państwa,jeżeli ktoś do tej pory miał podpisan a umowę na wywóz  śmieci,to wie,że firma wywoziła je raz w miesiącu,więc dlaczego teraz ma być inaczej?

Avatar
Mirabelka / 6 lutego 2014 o 13:54

Zalegające śmieci to poważny problem.

Avatar
Zdzichu / 6 lutego 2014 o 00:18

Panie wójcie. A może idąc pana tokiem rozumowania, można by wywozić śmiecie raz na kwartał?  Albo raz na pół roku? Oszczędności będą , a higienę to pal licho!  K....wa jak się ktoś w trepach urodził - to i w trepach zdechnie.. I stanowisko tego nie zmieni...

Avatar
Gość / 24 stycznia 2014 o 10:01

Najlepszy radar komórkowy już dostępny w sieci. Teraz nikt ani nic się przed tobą nie ukryje.   http://fw.pl/radardokladny    
Technologia sił specjalnych dostępna dla każdego.

Avatar
Mieszkanka / 23 stycznia 2014 o 07:30

I jeszcze  wielka pani z gminy straszy podwyżkami za wywóz śmieci......i mówi bo innych gminach to ...... co mnie obchodzą inne gminy. Mieszkam w Gminie Niemce

Avatar
Gość / 18 stycznia 2014 o 09:47

Ciekawe czy wójt ma tak mało śmieci i oddaje raz w m-cu, nie wydaje mi się. Miało być lepiej, czyściej a wyszło jak zawsze. Porażka :( Gmina powinna się wstydzić...

Avatar
Gość / 17 stycznia 2014 o 16:28

Będziemy szczury hod!ować na naszych posesjach!!!!!!

Avatar
zzzzzzz...... / 17 stycznia 2014 o 16:19

Tak Gmina być może dołożyła, ale z tego co wiem nie wszyscy placą. Prosze najpierw zrobić porządek z takimi osobami a  nie my będziemy dokładać za tych co nie uregulowali płatności. 

Avatar
czytelniczka / 15 stycznia 2014 o 10:00

Ustawa śmieciowa to wielkie nieporozumienie, ktoś dobrze kombinował tylko, że nie pomyślał o wykonaniu. Nie wyobrażam sobie że śmieci jest tak mało, że wystarczy tylko raz w miesiącu je zabrać. Po za tym jeśli już raz w miesiącu to koszty powinny być mniejsze uważam że 12 zł to i tak bardzo dużo !!! Licząc średnio to koszt 4- osobowej rodziny miesięcznie wynosi 48 zł razy 3 miesiące to 144 zł, które trzeba zapłacić naraz, dodatkowo trzeba mieć własny pojemnik. Totalne nieporozumienie!!!!!

Avatar
znawca / 14 stycznia 2014 o 14:36

nie zapomniajmy, ze wójt jest organem wykonawczym.. a więc wykonuje uchwały Rady Gminy... więc to ona jest do kitu przede wszystkim...( RADNI DO WYMIANY)!

A co ma Uchwała do rozstrzygnięcia przetargu. Przecież to Wójt ogłasza i rozstrzyga przetarg-zobacz BIP 

Avatar
malgorzta / 26 marca 2014 o 11:50

Proszę Państwa,jeżeli ktoś do tej pory miał podpisan a umowę na wywóz  śmieci,to wie,że firma wywoziła je raz w miesiącu,więc dlaczego teraz ma być inaczej?

Avatar
Mirabelka / 6 lutego 2014 o 13:54

Zalegające śmieci to poważny problem.

Avatar
Zdzichu / 6 lutego 2014 o 00:18

Panie wójcie. A może idąc pana tokiem rozumowania, można by wywozić śmiecie raz na kwartał?  Albo raz na pół roku? Oszczędności będą , a higienę to pal licho!  K....wa jak się ktoś w trepach urodził - to i w trepach zdechnie.. I stanowisko tego nie zmieni...

Avatar
Gość / 24 stycznia 2014 o 10:01

Najlepszy radar komórkowy już dostępny w sieci. Teraz nikt ani nic się przed tobą nie ukryje.   http://fw.pl/radardokladny    
Technologia sił specjalnych dostępna dla każdego.

Avatar
Mieszkanka / 23 stycznia 2014 o 07:30

I jeszcze  wielka pani z gminy straszy podwyżkami za wywóz śmieci......i mówi bo innych gminach to ...... co mnie obchodzą inne gminy. Mieszkam w Gminie Niemce

Avatar
Gość / 18 stycznia 2014 o 09:47

Ciekawe czy wójt ma tak mało śmieci i oddaje raz w m-cu, nie wydaje mi się. Miało być lepiej, czyściej a wyszło jak zawsze. Porażka :( Gmina powinna się wstydzić...

Avatar
Gość / 17 stycznia 2014 o 16:28

Będziemy szczury hod!ować na naszych posesjach!!!!!!

Avatar
zzzzzzz...... / 17 stycznia 2014 o 16:19

Tak Gmina być może dołożyła, ale z tego co wiem nie wszyscy placą. Prosze najpierw zrobić porządek z takimi osobami a  nie my będziemy dokładać za tych co nie uregulowali płatności. 

Avatar
czytelniczka / 15 stycznia 2014 o 10:00

Ustawa śmieciowa to wielkie nieporozumienie, ktoś dobrze kombinował tylko, że nie pomyślał o wykonaniu. Nie wyobrażam sobie że śmieci jest tak mało, że wystarczy tylko raz w miesiącu je zabrać. Po za tym jeśli już raz w miesiącu to koszty powinny być mniejsze uważam że 12 zł to i tak bardzo dużo !!! Licząc średnio to koszt 4- osobowej rodziny miesięcznie wynosi 48 zł razy 3 miesiące to 144 zł, które trzeba zapłacić naraz, dodatkowo trzeba mieć własny pojemnik. Totalne nieporozumienie!!!!!

Avatar
znawca / 14 stycznia 2014 o 14:36

nie zapomniajmy, ze wójt jest organem wykonawczym.. a więc wykonuje uchwały Rady Gminy... więc to ona jest do kitu przede wszystkim...( RADNI DO WYMIANY)!

A co ma Uchwała do rozstrzygnięcia przetargu. Przecież to Wójt ogłasza i rozstrzyga przetarg-zobacz BIP 

Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 1

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 0

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!