środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Niemce: Śmierdzi nie do wytrzymania

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 czerwca 2008, 19:16

Prosimy o wiatr - mówią mieszkańcy Woli Niemieckiej. Bo jak wieje - da się wytrzymać. Jak wiatru nie ma - trzeba zatykać nosy.

- Okna tutaj otworzyć się nie da - mówią zgodnie mieszkańcy Woli w gminie Niemce.
Wszystko przez to, że na jedną z działek pod samym lasem trafił osad ze zbiorników z oczyszczalni ścieków w Niemcach.

Dopóki było zimno, nikt problemu "nie czuł”. Ale wystarczyło kilka ciepłych dni i sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Smród spod lasu zaczął docierać do okolicznych domów.

- Najgorzej jest wieczorami. W nocy w ogóle nie ma możliwości otwarcia okna, bo wtedy nie da się wytrzymać - opowiada Dariusz Grzelak, mieszkaniec Woli Niemieckiej - podobnie jest w bezwietrzne dni. Jak wieje wiatr, jakoś dajemy radę.

Wojciech Domownik, jeden z gminnych radnych skierował do urzędników kilka pism z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Pod jednym z nich podpisało się 80 mieszkańców nie tylko Woli Niemieckiej, ale i Zalesia, do którego także dolatuje smród.

- Urząd nam odpowiedział, że osad jest bezpieczny dla środowiska, i że spełnia wszelkie normy. Mimo, to zażądaliśmy zaprzestania wywożenia odpadów - mówi radny Domownik - Ale na niewiele się to zdało, bo wprawdzie nikt już niczego nie przywozi, ale smród pozostał.

O "śmierdzący problem” zapytaliśmy władze gminy Niemce. - Mamy badania, z których wynika, że te odpady nie stwarzają zagrożenia dla środowiska - powiedział Jarosław Królik, zastępca wójta gminy Niemce i odesłał do Wiesława Zembrzyckiego, dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Niemcach.
- Robimy, co możemy - mówi dyrektor Zembrzycki.

Tłumaczy, że problemu nie byłoby, gdyby nie fatalna pogoda. Bo na osad według planów niemal od razu miała zostać nawieziona spora warstwa ziemi, wszystko miało zostać przeorane i zasypane. Ale ciężki sprzęt nie mógł przejechać po podmokłym terenie.

- Cała sytuacja nie wynika z naszej złej woli. Przeszkodził nam deszcz. Teraz staramy się to wszystko nadrobić, zwozimy ziemię, chcemy załatwić to jak najszybciej. Postaramy się zakończyć sprawę w ciągu najbliższych dni. Na pewno też nie będą tam już wywożone żadne osady - zapewnia dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Heniu
zgred
jane
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Heniu
Heniu (30 lipca 2008 o 20:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hAHAHA DOŁOŻYŁEŚ DO PIECA!!! W prawdziwej mądrze zarządzanej gminie pewnie powinno być tak jak piszesz, ale nie w Niemcach - spójrz na zastępcę tej gminy, nie wiem jakim cudem studia skończył, pamiętamy go jak był uczniem, i zastanawiamy się kto takiego jełopa wziął do władz gminy i do czego był mu potrzebny.
Rozwiń
zgred
zgred (30 lipca 2008 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolego, kawał polega na tym, że tam podobno wójt Czyżyk nie ma nic do powiedzenia, za wszystkie sznurki pociąga zastępca Królik - człowiek bezwzględny i wyrachowany.
Rozwiń
jane
jane (27 czerwca 2008 o 15:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczyszczalnia od kilku lat wylewa ścieki do rzeki płynącej przez park krajobrazowy. Zniszczyła całkowicie biologiczne i NADAL TRUJE !!!
Rozwiń
grzegorz
grzegorz (25 czerwca 2008 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wierzę aby gmina pod kierownictwem wójta Czyżyka mogła na coś takiego pozwolić?. Pamiętam jak ten człowiek walczył aby w Niemcach nie było spalarni. Z tego co pamiętam, był bardzo zaangażowany w sprawy ochrony środowiska. Jeżeli jest prawdą, że to władza gminy narobiła tego smrodu to wielki wstyd.
Rozwiń
Gość
Gość (25 czerwca 2008 o 09:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bywałem tam w celach rekreacyjnych. Było to piękne miejsce. Obecnie nie można tam nawet przejść.Nie wiem kto pozwolił na wywóz takich smrodów w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego?.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!