Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 sierpnia 2014 r.
15:00
Edytuj ten wpis

Niemce. Zbudowali park jak marzenie

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
242 16 A A

Mieszkańcy już odliczają dni do otwarcia odnowionego parku obok kościoła. Kiedyś było to miejsce spotkań amatorów taniego wina, teraz będzie plac zabaw i 2 hektary radości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W ramach gruntownej odnowy wykonaliśmy alejki uwzględniając dawne założenia parkowe. Zostaną oświetlone latarniami a ruiny dawnego dworu zostaną podświetlone - mówi Paweł Gospodarek z Urzędu Gminy w Niemcach.

Ale to nie wszystko. Są już zamontowane urządzenia na placach zabaw dla dzieci z różnych grup wiekowych. Na przedszkolaków czekają bujaki, tablice do rysowania, huśtawki, karuzele, grzybki i równoważnie. Dla starszych dzieci przygotowano zestawy sprawnościowe, stożek linowy i zjeżdżalnie na górkach. - Nie zapomnieliśmy o młodzieży i dorosłych. Dla nich będzie siłownia pod chmurką wyposażona w orbitrek, rowerek oraz wioślarza - dodaje Paweł Gospodarek. W ruinach po dworze staną ławki dla odwiedzających. Dla podróżujących zostanie wykonany parking oraz wiata na rowery.

Atrakcji będzie znacznie więcej. To m.in. altana, zegar słoneczny, w którym godzinę będzie wskazywał cień osoby stojącej w wyznaczonym miejscu, stół do gry w ping-ponga, piłkarzyki, szachownica, tarcze strzelnicze, gra planszowa, żywe szachy, drewniane rzeźby i wiatraki. - Wyremontowany budynek po starej hydroforni będzie stanowił zaplecze parku oraz miejsce spotkań dla koła emerytów - mówi Gospodarek.

Podczas rewitalizacji parku posadzono 7 551 krzewów liściastych, 1202 iglaki oraz prawie 1000 wieloletnich roślin. Zieleń uzupełnia ponad hektar trawników.

Zagospodarowanie nieco ponad 2 hektarów parku kosztowało 2,8 mln zł. Otwarcie jest planowane na koniec sierpnia.
Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 listopada 2014 o 19:11
a budynek w parku to swietlica?
Avatar
darmon / 26 sierpnia 2014 o 12:50

Biedronek to już chyba za dużo.

Avatar
Kapitan Bomba / 25 sierpnia 2014 o 11:02

życzę powodzenia paniom na wysoki, obcasie, które przyjadę do tego parku z wózkiem szczególnie po obfitych opadach deszczu ............

Avatar
jam jest z Niemiec / 21 sierpnia 2014 o 12:21

to na ile teraz zadłużyliśmy Gminę? wójt wiele robi ale za jakie pieniądze? I przede wszystkim z jaką jakością? Wszystkie te jego inwestycje za wielkie miliony często po kilku miesiącach wyglądają na kilkuletnie. Taki jest ich stan sprawdźcie na profilu na fb Nieudane inwestycje w Gminie Niemce

Avatar
Franek / 20 sierpnia 2014 o 07:10

jaki tłuczeń, jaka kostka - w Europie od dawna place zabaw są wyłożone specjalną elastyczną powłoką, która w przypadku gdy dziecko się wywróci nie powoduje otarcia naskórka jak kostka czy asfalt

jak byś przyjżał się uważnie tej inwestycji, to byś wiedział że nie mowa jest o placach zabaw tylko o alejkach w całym parku...... :)

Avatar
Andrzej / 19 sierpnia 2014 o 22:42

jaki tłuczeń, jaka kostka - w Europie od dawna place zabaw są wyłożone specjalną elastyczną powłoką, która w przypadku gdy dziecko się wywróci nie powoduje otarcia naskórka jak kostka czy asfalt

Avatar
Głupich nie seją.... / 19 sierpnia 2014 o 21:32

Rzeczywiście jest się i czym zachwycać. Nie wiem co za imbecyl robiąc taka inwestycje sypie na ścieżki tłuczeń zamiast wyłożyć kostką :/ porażka. Pozdrowienia dla mam w wózeczkami w Szpilkach szczegolnie po deszczu :)

Avatar
ZOCHA / 19 sierpnia 2014 o 21:11

Brawo dla gminy Niemce super pomysł :)  WIELKI WSTYD DLA LUBLINA MAMY SUPER PARKI I NĘDZA .PARK LUDOWY HUŚTAWKA I MAŁA ŚLIZGAWKA NORMALNIE ROZPACZ.NORMALNIE LUBLIN WŁADZE LUBLINA MAJĄ GDZIEŚ MAMY I DZIECI

Avatar
jedna / 19 sierpnia 2014 o 20:08

SUPER!!!! Nie mogłam patrzeć na ten zdewastowany teren! Gratulacje dla gminy Niemce!

Avatar
Marcel / 19 sierpnia 2014 o 19:09

Super, że takie miejsca powstają, bo są bardzo potrzebne. Ciekawe tylko kiedy połowa z tych atrakcji zostanie zdewastowana przez wyrostków, a sąd uzna to za znikomą szkodliwość społeczną czynu. 

Avatar
Gość / 13 listopada 2014 o 19:11
a budynek w parku to swietlica?
Avatar
darmon / 26 sierpnia 2014 o 12:50

Biedronek to już chyba za dużo.

Avatar
Kapitan Bomba / 25 sierpnia 2014 o 11:02

życzę powodzenia paniom na wysoki, obcasie, które przyjadę do tego parku z wózkiem szczególnie po obfitych opadach deszczu ............

Avatar
jam jest z Niemiec / 21 sierpnia 2014 o 12:21

to na ile teraz zadłużyliśmy Gminę? wójt wiele robi ale za jakie pieniądze? I przede wszystkim z jaką jakością? Wszystkie te jego inwestycje za wielkie miliony często po kilku miesiącach wyglądają na kilkuletnie. Taki jest ich stan sprawdźcie na profilu na fb Nieudane inwestycje w Gminie Niemce

Avatar
Franek / 20 sierpnia 2014 o 07:10

jaki tłuczeń, jaka kostka - w Europie od dawna place zabaw są wyłożone specjalną elastyczną powłoką, która w przypadku gdy dziecko się wywróci nie powoduje otarcia naskórka jak kostka czy asfalt

jak byś przyjżał się uważnie tej inwestycji, to byś wiedział że nie mowa jest o placach zabaw tylko o alejkach w całym parku...... :)

Avatar
Andrzej / 19 sierpnia 2014 o 22:42

jaki tłuczeń, jaka kostka - w Europie od dawna place zabaw są wyłożone specjalną elastyczną powłoką, która w przypadku gdy dziecko się wywróci nie powoduje otarcia naskórka jak kostka czy asfalt

Avatar
Głupich nie seją.... / 19 sierpnia 2014 o 21:32

Rzeczywiście jest się i czym zachwycać. Nie wiem co za imbecyl robiąc taka inwestycje sypie na ścieżki tłuczeń zamiast wyłożyć kostką :/ porażka. Pozdrowienia dla mam w wózeczkami w Szpilkach szczegolnie po deszczu :)

Avatar
ZOCHA / 19 sierpnia 2014 o 21:11

Brawo dla gminy Niemce super pomysł :)  WIELKI WSTYD DLA LUBLINA MAMY SUPER PARKI I NĘDZA .PARK LUDOWY HUŚTAWKA I MAŁA ŚLIZGAWKA NORMALNIE ROZPACZ.NORMALNIE LUBLIN WŁADZE LUBLINA MAJĄ GDZIEŚ MAMY I DZIECI

Avatar
jedna / 19 sierpnia 2014 o 20:08

SUPER!!!! Nie mogłam patrzeć na ten zdewastowany teren! Gratulacje dla gminy Niemce!

Avatar
Marcel / 19 sierpnia 2014 o 19:09

Super, że takie miejsca powstają, bo są bardzo potrzebne. Ciekawe tylko kiedy połowa z tych atrakcji zostanie zdewastowana przez wyrostków, a sąd uzna to za znikomą szkodliwość społeczną czynu.