sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Nowa droga Chodel-Bełżyce. Remont za 15 mln zł

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2013, 17:35
Autor: Paweł Puzio

Od kilku dni kierowcy jeżdżą po pierwszym, nowym odcinku drogi wojewódzkiej 747. Chodzi o 7-kilometrowy fragment Chodel-Bełżyce

Budowa 50-kilometrowego odcinka drogi 747 z Radawca pod Lublinem do nowego mostu na Wiśle została podzielona na siedem odcinków. Kierowcy już korzystają z pierwszego odnowionego fragmentu tej drogi.

– Prace na 7-kilometrowym odcinku Chodel-Bełżyce były prowadzone bez zamykania ruchu na drodze. Remont ten kosztował blisko 15 mln zł – mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Nowy odcinek drogi 747 zacznie się w Radawcu, a skończy nowym mostem na Wiśle w Kamieniu. Na trasie powstaną obwodnice trzech miast: Bełżyc, Chodla i Opola Lubelskiego. – Same obwodnice to 20 kilometrów dróg przebiegających nową trasą – dodaje dyr. Gwozda.

Po "przygodzie” z firmą Doren wciąż trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy obwodnicy Chodla (kontrakt z warszawską firmą został zerwany). – Procedura przetargowa już dobiega końca – dodaje dyr. Gwozda.

Na placu budowy obwodnic Bełżyc i Opola Lubelskiego postępy prac widać gołym okiem. Także na budowie mostu w Kamieniu sporo się dzieje.

– Trwa transport elementów stalowej konstrukcji nowego mostu. Najdłuższy ma 38 metrów i 16 ton masy. Transport tych elementów zakończy się w kwietniu przyszłego roku. Na miejscu jest już około 30 proc. konstrukcji nowej przeprawy przez Wisłę – mówi dyrektor ZDW. Nowy most na Wiśle będzie mieć kilometr długości. Ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

Nowa droga częściowo odciąży Lublin od ruchu tranzytowego. Samochody jadące teraz z Warszawy przez Lublin w kierunku Rzeszowa, będą mogły pojechać przez Radom, a potem przez nowy most. Droga nr 747 połączy bowiem krajową "19” (Białystok-Lublin-Rzeszów) z krajową "9” do Radomia.

Łączny koszt prac na trasie 747 to 306 mln zł, z czego 204 mln zł pochodzi z unijnej dotacji. Wartość nowego mostu to 215 mln zł (dofinansowanie UE to 126 mln zł). Prace na drodze wojewódzkiej nr 747 mają się zakończyć do końca 2014 roku

KONOPNICA DO PRZEBUDOWY

Na przyszły rok władze Lublina zapowiada rozpoczęcie przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 19 z drogą wojewódzką nr 747. Mowa o skrzyżowaniu koło kościoła na pograniczu Konopnicy i Lublina. Miasto ma pilotować tę inwestycję, W projekcie przyszłorocznego budżetu rezerwuje na ten cel 1,5 miliona złotych, z czego 900 tys. zł ma pochodzić od samorządu województwa i wójta Konopnicy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Andreas
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 listopada 2013 o 13:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja się lepiej wypowiadać nie będę.


Słuchajcie znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizacja-polozenia
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Rozwiń
Andreas
Andreas (29 listopada 2013 o 00:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

tak trzymac, powiat opolski i nie tylko juz dawnoi potrzebowal nowych drog, ,mnie cieszy przeprawa mostowa w Kamieniu, szybciej w przyszlosci bede w Opolu :) szkoda tylko ze nie ma poki co szybkiego lacznika do A4 albo A1,to by bylo cool zamiast zamiast 16-17 h bylo by znacznie krocej odcinek Zürich-Zgorzelec- to 7 hn (ca 880 km),ale Zgorzelec-Opole to czasemod 8  do11 h a to tylko  tylko 600-670 km. 

Rozwiń
Gość
Gość (24 listopada 2013 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Hmmm...nie wiem co powiedziec.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://urwij.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Rozwiń
Gość
Gość (23 listopada 2013 o 10:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawe..ale sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizuj
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Rozwiń
bazyl
bazyl (22 listopada 2013 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Nowa droga częściowo odciąży Lublin od ruchu tranzytowego. Samochody jadące teraz z Warszawy przez Lublin w kierunku Rzeszowa, będą mogły pojechać przez Radom, a potem przez nowy most. Droga nr 747 połączy bowiem krajową "19” (Białystok-Lublin-Rzeszów) z krajową "9” do Radomia"

Ko pisze takie brednie, po jakiego grzyba ktoś jadąc z W-wy do Rzeszowa będzie zjeżdżał nakładając drogi, z Dk9 na Dk19 i to akurat korzystając z drogi 747, przecież zanim dojedzie do Lublina DK19 to "dziewiątką" dojechałby do Rzeszowa. Krócej było by do DK19 przez Annopol -Kraśnik, lub Sandomierz Nisko, albo już przed samym Rzeszowem A 4 z DK9 do Dk19.

Zanim zaczniecie pisać takie głupoty radzę przestudiować mapę Polski i spróbować pokonać trasę z Solca do Radomia 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!