Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 września 2015 r.
9:19

Nowe fotoradary w woj. lubelskim już działają. Gdzie trzeba zwolnić?

Autor: Zdjęcie autora p.p.
3 36 A A
W tym tygodniu rozpoczęły się testy odcinkowego pomiaru prędkości za Łuszczowem w kierunku Łęcznej
W tym tygodniu rozpoczęły się testy odcinkowego pomiaru prędkości za Łuszczowem w kierunku Łęcznej

Cztery z sześciu nowych fotoradarów już działają. Zwolnić trzeba w Janowie Lubelskim, Polichnie, Firleju i Pełczynie. Działa już także odcinkowy pomiar prędkości w Łuszczowie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowe fotoradary w naszym województwie ustawiono kilka tygodni temu. Czekały na podłączenie do sieci energetycznej.

– Od początku tygodnia działają fotoradary w Janowie Lubelskim, Polichnie (droga Kraśnik – Janów Lub.), Firleju (Lubartów–Kock), i Pełczynie (Piaski–Chełm). Lada dzień zostaną uruchomione w Łuszczowie (Lublin–Łęczna) i Przytocznie (Moszczanka–Kock) – mówi Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD).

Obecnie sieć fotoradarów CANARD na terenie naszego województwa liczy 27 sztuk.

W tym tygodniu rozpoczęły się także testy odcinkowego pomiaru prędkości za Łuszczowem w kierunku Łęcznej. Urządzenie mierzy średnią prędkości pojazdu na odcinku 2900 metrów. Podstawowym elementem systemu są kamery zamontowane na początku oraz na końcu odcinka objętego kontrolą (na zdjęciu).

Trwają także testy urządzenia rejestrującego wjazd na czerwonym świetle w Anielinie, na drodze DK12 (na pierwszym skrzyżowaniu za nowym mostem na Wiśle jadąc w kierunku Radomia).
Oba urządzenia zostaną uruchomione do końca roku. Osoby, które wpadną im „w oko”, otrzymają z CANARD przesyłkę ze zdjęciem swoich wyczynów na drodze.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
J23 / 11 października 2015 o 18:31

Przestańcie prześladować kierowców .Tylko w Polsce jako kierowaca czuję się winny bo mam prawo jazdy.

Święta prawda. Jak skarbówka umila życie przedsiębiorcom, tak ITD kierowcom. A wszystko po to aby świnie miały po co łapy do koryta wyciągać.

Avatar
Gość / 28 września 2015 o 20:35
tak , immaginavo che era la autovelox :-)
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 20:23
Łuszczów to czarny punkt na trasie właśnie przez takich idiotów yntelygentow z łęcny co na podwójnej ciągłej lubią wyprzedzać. Mieszkałem tam wiele lat i bardzo się cieszę że w końcu nie będzie może tyłu zabitych. Inna sprawa że nielegalne są takie pomiary prędkości.
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 20:13
No i inteligent sie trafił...
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 18:45
mądra głowa :D hahaaa, na prostym odcinku gdzie dałoby sie wyprzedzić, czy też ominąć jakąś łamage co wlecze sie do Lublina... to najłatwiej w Łuszczowie było postawić odcinkowy pomiar prędkości. Nie lubie oceniać, ale hyba debil to zarządził -bo gdzie trzeba pomocy -poooolicji, tam policji brak -bo sie boją, a tuuu prosze bardzo nawet cuda techniki wymyślają, pogratulować pomysłowości -w odwrotną stronę rozumienia "pomysłowość" :D ...to debilizm :D ale cóż konstytucja zapewnia obywatelom równe prawa i obowiązki -nawet ludziom mało inteligętnym, jednak moającym troche władzy do respektowania prawem ...dostępu do głupich pomysłów :D pozdrawiam tego kogoś,
mądra głowa :D hahaaa, na prostym odcinku gdzie dałoby sie wyprzedzić, czy też ominąć jakąś łamage co wlecze sie do Lublina... to najłatwiej w Łuszczowie było postawić odcinkowy pomiar prędkości. Nie lubie oceniać, ale hyba debil to zarządził -bo gdzie trzeba pomocy -poooolicji, tam policji brak -bo sie boją, a tuuu prosze bardzo nawet cuda techniki wymyślają, pogratulować pomysłowości -w odwrotną stronę rozumienia "pomysłowość" :D ...to debilizm :D ale cóż konstytucja zapewnia obywatelom równe prawa i obowiązki -nawet ludziom mał... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 10:29
A są one oznakowane jeżeli nie to nie ma co przyjmować mandatów fotoradar stacjonarny musi być oznakowany
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 18:48
Państwo policyjne.aby tylko zatruć dupe drugiemu. .
Avatar
Rafał / 25 września 2015 o 10:19

miało być mniej fotoradarów,zróbcie 2 pasy oddzielone bandą,chodniki dla ludzi i nie trzeba żadnych fotoradarów..Jak macie naród za idiotów to zróbcie drogi dla idiotów(2 pasy w jedną stronę,czytelne zjazdy)i nie udawajcie że dbacie o bezpieczeństwo...W niemczech na autostradach tylko miejscami jest ograniczenie prędkości (tak jedziesz ile chcesz)i jakoś nie widziałem żeby się trupy walały po drodze..

Avatar
jeżdżę przepisowo / 24 września 2015 o 21:45

Nowe fotoradary w woj. lubelskim już działają. Gdzie trzeba zwolnić?

Nie wiem, czy autor "pp" jest prowokatorem czy kretynem.

Zakładam, że jest on - mówiąc eufemistycznie - niedouczony; jako takiemu zatem odpowiadam:

"Zwolnić trzeba wszędzie tam, gdzie wymagają tego znaki drogowe i przepisy PoRD, a nie - jak sugeruje materiał prasowy - tylko tam, gdzie funkcjonuje kontrola prędkości."

Po lekturze postów w tym wątku widzę jednak, że zarówno autor newsa, jak i część autorów komentarzy to osobniki aspołeczne, mające w doopie praworządność i nie szanujące ludzi, skłonne ucywilizować się wyłącznie pod groźbą bata, gdyż nie będąc w stanie pojąć siły argumentu - pojmują tylko argument siły...

Zaiste - dziki kraj!

Nie wiem, czy autor "pp" jest prowokatorem czy kretynem.

Zakładam, że jest on - mówiąc eufemistycznie - niedouczony; jako takiemu zatem odpowiadam:

"Zwolnić trzeba wszędzie tam, gdzie wymagają tego znaki drogowe i przepisy PoRD, a nie - jak sugeruje materiał prasowy - tylko tam, gdzie funkcjonuje kontrola prędkości."

Po lekturze postów w tym wątku widzę jednak, że zarówno autor newsa, jak i część autorów komentarzy to osobniki aspołeczne, mające w doopie praworządność i nie szanujące l... rozwiń

Avatar
Gość / 24 września 2015 o 20:19
I co jeszcze bandyci wymyslicie? Pazerna bando złodzieji!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
J23 / 11 października 2015 o 18:31

Przestańcie prześladować kierowców .Tylko w Polsce jako kierowaca czuję się winny bo mam prawo jazdy.

Święta prawda. Jak skarbówka umila życie przedsiębiorcom, tak ITD kierowcom. A wszystko po to aby świnie miały po co łapy do koryta wyciągać.

Avatar
Gość / 28 września 2015 o 20:35
tak , immaginavo che era la autovelox :-)
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 20:23
Łuszczów to czarny punkt na trasie właśnie przez takich idiotów yntelygentow z łęcny co na podwójnej ciągłej lubią wyprzedzać. Mieszkałem tam wiele lat i bardzo się cieszę że w końcu nie będzie może tyłu zabitych. Inna sprawa że nielegalne są takie pomiary prędkości.
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 20:13
No i inteligent sie trafił...
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 18:45
mądra głowa :D hahaaa, na prostym odcinku gdzie dałoby sie wyprzedzić, czy też ominąć jakąś łamage co wlecze sie do Lublina... to najłatwiej w Łuszczowie było postawić odcinkowy pomiar prędkości. Nie lubie oceniać, ale hyba debil to zarządził -bo gdzie trzeba pomocy -poooolicji, tam policji brak -bo sie boją, a tuuu prosze bardzo nawet cuda techniki wymyślają, pogratulować pomysłowości -w odwrotną stronę rozumienia "pomysłowość" :D ...to debilizm :D ale cóż konstytucja zapewnia obywatelom równe prawa i obowiązki -nawet ludziom mało inteligętnym, jednak moającym troche władzy do respektowania prawem ...dostępu do głupich pomysłów :D pozdrawiam tego kogoś,
mądra głowa :D hahaaa, na prostym odcinku gdzie dałoby sie wyprzedzić, czy też ominąć jakąś łamage co wlecze sie do Lublina... to najłatwiej w Łuszczowie było postawić odcinkowy pomiar prędkości. Nie lubie oceniać, ale hyba debil to zarządził -bo gdzie trzeba pomocy -poooolicji, tam policji brak -bo sie boją, a tuuu prosze bardzo nawet cuda techniki wymyślają, pogratulować pomysłowości -w odwrotną stronę rozumienia "pomysłowość" :D ...to debilizm :D ale cóż konstytucja zapewnia obywatelom równe prawa i obowiązki -nawet ludziom mał... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2015 o 10:29
A są one oznakowane jeżeli nie to nie ma co przyjmować mandatów fotoradar stacjonarny musi być oznakowany
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 18:48
Państwo policyjne.aby tylko zatruć dupe drugiemu. .
Avatar
Rafał / 25 września 2015 o 10:19

miało być mniej fotoradarów,zróbcie 2 pasy oddzielone bandą,chodniki dla ludzi i nie trzeba żadnych fotoradarów..Jak macie naród za idiotów to zróbcie drogi dla idiotów(2 pasy w jedną stronę,czytelne zjazdy)i nie udawajcie że dbacie o bezpieczeństwo...W niemczech na autostradach tylko miejscami jest ograniczenie prędkości (tak jedziesz ile chcesz)i jakoś nie widziałem żeby się trupy walały po drodze..

Avatar
jeżdżę przepisowo / 24 września 2015 o 21:45

Nowe fotoradary w woj. lubelskim już działają. Gdzie trzeba zwolnić?

Nie wiem, czy autor "pp" jest prowokatorem czy kretynem.

Zakładam, że jest on - mówiąc eufemistycznie - niedouczony; jako takiemu zatem odpowiadam:

"Zwolnić trzeba wszędzie tam, gdzie wymagają tego znaki drogowe i przepisy PoRD, a nie - jak sugeruje materiał prasowy - tylko tam, gdzie funkcjonuje kontrola prędkości."

Po lekturze postów w tym wątku widzę jednak, że zarówno autor newsa, jak i część autorów komentarzy to osobniki aspołeczne, mające w doopie praworządność i nie szanujące ludzi, skłonne ucywilizować się wyłącznie pod groźbą bata, gdyż nie będąc w stanie pojąć siły argumentu - pojmują tylko argument siły...

Zaiste - dziki kraj!

Nie wiem, czy autor "pp" jest prowokatorem czy kretynem.

Zakładam, że jest on - mówiąc eufemistycznie - niedouczony; jako takiemu zatem odpowiadam:

"Zwolnić trzeba wszędzie tam, gdzie wymagają tego znaki drogowe i przepisy PoRD, a nie - jak sugeruje materiał prasowy - tylko tam, gdzie funkcjonuje kontrola prędkości."

Po lekturze postów w tym wątku widzę jednak, że zarówno autor newsa, jak i część autorów komentarzy to osobniki aspołeczne, mające w doopie praworządność i nie szanujące l... rozwiń

Avatar
Gość / 24 września 2015 o 20:19
I co jeszcze bandyci wymyslicie? Pazerna bando złodzieji!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 0 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 0 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 2

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 5

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 2

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 5

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 7

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 2

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010