niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Nowe światła na drogach krajowych w woj. lubelskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2014, 16:45
Autor: Paweł Puzio

Sygnalizacja świetlna już mruga na żółto na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 17 i 48 w Moszczance. Ale to nie koniec, bo drogowcy do połowy grudnia uruchomią dwie kolejne.

Światła w Moszczance to rozwiązanie tymczasowe. Będą tam do zakończenia budowy drogi ekspresowej S17, czyli do pierwszej połowy 2019 roku. W ramach tej inwestycji obecne skrzyżowanie zostanie przebudowane i powstanie tu rondo. Jednak to miejsce nie może tak długo czekać na rozwiązanie zapewniające bezpieczny przejazd przez "17” na kierunku Dęblin-Kock. Stąd światła. Drogowcy użyli sygnalizatorów z odzysku. - Urządzenia zamontowane w Moszczance to wyremontowana sygnalizacja działająca wcześniej na odcinku DK17 Lublin-Piaski. Obecnie na sygnalizatorach pulsuje żółte światło, by kierowcy mogli się przyzwyczaić do nowej organizacji ruchu. Za kilka dni będzie działać już normalnie - mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W połowie grudnia drogowcy zainstalują sygnalizatory w dwóch kolejnych miejscach - na DK19 w Radzyniu Podlaskim na skrzyżowaniu z DK63 oraz w Niemcach na skrzyżowaniu DK19 z ul. Willową. Działają już z kolei światła na przejściu dla pieszych w centrum Janowa Lubelskiego.

W Radzyniu Podlaskim inwestycja wiąże się z korektą skrzyżowania. Na wlocie od strony Łukowa powstał pas do skrętu w prawo, przebudowano chodnik, oświetlenie oraz kanalizację deszczową. - Zdemontowane z tego skrzyżowania tzw. aktywne znaki "przejście dla pieszych”, przeniesione zostaną do dwóch miejscowości przy DK63. To Biała i Ulan Majorat - dodaje Krzysztof Nalewajko. Koszt prac związanych z ustawieniem świateł wyniesie blisko milion zł. Drogowcy inwestują te pieniądze w podniesienie poziomu bezpieczeństwa w tych miejscach. - Skrzyżowanie w Moszczance było jednym z bardziej niebezpiecznych w sieci dróg zarządzanych przez lubelski oddział GDDKiA. Od początku 2010 roku do października 2014 roku odnotowano tu dziesięć wypadków. Zginęły w nich trzy osoby a 17 zostało rannych - wylicza Krzysztof Nalewajko. Na skrzyżowaniu w Radzyniu Podlaskim w tym samym czasie były trzy wypadki, dziewięć osób zostało w nich rannych. W Niemcach wydarzyły się dwa wypadki - jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne. Z kolei w Janowie Lubelskim doszło do pięciu wypadków, w których obrażenia odniosło pięciu pieszych.
  Edytuj ten wpis
arekmozer
Alois
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

arekmozer
arekmozer (16 marca 2015 o 08:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Powinniśmy powiedzieć w takim układzie jak żyć Panie prezydencie. Prowadzę gospodarstwo agroturystyczne i chciałbym wydawać tyle nie tyle na alkohol, bo nie prowadzimy sprzedaży, ale np na napoje, bo to byłby znak, że mamy cały czas obłożenie.

Rozwiń
Alois
Alois (6 grudnia 2014 o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a tymczasem prezydent  B. Komorowski wydał w 2012 na alkohol – bagatela – 141 tys. zł

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!