środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Nowe zasady rekrutacji do szkół 2011/2012

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lutego 2011, 13:40
Autor: (MB)

O przyjęcie do pierwszej klasy szkół ponadgimnazjalnych mogą ubiegać się absolwenci wszystkich gimna
O przyjęcie do pierwszej klasy szkół ponadgimnazjalnych mogą ubiegać się absolwenci wszystkich gimna

Lubelski kurator oświaty ogłosił terminy i zasady rekrutacji do publicznych szkół województwa lubelskiego na nowy rok szkolny (2011/2012). To ważne dla wszystkich, którzy chcą dostać się do wymarzonego gimnazjum, liceum czy technikum.

Lubelski kurator oświaty ogłosił terminy i zasady rekrutacji do publicznych szkół województwa lubelskiego na nowy rok szkolny (2011/2012). To ważne dla wszystkich, którzy chcą dostać się do wymarzonego gimnazjum, liceum czy technikum.

– Do klasy pierwszej gimnazjum przyjmuje się z urzędu absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie danego gimnazjum – poinformował kurator Krzysztof Babisz. Po drugie, na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) do gimnazjów będą przyjmowani absolwenci szkół podstawowych zamieszkałych poza obwodem danego gimnazjum, ale tylko w przypadku, gdy gimnazjum będzie miało wolne miejsca.

O przyjęcie do pierwszej klasy szkół ponadgimnazjalnych mogą ubiegać się absolwenci wszystkich gimnazjów.

Decyduje liczba punktów uzyskanych na sprawdzianie szóstoklasistów, egzaminie gimnazjalnych i na świadectwie. Nie ma limitu punktów, który gwarantuje dostanie się do wybranej szkoły. Każda ma określoną liczbę miejsc – zajmą je kandydaci, którzy będą mieli najwięcej punktów, aż do wyczerpania limitu miejsc.

Co ważne, laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim będą przyjmowani do wybranej szkoły niezależnie od pozostałych kryteriów rekrutacji.

Rekrutacja do gimnazjów

* Zapisy kandydatów: 1 kwietnia-31 maja.
* Składanie oryginałów świadectw i zaświadczeń o wynikach sprawdzianu po klasie szóstej: 22-28 czerwca.
* Ogłoszenie list uczniów przyjętych do gimnazjum: 30 czerwca.

Rekrutacja do liceów, techników i szkól zawodowych

* Nie później niż do końca lutego dyrektorzy szkół podają warunki rekrutacji do klasy pierwszej.
* Wybór szkół i klas: 23 maja-10 czerwca.
* Składanie podań (w przypadku rekrutacji elektronicznej do szkół pierwszego wyboru): 23 maja-10 czerwca.
* Ewentualna zmiana wyborów szkół i klas: 15-16 czerwca.
* Dostarczenie do systemu danych o ocenach, wynikach egzaminu gimnazjalnego i innych osiągnięciach (rekrutacja elektroniczna): 14-22 czerwca.
* Dostarczenie kopii świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu przez kandydatów nieobjętych rekrutacją elektroniczną: 22-27 czerwca.
* Publikacja list osób zakwalifikowanych do przyjęcia: 1 lipca.
* Potwierdzenie woli podjęcia nauki (dostarczenie oryginałów świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu): 1-5 lipca.
* Publikacja list przyjętych oraz list wolnych miejsc: 6 lipca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
monika
ja
monika
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

monika
monika (9 lutego 2011 o 23:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='monika' timestamp='1297277705' post='435453']nawet jak umie poprawnie pisać.[/quote] - oczywiście pomyliłam się. Powinno być nawet jak nie umie poprawnie pisać.
Zniszczono w Polsce szkolnictwo zawodowe, tak jak zniszczono zakłady produkcyjne. A to wcześniej, czy później zemści się na nas. Już czytałam, że brakuje cukru, a jego cena ciągle rośnie. I tak Polska, kraj słynący z produkcji cukru, mogący zaspokoić swoje potrzeby i mający cukier na eksport zgodnie z zaleceniem UE zamknął wiele swoich cukrowni, a teraz zacznie sprowadzać cukier.
U nas nie warto mieć fachowców po szkole zawodowej, ale Niemcom jakoś opłaci się namawiać Polaków, aby u nich podjęli naukę w "zawodówkach". Kształcimy za to bezrobotnych i to tak kształcimy, aby za wiele taki wykształciuch nie umiał.
Rozwiń
ja
ja (9 lutego 2011 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no tak licea zapchać osobami , które mają po 40 pkt i chcą sobie "pochodzić " do szkoły , a potem narzekanie że szkolnictwo zawodowe upada ;kiedyś liceum było dla osób ,które myślą o szkole wyższej ,a teraz co niektóre robią za przechowalnie ; nie dziwmy się ,że poziom szkolnictwa się obniża
Rozwiń
monika
monika (9 lutego 2011 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i pewnie, po co limit punktów? Nawet jak matoł, a szkoła ma miejsce to należy go przyjąć do liceum, czy technikum. W końcu dzisiaj każdy powinien mieć wyższe wykształcenie, nawet jak umie poprawnie pisać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!