Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

6 listopada 2011 r.
16:06
Edytuj ten wpis

O wójcie Jastkowa dowiedzą się w stolicy

0 25 A A
Rodzice, nauczyciele i gminni radni od kilku dni protestują w obronie dotychczasowej dyrektorki (Bar
Rodzice, nauczyciele i gminni radni od kilku dni protestują w obronie dotychczasowej dyrektorki (Bar

W kancelarii premiera może skończyć się sprawa odwołania dyrektorki szkoły w Płouszowicach. Wójt Jastkowa Zbigniew Samoń chce się jej pozbyć mimo wyroków sądu, decyzji wojewody i opinii kuratora.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Półtora roku temu dotychczasowa dyrektorka Beata Dzierżak wygrała kolejny konkurs na to stanowisko. Ale wójt podpisał z nią umowę tylko na rok, choć powinien na pięć. Powody? Zdaniem wójta to dobra, a nie bardzo dobra ocena jej pracy, sześć głosów "za”, ale także dwa "przeciw” w konkursie i "nie najlepiej układające się stosunki z gronem pedagogicznym”.

– Umowę na rok można podpisać tylko w uzasadnionych przypadkach. Tu takiego nie było – uważa Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty. Podobnie uznali prawnicy wojewody, która nakazała podpisać umowę na pięć lat. Stanowisko wojewody podtrzymał Wojewódzki Sąd Administracyjny. Wójt pozostał przy swoim.

Po roku Zbigniew Samoń zdecydował o unieważnieniu konkursu i ogłoszeniu nowego. Tę decyzję również uchyliła wojewoda. Wójt odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego, sprawa trwa. W międzyczasie Samoń uznał, że Dzierżak nie ma uprawnień do pełnienia funkcji dyrektora. – Mam opinię radcy prawnego, że pani Dzierżak nie ma wykształcenia pedagogicznego – mówił nam przed tygodniem

A w środę powołał jedną z nauczycielek na p.o. dyrektora. Dotychczasową dyrektorkę skierował do pracy w bibliotece. Rodzice, nauczyciele i gminni radni protestują. – Wygrała konkurs i, zgodnie z prawem, powinna pełnić tę funkcję jeszcze przez cztery lata – podkreśla Roman Chudzik, gminny radny.

– Jesteśmy na 200 procent przekonani, że wójt łamie prawo – podkreśla Teresa Misiuk, szefowa oświatowej "Solidarności” w naszym regionie, która ma pomóc Dzierżak w walce o przywrócenie na stanowisko w sądzie.

– Ale nawet jak sąd nakaże przywrócenie jej do pracy, to wójt albo tego nie posłucha, bo innych wyroków też nie respektował, albo znajdzie na nią innego "haka” – mówi jeden z rodziców. Dlatego ci, razem z radnymi, szukają innego rozwiązania. M.in. napisali do kuratora. – Jestem w stałym kontakcie z prawnikami wojewody – podkreśla Babisz. – Nic więcej, poza wydaniem opinii, nie mogę zrobić.
– Zbadamy legalność decyzji wójta. Jeżeli stwierdzimy nieprawidłowości, możemy ją unieważnić – zapowiada Cezary Widomski z Wydziału Nadzoru i Kontroli Urzędu Wojewódzkiego.

• A jeżeli wójt znowu się nie zastosuje?
– Nie możemy od razu tego zakładać – dodaje Widomski.

Sprawa może się skończyć w kancelarii premiera. – Sytuacja jest skandaliczna – mówi Lech Sprawka, były kurator oświaty i poseł PiS. –Jeśli skuteczność nadzoru wojewody okaże się niewystarczająca, zwrócę się bezpośrednio do premiera.

Ten może wójta odwołać "w przypadku uporczywego naruszania prawa”. Drugą możliwość odwołania daje referendum. – Ale to byłoby bardzo trudne do przeprowadzenia – nie kryje Marek Zarzeka, radny Jastkowa. Na najbliższej sesji radni będą jednak głosować nad obniżeniem pensji wójta do minimum.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
for oufo / 18 grudnia 2011 o 10:00
dokladnie, zatrudnia przynajmniej ludzi z gminy i cos robi dla gminy,,,festyny, dzien seniora, kluby,,,oj za duzo wymieniac a wojt terazniejszy co wymyslil? on tylko zna osdpowiedz jak sie nie podoba to do sadu...drogi wojcie ,,,ciem nej masy w gmienie jastkow juz niema, oprocz tego swojego warcholstwa jak ktos napisal co zatrudniles
Avatar
meg / 18 grudnia 2011 o 09:53
pozbyc sie chce dyr... bo nie z tego klanu jest,,jeszcze tlko ona zosatla i vłala,,,ma obok siebie samych warchlakow jak ktos madrze napisal, Dla mnie Pani KOT na wojta od jutra.
Avatar
mieszkanka gminy Jastków / 17 listopada 2011 o 17:45
[quote name='lenta' timestamp='1320672638' post='555624']
Dość tego samodzierżawia rozwydrzonych pedagogów, którzy zamiast kształcić nasze dzieci, napuszczają rodziców na wójta, który im płaci olbrzymie pieniądze ponad subwencję oświatową. Przez co nie możemy zrealizować wielu ważnych dla ludzi inwestycji. Wójcie, popieramy Cię. Nie może ogon merdać psem.
[/quote]

...ha, ha, ha....oj coś wydaje mi się że tym ogonem to będzie wójt Samoń Tylko nie popierajcie go za bardzo bo znajdzie się pod ogonem
[quote name='lenta' timestamp='1320672638' post='555624']
Dość tego samodzierżawia rozwydrzonych pedagogów, którzy zamiast kształcić nasze dzieci, napuszczają rodziców na wójta, który im płaci olbrzymie pieniądze ponad subwencję oświatową. Przez co nie możemy zrealizować wielu ważnych dla ludzi inwestycji. Wójcie, popieramy Cię. Nie może ogon merdać psem.
[/quote]

...ha, ha, ha....oj coś wydaje mi się że tym ogonem to będzie wójt Samoń Tylko nie popierajcie go za bardzo bo znajdzie się pod o... rozwiń
Avatar
mieszkanka gminy Jastków / 17 listopada 2011 o 16:28
[quote name='lublinianin' timestamp='1320940153' post='556860']
czy ktoś może mi powiedzic z jakiej parti jest wasz wójt
[/quote]

nie ważne jest z jakiej on jest partii, ważne jest co on wyprawia swoim zachowaniem w naszej gminie ! To jest typ człowieka który nie nadaje się do życia w społeczeństwie ! Jak taki ktoś się nie wstydzi, nie ma żadnego honoru i brak dyscypliny na stanowisku pracy, jeszcze urzęduje w gminie ! Na co on liczy, dlaczego nie odejdzie sam ! Będzie rozliczony i to niebawem, bo jest dość mocnych argumentów które przemawiają za tym że jego kadencja będzie skrócona !!!
[quote name='lublinianin' timestamp='1320940153' post='556860']
czy ktoś może mi powiedzic z jakiej parti jest wasz wójt
[/quote]

nie ważne jest z jakiej on jest partii, ważne jest co on wyprawia swoim zachowaniem w naszej gminie ! To jest typ człowieka który nie nadaje się do życia w społeczeństwie ! Jak taki ktoś się nie wstydzi, nie ma żadnego honoru i brak dyscypliny na stanowisku pracy, jeszcze urzęduje w gminie ! Na co on liczy, dlaczego nie odejdzie sam ! Będzie rozliczo... rozwiń
Avatar
lublinianin / 10 listopada 2011 o 16:49
[quote name='ZOSIA' timestamp='1320934188' post='556819']
[
PEWNIE ŻE POWINIEN BYĆ ODWOŁANY!!!!!!!!!!! ZA TEN WSTYD NA CAŁĄ POLSKE.
[/quote]
czy ktoś może mi powiedzic z jakiej parti jest wasz wójt
Avatar
ZOSIA / 10 listopada 2011 o 15:09
[
PEWNIE ŻE POWINIEN BYĆ ODWOŁANY!!!!!!!!!!! ZA TEN WSTYD NA CAŁĄ POLSKE.
Avatar
kornelia / 9 listopada 2011 o 20:06
WYKSZTAŁCENIE TO ON AKURAT MA, ALE CÓŻ Z TEGO!
Avatar
kornelia / 9 listopada 2011 o 20:04
WSTYD DLA GMINY JASTKÓW!!!
Avatar
ZOSIA / 9 listopada 2011 o 19:59
A SAM PAN WÓJT ,TO NAPEWNO POSIADA ODPOWIEDNIE WYKSZTAŁCENIE? I NIE ZA MASŁO? MAM WĄTPLIWOŚCI.SAM Z SIEBIE NIE UMIE NIC WYKRZESAĆ,ZAWSZE MUSI MIEĆ PRZY SOBIE PRAWNIKÓW.PROPONUJE WYSŁAĆ GO NA SZKOLENIE DO WÓJTA GMINY KONOPNICA.TAM AŻ MIŁO.
Avatar
Buzon / 9 listopada 2011 o 19:45
Może tym "prawnikiem" był sam Imć Jaśniepan Audytor ;P
Avatar
for oufo / 18 grudnia 2011 o 10:00
dokladnie, zatrudnia przynajmniej ludzi z gminy i cos robi dla gminy,,,festyny, dzien seniora, kluby,,,oj za duzo wymieniac a wojt terazniejszy co wymyslil? on tylko zna osdpowiedz jak sie nie podoba to do sadu...drogi wojcie ,,,ciem nej masy w gmienie jastkow juz niema, oprocz tego swojego warcholstwa jak ktos napisal co zatrudniles
Avatar
meg / 18 grudnia 2011 o 09:53
pozbyc sie chce dyr... bo nie z tego klanu jest,,jeszcze tlko ona zosatla i vłala,,,ma obok siebie samych warchlakow jak ktos madrze napisal, Dla mnie Pani KOT na wojta od jutra.
Avatar
mieszkanka gminy Jastków / 17 listopada 2011 o 17:45
[quote name='lenta' timestamp='1320672638' post='555624']
Dość tego samodzierżawia rozwydrzonych pedagogów, którzy zamiast kształcić nasze dzieci, napuszczają rodziców na wójta, który im płaci olbrzymie pieniądze ponad subwencję oświatową. Przez co nie możemy zrealizować wielu ważnych dla ludzi inwestycji. Wójcie, popieramy Cię. Nie może ogon merdać psem.
[/quote]

...ha, ha, ha....oj coś wydaje mi się że tym ogonem to będzie wójt Samoń Tylko nie popierajcie go za bardzo bo znajdzie się pod ogonem
[quote name='lenta' timestamp='1320672638' post='555624']
Dość tego samodzierżawia rozwydrzonych pedagogów, którzy zamiast kształcić nasze dzieci, napuszczają rodziców na wójta, który im płaci olbrzymie pieniądze ponad subwencję oświatową. Przez co nie możemy zrealizować wielu ważnych dla ludzi inwestycji. Wójcie, popieramy Cię. Nie może ogon merdać psem.
[/quote]

...ha, ha, ha....oj coś wydaje mi się że tym ogonem to będzie wójt Samoń Tylko nie popierajcie go za bardzo bo znajdzie się pod o... rozwiń
Avatar
mieszkanka gminy Jastków / 17 listopada 2011 o 16:28
[quote name='lublinianin' timestamp='1320940153' post='556860']
czy ktoś może mi powiedzic z jakiej parti jest wasz wójt
[/quote]

nie ważne jest z jakiej on jest partii, ważne jest co on wyprawia swoim zachowaniem w naszej gminie ! To jest typ człowieka który nie nadaje się do życia w społeczeństwie ! Jak taki ktoś się nie wstydzi, nie ma żadnego honoru i brak dyscypliny na stanowisku pracy, jeszcze urzęduje w gminie ! Na co on liczy, dlaczego nie odejdzie sam ! Będzie rozliczony i to niebawem, bo jest dość mocnych argumentów które przemawiają za tym że jego kadencja będzie skrócona !!!
[quote name='lublinianin' timestamp='1320940153' post='556860']
czy ktoś może mi powiedzic z jakiej parti jest wasz wójt
[/quote]

nie ważne jest z jakiej on jest partii, ważne jest co on wyprawia swoim zachowaniem w naszej gminie ! To jest typ człowieka który nie nadaje się do życia w społeczeństwie ! Jak taki ktoś się nie wstydzi, nie ma żadnego honoru i brak dyscypliny na stanowisku pracy, jeszcze urzęduje w gminie ! Na co on liczy, dlaczego nie odejdzie sam ! Będzie rozliczo... rozwiń
Avatar
lublinianin / 10 listopada 2011 o 16:49
[quote name='ZOSIA' timestamp='1320934188' post='556819']
[
PEWNIE ŻE POWINIEN BYĆ ODWOŁANY!!!!!!!!!!! ZA TEN WSTYD NA CAŁĄ POLSKE.
[/quote]
czy ktoś może mi powiedzic z jakiej parti jest wasz wójt
Avatar
ZOSIA / 10 listopada 2011 o 15:09
[
PEWNIE ŻE POWINIEN BYĆ ODWOŁANY!!!!!!!!!!! ZA TEN WSTYD NA CAŁĄ POLSKE.
Avatar
kornelia / 9 listopada 2011 o 20:06
WYKSZTAŁCENIE TO ON AKURAT MA, ALE CÓŻ Z TEGO!
Avatar
kornelia / 9 listopada 2011 o 20:04
WSTYD DLA GMINY JASTKÓW!!!
Avatar
ZOSIA / 9 listopada 2011 o 19:59
A SAM PAN WÓJT ,TO NAPEWNO POSIADA ODPOWIEDNIE WYKSZTAŁCENIE? I NIE ZA MASŁO? MAM WĄTPLIWOŚCI.SAM Z SIEBIE NIE UMIE NIC WYKRZESAĆ,ZAWSZE MUSI MIEĆ PRZY SOBIE PRAWNIKÓW.PROPONUJE WYSŁAĆ GO NA SZKOLENIE DO WÓJTA GMINY KONOPNICA.TAM AŻ MIŁO.
Avatar
Buzon / 9 listopada 2011 o 19:45
Może tym "prawnikiem" był sam Imć Jaśniepan Audytor ;P
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 10 20

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 6

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 5

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 10 5

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!