środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Obrazy jak cegiełki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2007, 16:33

Blisko 13 tys. zł udało się zebrać podczas sobotniej aukcji obrazów na kazimierskim rynku.

Pieniądze trafią na konto puławskiego hospicjum, którego budowa jest na ukończeniu.
Mimo niezbyt sprzyjającej pogody na kazimierskim rynku zebrało się kilkudziesięciu licytujących. Aukcję prowadzili Waldemar Odorowski z Muzeum Nadwiślańskiego oraz pochodzący z Czech, a mieszkający obecnie w Kazimierzu Karel Bystroń. Obrazy prezentował związany z puławskim hospicjum ks. Krzysztof Czajka.
Swoje obrazy na aukcję przekazało kilkudziesięciu artystów związanych z Kazimierzem. Oprócz malarstwa wśród prac znalazły się także fotografie i rzeźba. Najdrożej, bo za 700 zł udało się sprzedać obraz "Pola” Jerzego Gnatowskiego. Płótno "Droga” Jacka Kośmińskiego poszło z kolei za 570 zł, a "Klasztor” Marty Andały za 600 zł. Równie duże emocje towarzyszyły licytacji "Obrazka zawsze świątecznego” Piotra Fąfrowicza, który ostatecznie został sprzedany za 500 zł. W sumie za 38 oferowanych prac udało się uzyskać kwotę 12 850 zł.
Artyści związani z Kazimierzem już po raz kolejny zorganizowali aukcję swoich obrazów na rzecz budowy puławskiego hospicjum. W poprzednim roku podczas podobnej aukcji udało się uzyskać 25 tys. zł do podziału z lubelskim hospicjum im. Małego Księcia.
- Ważne w całej akcji budowy stacjonarnego hospicjum jest właśnie to, że połowa uzyskanych przez nas dotychczas pieniędzy pochodzi z datków od zwykłych ludzi - mówiła w sobotę Justyna Walecz-Majewska, prezes Puławskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum”.
A budowa puławskiego ośrodka jest już na ukończeniu. Robotnicy kończą w tej chwili prace przy elewacji. Jest już zamontowana winda. W środku są wytynkowane ściany i wylane posadzki. Trwają prace związane z podłączeniem węzła ciepłowniczego. Po zakończeniu wszystkich robót budowlanych trzeba będzie jeszcze wyposażyć pomieszczenia. Zakup jednego łóżka to koszt ok. 2,5 tys. zł. Dlatego potrzeba jeszcze co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych.
- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się uzbierać te pieniądze, to hospicjum ruszy w przyszłym roku - zapowiada Jolanta Frycz z PTPCh "Hospicjum”.
W tej chwili wolontariusze hospicjum pomagają potrzebującym w ich domach. Opiekują się blisko pół setką chorych z całego powiatu puławskiego. W nowym budynku ma się znaleźć kilkanaście łóżek.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!