piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Obwodnica Lublina. Budowa na al. Warszawskiej idzie pełną parą (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 sierpnia 2013, 16:23
Autor: Dominik Smaga

Rusztowania pod wiadukt w ciągu al. Warszawskiej w Lublinie ( Jacek Świerczyński)
Rusztowania pod wiadukt w ciągu al. Warszawskiej w Lublinie ( Jacek Świerczyński)

Na ok. 30 proc. szacowane jest zaawansowanie budowy nowego odcinka al. Solidarności, który ma być główną drogą dojazdową do obwodnicy miasta. Dwa wiadukty są już prawie gotowe.

Ci, którzy skręcają z al. Solidarności w stronę stolicy lub z niej wracają mogą już wyraźnie zobaczyć zarys nowego wiaduktu, którym biec będzie al. Warszawska.

Znaczna część konstrukcji jest już gotowa, drogowcy stawiają właśnie rusztowania pod płytę nośną wiaduktu. Właśnie tędy al. Warszawska ma przechodzić nad drogą dojazdową do obwodnicy. Trwa też budowa nasypu, którym biec będzie droga łącząca wiadukt z al. Solidarności.

Dalej wzmacniany jest grunt pod przyszłą trasą na wysokości Muzeum Wsi Lubelskiej. Już za skansenem, w pobliżu ul. Wodnej można obserwować jak powstaje mur oporowy. Ma on zapewniać stabilność nasypu, po którym poprowadzona będzie nowa część al. Solidarności.

Budują wjazd na "Sławin"

W toku jest również budowa węzła drogowego "Sławin”, do którego docelowo oprócz al. Solidarności dochodzić mają dwie ulice zbierające ruch z dzielnic Lublina, czyli planowane przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino i Głębokiej. – Trwa budowanie nasypów i wjazdu na węzeł "Sławin” – informuje Karol Kieliszek z lubelskiego Urzędu Miasta. Sam węzeł będzie mieć formę ronda.

Bardzo wyraźnie widać postępy przy budowie dwóch wiaduktów drogowych, którymi mniejsze, lokalne ulice mają przechodzić nad przyszłą dwupasmówką. Jeden z tych wiaduktów znajduje się w ciągu ul. Mgielnej, drugim biec będzie ul. Główna. Tu pojawiła się nawet pierwsza warstwa asfaltu i na upartego wiaduktem dałoby się przejechać. Na samej Głównej trwają też prace brukarskie.

Trasa gotowa

Krawężniki pojawiają się też na dole, przy przyszłej al. Solidarności w rejonie Głównej. – Tu układane są też pierwsze warstwy konstrukcyjne samej drogi – informuje Kieliszek.

Będąc na Głównej wystarczy spojrzeć w bok, by dostrzec rząd latarni przy nowej trasie – tak wygląda odcinek biegnący od obwodnicy do granic miasta realizowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Ta trasa jest już gotowa. Odcinek znajdujący się w obrębie Lublina powinien być ukończony we wrześniu przyszłego roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Adam
Gość
OKL
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Adam
Adam (20 sierpnia 2013 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a kiedy zaznie sie przetarg na brakujaa zes obwodniy tj zahodnia, kiedy bedzie pzretarg na jej budowe? zy dokuemntaja została juz przygotowana?

a kiedy zaznie sie przetarg na brakujaa zes obwodniy tj zahodnia, kiedy bedzie pzretarg na jej budowe? zy dokuemntaja została juz przygotowana?

Bardzo dobre pytanie. Szanowna redakcjo - oto kolejny temat, którym interesują się czytelnicy. Do tego należy dodać temat drogi 747 - tam to dopiero się dzieje...

Rozwiń
Gość
Gość (19 sierpnia 2013 o 16:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

czterej, pieciu fachowców .... całą parą ....

Rozwiń
OKL
OKL (16 sierpnia 2013 o 23:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do zdjęć bardziej pasuje tytuł: "Bajzel i chaos na budowie"

Rozwiń
Smagaj
Smagaj (16 sierpnia 2013 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przecież aleja Warszawska/Solidarności to nie obwodnica, tylko do jazd do niej. Po co wprowadzać ludzi w błąd?

Rozwiń
Gaj
Gaj (16 sierpnia 2013 o 17:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A dlaczego na 5-tym zdjęciu jeden wali drugiego młotkiem po kolanie?To wymiana poglądów?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!