piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Obywatel klika za urzędnika

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2005, 21:46
Autor: Fabian Plapis

Urząd Miasta poszukuje redaktora, który będzie prowadził serwis sportowy na stronie internetowej miasta. Posadę można wygrać w konkursie. Nagroda: 1000 złotych za... rok codziennego redagowania informacji

- Nowy serwis, który chcemy stworzyć na naszej stronie, ma dotyczyć wyłącznie kraśnickiego sportu, w tym również sportu uczniowskiego. Chodzi o informacje, które byłyby aktualizowane na bieżąco, z dnia na dzień. Żadne z lokalnych mediów taką ofertą nie dysponuje, a dla władz miasta rozwój sportu młodzieżowego i jego upowszechnianie jest jednym z priorytetów - wyjaśnia Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Kraśniku.
Burmistrz już ogłosił konkurs na to stanowisko. Władze czekają na ucznia lub studenta z pomysłami. Zwycięzca może liczyć na dużo pracy, rozwój zawodowy i oczywiście pieniądze. Na początek niewielkie. Za tysiąc złotych nagrody zobowiązuje się prowadzić taki serwis przez rok.
Nie wszystkim jednak ten pomysł się podoba.
- Po co w takim razie urzędnicy, ośrodek sportu i Centrum Kultury - zastanawia się Mirosław Sznajder, radny miejski. - Poza tym, aż tak dużo się w Kraśniku nie dzieje. Wystarczy przejrzeć co jakiś czas prasę, żeby dokonać aktualizacji takiego serwisu. Z drugiej strony, jeżeli ma to być uczeń albo student, to wątpię, żeby dysponował odpowiednią wiedzą na taki temat - dodaje Sznajder.
Urząd, ogłaszając konkurs chce, aby mieszkańcy, zwłaszcza młodzi ludzie, aktywnie uczestniczyli w tworzeniu miejskiej strony internetowej.
- Szukamy ludzi, dla których sport lokalny jest życiową pasją. Wiemy, że takich osób w Kraśniku jest wiele, ale chcemy dać wszystkim równe szanse. Wkrótce ogłosimy konkurs na redagowanie rubryki kulturalnej. Mamy jedną z najlepszych stron samorządowych w kraju, ale nie znaczy to, że nie może być ona jeszcze lepsza - dodaje Niedziałek.

Kraśnik w sieci

Według zapewnień magistratu to dopiero początek zmian. Wkrótce będzie można m.in. oglądać na stronie filmy o Kraśniku i zamieszczać drobne ogłoszenia. Według planów strona miejska ma spełniać rolę mocno rozbudowanego portalu internetowego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!