Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 grudnia 2009 r.
17:32
Edytuj ten wpis

Od dziś strażnik miejski może więcej

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 16 A A

Prawo do rewizji i używania paralizatorów, a także możliwość jazdy na sygnale. To nowe uprawnienia Straży Miejskiej. Nowelizacja ustawy w tej sprawie dziś wchodzi w życie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Straż Miejska może teraz przeszukać osobę zatrzymaną i skontrolować jej bagaż. Dotyczy to osób podejrzanych o popełnienie czynu zabronionego lub o stworzenie zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzi.

– Teraz będziemy mogli np. przeszukać torby osoby podejrzanej o nielegalny handel papierosami – tłumaczy Tadeusz Ordyniec, komendant straży w Chełmie.

Pojazdy Straży Miejskiej od dziś są na drodze uprzywilejowane tak samo, jak samochody policji czy straży pożarnej. Chodzi jednak tylko o sytuacje związane z ratowaniem życia lub zdrowia ludzkiego.

Trzecie nowe uprawnienie, to możliwość korzystania przez strażników z paralizatorów. – Nie przewidujemy jednak zakupu takich urządzeń – ucina Robert Gogola z lubelskiej straży.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
labej / 26 grudnia 2009 o 23:20
yoradek napisał:
Witajcie Panowie Strażnicy Miejscy ze wszystkich Miast i Gmin
przypominam iż formacja wasza jest od pilnowania porządku
w całym spektrum tego słowa od gówien i śmieci na ulicach
po pijaczków na skwerach i luźno biegających psów po parkach
a także nadzór nad dozorcami i administratorami za stan ich posesji.
itp.itd
Takie były założenia powstania tej służby

Paralizatory,rewizje i niebieskie światła na autach na pewno przyczynią się
zwiększenia czystości i bezpieczeństwa na ulicach i w parkach.

A tak statystycznie ile mandatów w ostatnim kwartale wystawiła w twojej gminie Straż Miejska
-kierowcom ,a ile dozorcom za bałagan na posesji.

Nic tylko pogratulować.

Pies ich j..................ęzykiem wytarmosił pod daszkiem.

Pies ich j..................ęzykiem wytarmosił pod daszkiem. rozwiń
Avatar
yoradek / 26 grudnia 2009 o 18:55
Witajcie Panowie Strażnicy Miejscy ze wszystkich Miast i Gmin
przypominam iż formacja wasza jest od pilnowania porządku
w całym spektrum tego słowa od gówien i śmieci na ulicach
po pijaczków na skwerach i luźno biegających psów po parkach
a także nadzór nad dozorcami i administratorami za stan ich posesji.
itp.itd
Takie były założenia powstania tej służby

Paralizatory,rewizje i niebieskie światła na autach na pewno przyczynią się
zwiększenia czystości i bezpieczeństwa na ulicach i w parkach.

A tak statystycznie ile mandatów w ostatnim kwartale wystawiła w twojej gminie Straż Miejska
-kierowcom ,a ile dozorcom za bałagan na posesji.

Nic tylko pogratulować.
Witajcie Panowie Strażnicy Miejscy ze wszystkich Miast i Gmin
przypominam iż formacja wasza jest od pilnowania porządku
w całym spektrum tego słowa od gówien i śmieci na ulicach
po pijaczków na skwerach i luźno biegających psów po parkach
a także nadzór nad dozorcami i administratorami za stan ich posesji.
itp.itd
Takie były założenia powstania tej służby

Paralizatory,rewizje i niebieskie światła na autach na pewno przyczynią się
zwiększenia czystości i bezpieczeństwa na ulicach i w pa... rozwiń
Avatar
~Wyborca~ / 25 grudnia 2009 o 12:14
Dzięki PO mamy powrót do państwa policyjnego - dajcie im jeszcze czołgi, żeby mogli tratować ludzi ... - najlepiej mnie ubawiło będą mogli używać paralizatorów, ale im ich nie kupią, czy można wierzyć, że ich nie kupią ...

Nie daj się otumanić i wpisz w wyszukiwarkę Google "Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy" wyszukaj wolny sondaż wyborczy i zagłosuj.

Wyniki głosowania przez internatów są zupełnie inne od oficjalnie prezentowanych, już zagłosowało ponad 4900 Polaków i ciągle głosują.

Drogi wyborco zapamiętaj, jaka jest różnica pomiędzy obietnicą, a jej realizacją, czym się różni obiecanie pieniędzy od dania pieniędzy, czym odróżnia mówienie od robienia.
Dzięki PO mamy powrót do państwa policyjnego - dajcie im jeszcze czołgi, żeby mogli tratować ludzi ... - najlepiej mnie ubawiło będą mogli używać paralizatorów, ale im ich nie kupią, czy można wierzyć, że ich nie kupią ...

Nie daj się otumanić i wpisz w wyszukiwarkę Google "Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy" wyszukaj wolny sondaż wyborczy i zagłosuj.

Wyniki głosowania przez internatów są zupełnie inne od oficjalnie prezentowanych, już zagłosowało ponad 4900 Polaków i ciągle głosują.

Drogi wyborco... rozwiń
Avatar
MUMU / 25 grudnia 2009 o 08:58
DLACZEGO ETATÓW STRAŻY MIEJSKIEJ NIE PRZENIEŚĆ DO POLICJI,UTRZYMANIE POLICJANTA JEST PRAWDOPODOBNIE TAŃSZE,A CZYNNE JEST 24 GODZ.
Avatar
sus / 25 grudnia 2009 o 08:33
Daj małpie brzytwę.
Avatar
VIP / 25 grudnia 2009 o 07:35
Gość napisał:
PO strażnik wolności obywateli hehe macie policyjne piswoskie panstwo w Pustych Obietnicach tego rzadu nieróbstwa.


Obudź się, pis nie jest już u władzy. Fakt, jedni warci drugich.
Avatar
lublin - miasto flustracji / 25 grudnia 2009 o 07:33
Proszę sprawdzić ile będzie przypadków przypadkowego urzycia paralizatorów przez strażników i ile będzie z tego powodu zwolnień lekarskich. Straż miejska to zbędna instytucja, nawet policjanci się z nich śmieją, bo to są glaby co wyleciały z policji lub byli za słabi na szkoleniach aby się do policji załapać. Prezentuj blokade - załóż blokade i marsz ganiać babcie handlujące pietruszką.
Avatar
~Darek~ / 25 grudnia 2009 o 00:46
łapcie złodziei w nocy lepiej a nie bedziecie pyrać po torbach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
mosquito / 24 grudnia 2009 o 23:38
oooooooooooo ! Bosche !
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 o 22:34
a kiedy straznik miejski bedzie mogl zaspiewac: " oooo moge wszystko..."?
Avatar
labej / 26 grudnia 2009 o 23:20
yoradek napisał:
Witajcie Panowie Strażnicy Miejscy ze wszystkich Miast i Gmin
przypominam iż formacja wasza jest od pilnowania porządku
w całym spektrum tego słowa od gówien i śmieci na ulicach
po pijaczków na skwerach i luźno biegających psów po parkach
a także nadzór nad dozorcami i administratorami za stan ich posesji.
itp.itd
Takie były założenia powstania tej służby

Paralizatory,rewizje i niebieskie światła na autach na pewno przyczynią się
zwiększenia czystości i bezpieczeństwa na ulicach i w parkach.

A tak statystycznie ile mandatów w ostatnim kwartale wystawiła w twojej gminie Straż Miejska
-kierowcom ,a ile dozorcom za bałagan na posesji.

Nic tylko pogratulować.

Pies ich j..................ęzykiem wytarmosił pod daszkiem.

Pies ich j..................ęzykiem wytarmosił pod daszkiem. rozwiń
Avatar
yoradek / 26 grudnia 2009 o 18:55
Witajcie Panowie Strażnicy Miejscy ze wszystkich Miast i Gmin
przypominam iż formacja wasza jest od pilnowania porządku
w całym spektrum tego słowa od gówien i śmieci na ulicach
po pijaczków na skwerach i luźno biegających psów po parkach
a także nadzór nad dozorcami i administratorami za stan ich posesji.
itp.itd
Takie były założenia powstania tej służby

Paralizatory,rewizje i niebieskie światła na autach na pewno przyczynią się
zwiększenia czystości i bezpieczeństwa na ulicach i w parkach.

A tak statystycznie ile mandatów w ostatnim kwartale wystawiła w twojej gminie Straż Miejska
-kierowcom ,a ile dozorcom za bałagan na posesji.

Nic tylko pogratulować.
Witajcie Panowie Strażnicy Miejscy ze wszystkich Miast i Gmin
przypominam iż formacja wasza jest od pilnowania porządku
w całym spektrum tego słowa od gówien i śmieci na ulicach
po pijaczków na skwerach i luźno biegających psów po parkach
a także nadzór nad dozorcami i administratorami za stan ich posesji.
itp.itd
Takie były założenia powstania tej służby

Paralizatory,rewizje i niebieskie światła na autach na pewno przyczynią się
zwiększenia czystości i bezpieczeństwa na ulicach i w pa... rozwiń
Avatar
~Wyborca~ / 25 grudnia 2009 o 12:14
Dzięki PO mamy powrót do państwa policyjnego - dajcie im jeszcze czołgi, żeby mogli tratować ludzi ... - najlepiej mnie ubawiło będą mogli używać paralizatorów, ale im ich nie kupią, czy można wierzyć, że ich nie kupią ...

Nie daj się otumanić i wpisz w wyszukiwarkę Google "Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy" wyszukaj wolny sondaż wyborczy i zagłosuj.

Wyniki głosowania przez internatów są zupełnie inne od oficjalnie prezentowanych, już zagłosowało ponad 4900 Polaków i ciągle głosują.

Drogi wyborco zapamiętaj, jaka jest różnica pomiędzy obietnicą, a jej realizacją, czym się różni obiecanie pieniędzy od dania pieniędzy, czym odróżnia mówienie od robienia.
Dzięki PO mamy powrót do państwa policyjnego - dajcie im jeszcze czołgi, żeby mogli tratować ludzi ... - najlepiej mnie ubawiło będą mogli używać paralizatorów, ale im ich nie kupią, czy można wierzyć, że ich nie kupią ...

Nie daj się otumanić i wpisz w wyszukiwarkę Google "Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy" wyszukaj wolny sondaż wyborczy i zagłosuj.

Wyniki głosowania przez internatów są zupełnie inne od oficjalnie prezentowanych, już zagłosowało ponad 4900 Polaków i ciągle głosują.

Drogi wyborco... rozwiń
Avatar
MUMU / 25 grudnia 2009 o 08:58
DLACZEGO ETATÓW STRAŻY MIEJSKIEJ NIE PRZENIEŚĆ DO POLICJI,UTRZYMANIE POLICJANTA JEST PRAWDOPODOBNIE TAŃSZE,A CZYNNE JEST 24 GODZ.
Avatar
sus / 25 grudnia 2009 o 08:33
Daj małpie brzytwę.
Avatar
VIP / 25 grudnia 2009 o 07:35
Gość napisał:
PO strażnik wolności obywateli hehe macie policyjne piswoskie panstwo w Pustych Obietnicach tego rzadu nieróbstwa.


Obudź się, pis nie jest już u władzy. Fakt, jedni warci drugich.
Avatar
lublin - miasto flustracji / 25 grudnia 2009 o 07:33
Proszę sprawdzić ile będzie przypadków przypadkowego urzycia paralizatorów przez strażników i ile będzie z tego powodu zwolnień lekarskich. Straż miejska to zbędna instytucja, nawet policjanci się z nich śmieją, bo to są glaby co wyleciały z policji lub byli za słabi na szkoleniach aby się do policji załapać. Prezentuj blokade - załóż blokade i marsz ganiać babcie handlujące pietruszką.
Avatar
~Darek~ / 25 grudnia 2009 o 00:46
łapcie złodziei w nocy lepiej a nie bedziecie pyrać po torbach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
mosquito / 24 grudnia 2009 o 23:38
oooooooooooo ! Bosche !
Avatar
Gość / 24 grudnia 2009 o 22:34
a kiedy straznik miejski bedzie mogl zaspiewac: " oooo moge wszystko..."?