Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 listopada 2014 r.
13:00
Edytuj ten wpis

Oficjalne wyniki wyborów do sejmiku. Kto został radnym? (lista)

170 42 A A

Znamy już oficjalne wyniki wyborów do sejmiku. Wygrało PiS, tuż za nim PSL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na kandydatów do sejmiku głosy oddało 728 150 osób. 144 722 głosów, czyli 16,58 proc. było nieważnych.

Wyniki

PiS 31,88 (13 mandatów)
PSL 32,43 proc. (12 mandatów)
PO 19,17 proc. (7 mandatów)
SLD 6,94 proc. (1 mandat)

Radnymi zostali (lista alfabetyczna):

Okręg 1

1. Lisowska Bożena Grażyna (PO) 3167 głosów
2. Muszyński Grzegorz (PiS) 16725 głosów
3. Pruszkowski Andrzej Marek (PiS) 5506 głosów
4. Wasilewski Adam Jerzy (PO) 3375 głosów
5. Żuk Krzysztof Jan (PO) 24957 głosów

Okręg 2

1. Frania Jan (PiS) 6604 głosy
2. Gutowska Teresa Iwona (PO) 8303 głosy
3. Kapusta Grzegorz Krzysztof (PSL) 10 318 głosów
4. Kos Marek (PSL) 10 204 głosów
5. Podkański Zdzisław Zbigniew (PiS) 8950 głosów
6. Rzetelski Piotr Sławomir (PSL) 11 790 głosów
7. Stawiarski Jarosław Piotr (PiS) 9786 głosów
8. Walasek Artur (PSL) 9653 głosy
9. Wojciechowski Marek Grzegorz (PiS) 18 084 głosy

Okręg 3

1. Głuchowski Krzysztof (PiS) 9517 głosów
2. Haidar Riad (SLD Lewica Razem) 13 133 głosy
3. Kopeć Marek (PSL) 4484 głosy
4. Litwiniuk Przemysław (PSL) 9115 głosów
5. Sosnowski Sławomir Antoni (PSL) 23 417 głosów
6. Szwaj Jerzy Ryszard (PiS) 8754

Okręg 4

1. Bojarski Krzysztof (PO) 5584 głosy
2. Cholewa Michał Tomasz (PSL) 9518 głosów
3. Grabczuk Krzysztof (PO) 23 960 głosów
4. Panasiuk Ewa Teresa (PiS) 6790 głosów
5. Rychliczek Adam (PSL) 5286 głosów
6. Soboń Artur (PiS) 12 645 głosów

Okręg 5

1. Borowiec Agata (PiS) 12 366 głosów
2. Bratkowski Arkadiusz Tomasz (PSL) 16 632 głosy
3. Gmyz Maria (PiS) 6666 głosów
4. Kowalik Jan (PSL) 5086 głosów
5. Misztal Stanisław (PSL) 5618 głosów
6. Olborski Andrzej Feliks (PiS) 7774 głosów
7. Woźnica Anna Zofia (PO) 6693 głosów

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Agnieszka / 2 grudnia 2014 o 11:58

Taki tekst nie ma nic wspólnego z sensowną krytyką. To zwyczajne chamstwo i głupota piszącego. Niezależnie od poglądów zwyczajne dno !!

Napisz pajacu do Niesiołowskiego,może cię wysłucha.

Avatar
Piotr / 2 grudnia 2014 o 11:32

Taki tekst nie ma nic wspólnego z sensowną krytyką. To zwyczajne chamstwo i głupota piszącego. Niezależnie od poglądów zwyczajne dno !!

Avatar
Radny / 24 listopada 2014 o 13:48

Bratkowski i Mistal tych "panów" powinno sprawdzic CBA i to dokładnie , obaj panowie mają na sumieniu dużo i sa dalej wybierani i nic i nie moiżna zrobić .

Układ zamknięty,czerwona pajęczyna,czy jak wolisz inaczej SITWA,tam nikt nikogo nie ruszy.

Avatar
MadMax / 24 listopada 2014 o 13:43

Bratkowski i Mistal tych "panów" powinno sprawdzic CBA i to dokładnie , obaj panowie mają na sumieniu dużo i sa dalej wybierani i nic i nie moiżna zrobić .

Avatar
Gość / 22 listopada 2014 o 09:52

Wynik  gwarantuje stabilność i normalność. Zadymiarzom wystarczy satysfakcja. A ten z SLD to skąd. Naszych komuchów już za brakło?

 A POjeby to nie komuchy ? tam dopiero komuch na komuchu,żyd i konfident.

Avatar
maczwta / 22 listopada 2014 o 09:49

Tylko nie zapomnij maczety ze sobą wziąć. Przez takich zadymiarzy jak Ty w Polsce nigdy nie będzie spokoju.Do Afganistanu wyjedz tam wyrzucisz nadmiar adrenaliny i głupoty!!

O czym ty piszesz  !!! komunistyczno-konfidencka świnio !!!  komuchy z POjebami tutaj nam robią Afganistan,Białoruś, nie czujesz tego BUCU ???

Avatar
Aneta / 22 listopada 2014 o 09:47

Nie ma z czego się cieszyć. Te same warchlaki trzymają ryje w korycie. Połowa złodzieje, reszta dziady. Jeszcze mało im kasy? Co jeszcze może Bojarski czy Grabczuk nakraść? Może te słupy, gdzie powiesili swoje ryje.

Avatar
Gość / 22 listopada 2014 o 00:00

Wynik  gwarantuje stabilność i normalność. Zadymiarzom wystarczy satysfakcja. A ten z SLD to skąd. Naszych komuchów już za brakło?

Avatar
anna / 21 listopada 2014 o 22:48

Komucho-konfidencja dała w te wybory  du py po całości ,tak dalej być nie może !!!  ja idę z całą rodziną,kosy na sztorc,raz sierpem a raz młotem.

Tylko nie zapomnij maczety ze sobą wziąć. Przez takich zadymiarzy jak Ty w Polsce nigdy nie będzie spokoju.Do Afganistanu wyjedz tam wyrzucisz nadmiar adrenaliny i głupoty!!

Avatar
iiii / 21 listopada 2014 o 21:14

a mówią że nasza elektroniczna historia choroby  jest dobrze zabezpieczona . Gratulacje .

Avatar
Agnieszka / 2 grudnia 2014 o 11:58

Taki tekst nie ma nic wspólnego z sensowną krytyką. To zwyczajne chamstwo i głupota piszącego. Niezależnie od poglądów zwyczajne dno !!

Napisz pajacu do Niesiołowskiego,może cię wysłucha.

Avatar
Piotr / 2 grudnia 2014 o 11:32

Taki tekst nie ma nic wspólnego z sensowną krytyką. To zwyczajne chamstwo i głupota piszącego. Niezależnie od poglądów zwyczajne dno !!

Avatar
Radny / 24 listopada 2014 o 13:48

Bratkowski i Mistal tych "panów" powinno sprawdzic CBA i to dokładnie , obaj panowie mają na sumieniu dużo i sa dalej wybierani i nic i nie moiżna zrobić .

Układ zamknięty,czerwona pajęczyna,czy jak wolisz inaczej SITWA,tam nikt nikogo nie ruszy.

Avatar
MadMax / 24 listopada 2014 o 13:43

Bratkowski i Mistal tych "panów" powinno sprawdzic CBA i to dokładnie , obaj panowie mają na sumieniu dużo i sa dalej wybierani i nic i nie moiżna zrobić .

Avatar
Gość / 22 listopada 2014 o 09:52

Wynik  gwarantuje stabilność i normalność. Zadymiarzom wystarczy satysfakcja. A ten z SLD to skąd. Naszych komuchów już za brakło?

 A POjeby to nie komuchy ? tam dopiero komuch na komuchu,żyd i konfident.

Avatar
maczwta / 22 listopada 2014 o 09:49

Tylko nie zapomnij maczety ze sobą wziąć. Przez takich zadymiarzy jak Ty w Polsce nigdy nie będzie spokoju.Do Afganistanu wyjedz tam wyrzucisz nadmiar adrenaliny i głupoty!!

O czym ty piszesz  !!! komunistyczno-konfidencka świnio !!!  komuchy z POjebami tutaj nam robią Afganistan,Białoruś, nie czujesz tego BUCU ???

Avatar
Aneta / 22 listopada 2014 o 09:47

Nie ma z czego się cieszyć. Te same warchlaki trzymają ryje w korycie. Połowa złodzieje, reszta dziady. Jeszcze mało im kasy? Co jeszcze może Bojarski czy Grabczuk nakraść? Może te słupy, gdzie powiesili swoje ryje.

Avatar
Gość / 22 listopada 2014 o 00:00

Wynik  gwarantuje stabilność i normalność. Zadymiarzom wystarczy satysfakcja. A ten z SLD to skąd. Naszych komuchów już za brakło?

Avatar
anna / 21 listopada 2014 o 22:48

Komucho-konfidencja dała w te wybory  du py po całości ,tak dalej być nie może !!!  ja idę z całą rodziną,kosy na sztorc,raz sierpem a raz młotem.

Tylko nie zapomnij maczety ze sobą wziąć. Przez takich zadymiarzy jak Ty w Polsce nigdy nie będzie spokoju.Do Afganistanu wyjedz tam wyrzucisz nadmiar adrenaliny i głupoty!!

Avatar
iiii / 21 listopada 2014 o 21:14

a mówią że nasza elektroniczna historia choroby  jest dobrze zabezpieczona . Gratulacje .

Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 0 0

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 22

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!