poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Lubelskie

Okradli stację paliw, mieli prezerwatywy z innego włamania

Dodano: 17 grudnia 2011, 09:56
Autor: dudi

Dwóch 21-latków okradło stację benzynową w Józefowie (Policja)
Dwóch 21-latków okradło stację benzynową w Józefowie (Policja)

Dwóch 21-latków okradło stację benzynową w Józefowie. Wpadli kiedy wnosili łupy do mieszkania w Lublinie. Okazało się, że to nie jedyna kradzież na ich koncie.

Do zdarzenia doszło w piątek w Józefowie nad Wisłą, około godz. 4 rano. Dwaj mężczyźni włamali się do stacji paliw i zabrali papierosy warte 10 tys. zł. Aby dostać się do środka wyłamali drzwi.

Po kradzieży przyjechali do Lublina na ul. Młyńską, żeby ukryć łup w wynajmowanym mieszkaniu. Zdążyli jedynie wyjąć papierosy z bagażnika, kiedy do akcji wkroczyli policjanci. Jeden z mężczyzn rzucił się do ucieczki, ale po kilku minutach został zatrzymany.

- Podczas przeszukania mieszkania mundurowi znaleźli prezerwatywy pochodzące z innego włamania. Okazało się, że 29 listopada mężczyźni włamali się do delikatesów w miejscowości Wiśniowa w woj. podkarpackim. Tam poza prezerwatywami ukradli również papierosy - mówi Andrzej Fijołek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W piątek obaj 21-latkowie trafili na komendę policji w Opolu Lubelskim. Tam usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. W sobotę po przesłuchaniu w prokuraturze zostaną doprowadzeni do Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni byli już notowani za włamania oraz posiadanie środków odurzających.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24