poniedziałek, 23 października 2017 r.

Lubelskie

Oni zmierzą się w II turze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 listopada 2006, 10:15

W niedzielę decydujące starcie. W drugiej turze zmierzą się kandydaci na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów Obok nazwisk podajemy liczbę głosów uzyskana przez nich w drugiej pierwszej turze wyborów.

Biała Podlaska

Adam Krzysztof Abramowicz (PiS) 35 proc.
Andrzej Antoni Czapski (Akcja Samorządowa) 29 proc.

Powiat bialski

Międzyrzec Podlaski - miasto
Stanisław Lesiuk (Wspólnota Samorządowa) 44 proc.
Artur Grzyb (Międzyrzec Razem) 39 proc.
Piszczac
Jan Bolesław Kurowski (Mała Ojczyzna) 43 proc.
Bernard Leszek Furmańczyk (Argument) 34 proc.
Terespol - miasto
Jacek Danieluk (Porozumienie Samorządowe) 43 proc.
Michał Kukawski (Dla Terespola Ponad Podziałami) 37 proc.
Wisznice
Piotr Robert Dragan (Perspektywa dla Wisznic) 37 proc.
Tadeusz Semeniuk (Forum Gmina 2006) 38 proc.

Powiat biłgorajski

Biłgoraj - gmina
Mieczysław Borowski (Samorządność 2006) 43 proc.
Wiesław Marian Różyński (PSL) 30 proc.
Goraj
Jan Sowa (Nasza Gmina Goraj) 36 proc.
Czesław Małyszek (PSL) 37 proc.
Józefów
Zbigniew Bielak (PSL) 33 proc.
Roman Antoni Dziura (PiS) 33 proc.
Potok Górny
Edward Adam Hacia (Nasza Gmina Potok) 49 proc.
Roman Wardach (własny komitet) 35 proc.
Tarnogród
Michał Dec (Nasza Gmina Tarnogród) 42 proc.
Eugeniusz Stróż (Prawo i Rodzina) 31 proc.
Tereszpol
Jan Józef Mielnik (PSL) 45 proc.
Zbigniew Antoni Wasąg (własny komitet) 37 proc.
Turobin
Alfred Sobótka (PSL) 48 proc.
Marek Mieczysław Majewski (PSL Piast) 33 proc.

Chełm

Agata Fisz (Postaw na Chełm) 34 proc.
Krzysztof Grabczuk (Razem dla Chełma) 35 proc.

Powiat chełmski

Dorohusk
Marzena Szopińska-Demczuk (PiS) 22 proc.
Leśniowice
Bogusław Kudyba (Samoobrona) 47 proc.
Wiesław Radzieciak (PSL) 45 proc.

Powiat hrubieszowski

Dołhobyczów
Józef Demendecki (PSL) 42 proc.
Stanisław Bartecki (Niezależny) 32 proc.
Hrubieszów - miasto
Zbigniew Franciszek Dolecki
(Odpowiedzialny Samorząd) 39 proc.
Franciszek Suchecki (Ziemia Hrubieszowska) 20 proc.
Uchanie
Leszek Czerwonka (PSL) 32 proc.
Maria Danuta Gumieniak
(Komitet Wyborczy Powiatu Hrubieszowskiego) 28 proc.

Powiat krasnostawski

Gorzków
Jadwiga Wołyniak (PSL) 44 proc.
Janusz Cichosz (Samoobrona) 38 proc.
Łopiennik Górny
Witold Rybak (Niezależni) 31 proc.
Jan Kuchta (Nasza Gmina) 20 proc.

Powiat kraśnicki

Annopol
Stefan Skórski (Samoobrona) 36 proc.
Wiesław Ryszard Liwiński (własny komitet) 29 proc.
Kraśnik - miasto
Piotr Czubiński (Lubię Kraśnik) 42 proc.
Jarosław Piotr Stawiarski (PiS) 22 proc.
Szastarka
Tomasz Mularczyk (Szastarka 2006) 49 proc.
Ryszard Jan Dudek (Wyrównać Szanse Wsi) 49 proc.
Imię i nazwisko głosy uzyskane
kandydata w I turze

Powiat lubartowski

Abramów
Artur Sławomir Chomiuk (PSL) 50 proc.
Jan Zaworski (własny komitet) 35 proc.
Jeziorzany
Jarosław Wojciech Radomski (Razem) 44 proc.
Jarosław Wojciech Blicharz (PO) 26 proc.
Kamionka
Stanisław Bogdan Jedut (PSL) 33 proc.
Grzegorz Piotr Niećko (Samorząd 2006) 29 proc.
Kock
Tomasz Futera (Rozwój Miasta i Gminy Kock) 45 proc.
Stanisław Mikołaj Jeśkiewicz
(Kocka Wspólnota Samorządowa) 31 proc.
Lubartów - miasto
Jerzy Krzysztof Zwoliński (Współpraca i Rozwój) 26 proc.
Bogumiła Lisek-Jublewska (PiS) 21 proc.
Serniki
Jan Kazimierz Sławecki (PiS) 34 proc.
Kazimierz Szymczak (Jedność 2006) 27 proc.

Powiat lubelski

Bełżyce
Bogdan Zdzisław Czuryszkiewicz (Twoja Ojczyzna) 32 proc.
Bogdan Jan Abramowicz (Jedność) 23 proc.
Jabłonna
Roman Dąbek (PSL) 24 proc.
Violetta Rudzka (Mała Ojczyzna Jabłonna) 21 proc.
Konopnica
Mirosław Michalak (Przyjazna Gmina) 36 proc.
Mirosław Żydek (PSL) 34 proc.
Wojciechów
Stanisław Bednarczyk (PSL) 42 proc.
Jan Marian Czyżewski (Samoobrona) 46 proc.
Zakrzew
Irena Rozalia Szopa (Nasza Gmina Zakrzew 2006) 31 proc.
Teodora Zaręba (Nasza Gmina Zakrzew) 45 proc.
Imię i nazwisko głosy uzyskane
kandydata w I turze

Lublin

Izabella Antonina Sierakowska (Lewica i Demokraci) 25 proc.
Adam Jerzy Wasilewski (PO) 24 proc.

Powiat łęczyński

Puchaczów
Andrzej Janusz Skoczylas (Nasza Wspólna Przyszłość) 47 proc.
Adam Paweł Grzesiuk (Porozumienie Wspólna Sprawa) 46 proc.

Powiat łukowski

Krzywda
Tadeusz Warda (PSL) 40 proc.
Jerzy Kędra
(Łukowskie Porozumienie Samorządowe) 49 proc.
Łuków - miasto
Zbigniew Zemło (Przymierze dla Ziemi Łukowskiej) 35 proc.
Grzegorz Gomoła
(Łukowskie Porozumienie Samorządowe) 18 proc.

Powiat opolski

Józefów
Mieczysław Marian Teresiński (PSL) 45 proc.
Maria Gembka (PiS) 14 proc.

Powiat parczewski

Jabłoń
Tomasz Matczuk (Wspólne Dobro) 41 proc.
Dariusz Łobejko (Nowa Jakość) 35 proc.
Milanów
Marek Stanisław Siuciak (PSL) 36 proc.
Jerzy Krępski (Bezpartyjne Porozumienie
Samorządowe) 26 proc.
Parczew - miasto
Stanisław Mroczek (Parczew - Razem) 33 proc.
Imię i nazwisko głosy uzyskane
kandydata w I turze

Paweł Kędracki (PiS) 30 proc.
Sosnowica
Jerzy Maśluch (PSL) 33 proc.
Krystyna Maria Jaśkiewicz (Razem dla Sosnowicy) 29 proc.

Powiat puławski

Baranów
Robert Wojciech Gagoś (Razem) 29 proc.
Marek Kuźma (własny komitet) 29 proc.
Kazimierz Dolny
Grzegorz Janusz Dunia
(Nasza Mała Ojczyzna Kazimierz Dolny) 49 proc.
Andrzej Sylwester Szczypa (PSL) 32 proc.
Nałęczów - miasto
Andrzej Roman Ćwiek (Miasto i Gmina) 32 proc.
Wojciech Wójcik (Pracujmy Razem) 29 proc.

Powiat radzyński

Radzyń Podlaski - miasto
Witold Kazimierz Kowalczyk
(Forum Samorządowe Radzynia) 45 proc.
Jerzy Rębek
(Wspólnota Samorządowa Powiatu Radzyńskiego) 45 proc.

Powiat rycki

Dęblin
Stanisław Włodarczyk (Razem dla Dęblina) 37 proc.
Dariusz Wojciech Cenkiel (Nasze Miasto) 25 proc.
Kłoczew
Adam Krzysztof Kasprzak
(Porozumienie Ponad Podziałami) 38 proc.
Tadeusz Jan Stachurski (własny komitet) 33 proc.

Powiat tomaszowski

Jarczów
Zdzisław Franciszek Wojnar (Bądźmy Razem) 29 proc.
Tomasz Tyrka (Inicjatywa Rozwój Gospodarność) 19 proc.
Krynice
Romuald Antoni Palonka (PSL) 41 proc.
Janusz Bałabuch (Forum Krynice) 28 proc.
Lubycza Królewska
Jerzy Wojciech Głąb
(Komitet Gminy Lubycza Królewska) 27 proc.
Stanisław Cisło (własny komitet) 22 proc.
Łaszczów
Cezary Marian Girgiel (Odnowa Gminy) 47 proc.
Stanisław Edward Jędrusina
(Forum Obywatelskie Prawda) 44 proc.
Tomaszów - miasto
Ryszard Andrzej Sobczuk (PiS) 26 proc.
Leszek Kleszczyński (Lewica i Demokraci) 25 proc.
Tyszowce
Mariusz Zając (własny komitet) 41 proc.
Ryszard Władysław Bartosz (Gmina Nasz Dom) 19 proc.

Powiat włodawski

Hanna
Andrzej Romańczuk (PSL) 26 proc.
Stanisław Zdzisław Trochimiuk
(Porozumienie Samorządowe w Hannie) 25 proc.
Urszulin
Roman Wawrzycki (własny komitet) 29 proc.
Henryk Karol Wesołowski (Strażak Urszulin) 27 proc.
Włodawa - miasto
Franciszek Gruszkowski (Lewica i Demokraci) 33 proc.
Jerzy Wrzesień (PO) 21 proc.
Włodawa - gmina
Tadeusz Sawicki (własny komitet) 49 proc.
Piotr Usowicz (Niezależni - Włodawa) 17 proc.
Wyryki
Andrzej Grzegorz Ćwirta (Samoobrona) 23 proc.
Sławomir Krzysztof Leśniewski (Lewica i Demokraci) 23 proc.

Powiat zamojski

Krasnobród
Wiesław Chmielowiec (Gmina Naszą Małą Ojczyzną) 30 proc.
Janusz Andrzej Oś
(Gminne Porozumienie Samorządowe) 29 proc.
Miączyn
Robert Czerwonka (Wspólna Sprawa) 24 proc.
Henryk Grzegorz Krawczuk (własny komitet) 24 proc.
Sułów
Tomasz Józef Pańczyk (własny komitet) 49 proc.
Leon Bulak (Dla Zamościa i Ziemi Zamojskiej) 42 proc.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!