Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 września 2008 r.
18:43
Edytuj ten wpis

Operacja Klaudii coraz bliżej

0 7 A A

Dzięki naszym Czytelnikom oraz datkom firm z całej Polski, 6-miesięczna Klaudia ma szansę na nowe życie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zaraz po urodzeniu lekarze wykryli u niej śmiertelną wadę serca.

- Obecnie na koncie mamy 40 tysięcy zł. Brakuje nam około 10 tys., by zoperować nasze dziecko - mówi Monika Cichocka, mama chorej na serce dziewczynki z Łuszczowa pod Lublinem.

- Gdy zaczęłam zbiórkę i postawiłam sobie cel ratowania dziecka, wydawało mi się, że to kwota nieosiągalna. Ale jesteśmy coraz bliżej celu i wierzymy, że się uda.

Klaudia urodziła się ponad pół roku temu. - Nie wiedziałam, że córka ma wadę serca. Jej schorzenie lekarze wykryli dopiero po trzech dniach od narodzin. Wtedy świat mi się zawalił - nie kryje łez pani Monika.

Diagnoza nie pozostawiała wątpliwości: Zespół Fallota. Oznacza to, że dziecko ma ubytek w przegrodzie międzykomorowej, zwężenie drogi odpływu z prawej komory oraz przemieszczenie aorty. Klaudia musi przejść operację. Bez niej może nie dożyć nawet 3 lat.

Rodzice znaleźli kardiochirurga prof. Edwarda Malca, który podjął się operacji. Lekarz na stałe pracuje jednak w klinice w Monachium. Wyznaczył termin zabiegu na październik. Operacja w Niemczech kosztuje kilkanaście tysięcy euro, równowartość 50 tys. zł. Takich pieniędzy państwo Cichoccy nie mieli.

- W Polsce córce grożą trzy operacje, tam ma szansę na jedną. A my chcemy jak najlepiej dla Klaudii - mówi pani Monika. Dlatego kobieta pisała listy do lubelskich firm, roznosiła ulotki, organizowała zbiórki w hipermarketach.

Pieniądze wpłacały firmy z całej Polski. Przedsiębiorca z Konstancina dał 8 tys. zł, z Łęcznej wpłynęło 5 tysięcy. Lubelscy przedsiębiorcy też byli hojni. Nasi Czytelnicy również dzielili się tym, czym mogli. W hipermarketach podchodzili ludzie i wrzucali do puszki nawet po tysiąc złotych!

- Nadal nie mogę uwierzyć, że całkiem obcy ludzie okazali nam tyle wsparcia. Dziękujemy wszystkim z całego serca za dar życia dla naszej córeczki - mówi wzruszona Monika Cichocka.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gosc~ / 15 lutego 2009 o 14:55
50TYŚ ZŁOTYCH ,TO NIE SĄ TAK DUŻE PIENIĄZE,ZNAM LUDZI KTÓRZY POTRZEBUJĄ PIĘC RAZY TYLE,I SAMI WKŁADAJĄ 50 TYŚ ZŁOTYCH,WEDŁUG MNIE W DZISIEJSZYCH CZASACH TAKĄ SUMĘ MOŻNA SAMEMU ZGROMADZIĘĆ ,A NIE ROBIĆ PUBLICZNE SKŁADKI CO MAJĄ POWIEDZIEĆ INNI BARDZOEJ POTRZEBUJĄCY!
Avatar
goplana28 / 25 stycznia 2009 o 20:55
Z opisu wynika, że Klaudia ma trylogię Fallota. Inne typy tej wady: tetralogia i pentalogia, są chyba poważniejsze i bardziej zagrażają życiu dziecka. Dziennikarze powinni dokładnie sprawdzać informacje przed pisaniem artykułów w tak dramtycznym tonie.
Avatar
Ewa M. / 25 stycznia 2009 o 11:38
Ja też urodziłam się z Fallotem, i to ze skrajną postacią, bo miałam jeszcze zarośniętą zastawke tętnicy płucnej, ktora byla zwężona. Pierwszą operację przeszłam w wieku 8 lat (!), w USA. Dwie kolejne w wieku 17 lat w Polsce, w Instytucie Kardiologii w Warszawie -Aninie. Obecnie mam 28 lat. Prawdopodobnie czeka mnie kolejna operacja, więc nie ch rodzice Klaudii nie myślą, że leczenie córki skończy się na jednej operacji. Nigdy nie wiadomo, jakie będą powikłania wiele lat po zabiegu. Dlatego nie warto obrażać się na polskie ośrodki kardiochirurgiczne.
Avatar
klaun / 17 września 2008 o 13:46
Klaudi operacja odbedzie sie w Monachium dlatego ze jest tam nasz polski kardiochirurg prof.Edward Malec, jeden z najwybitnieszych kardiochirurgow dzieciecych na swiecie.A odplatnie dlatego ze jest to prywatna klinika.w polsce dziecko ma dalej nieustalony termin operacji a Centrum powidzialo ze ma czas nz operacje do marca,gdzie po ostatnim echu serca pani doktor powiedziala ze operacja musi odbyc sie w jak najszybszym czasie.kto mi zagwarantuje ze do marca mojemu dziecku nic sie nie stanie.
Avatar
kaszkasz / 16 września 2008 o 21:39
przepraszam bardzo a dlaczego odpłatnie i aż w Niemczech ???

mój siostrzeniec również urodził się z zespołem Fallota i był operowany jako paromiesięczne dziecko jakieś 10 lat temu w warszawie - żyje i czuje się świetnie. zoperowany przez Polskiego lekarza w Polskim szpitalu, BEZPŁATNIE.

Avatar
monisia / 15 września 2008 o 17:27
Ja juz wpłaciłam,ciesze się,że moge pomóc,nawet wpłacając tak niewiele,pozdrawiam Mamę i małą Klaudię.
Avatar
ms / 15 września 2008 o 15:32
Ludzie...to tylko 1000 wpłat po 10zł. To niewiele za tak wiele. Jeżeli macie dzieci przyłączcie się do tego postu. Wykonuję pierwszy przelew. Na tej stronie odliczajmy razem...
Avatar
~gosc~ / 15 lutego 2009 o 14:55
50TYŚ ZŁOTYCH ,TO NIE SĄ TAK DUŻE PIENIĄZE,ZNAM LUDZI KTÓRZY POTRZEBUJĄ PIĘC RAZY TYLE,I SAMI WKŁADAJĄ 50 TYŚ ZŁOTYCH,WEDŁUG MNIE W DZISIEJSZYCH CZASACH TAKĄ SUMĘ MOŻNA SAMEMU ZGROMADZIĘĆ ,A NIE ROBIĆ PUBLICZNE SKŁADKI CO MAJĄ POWIEDZIEĆ INNI BARDZOEJ POTRZEBUJĄCY!
Avatar
goplana28 / 25 stycznia 2009 o 20:55
Z opisu wynika, że Klaudia ma trylogię Fallota. Inne typy tej wady: tetralogia i pentalogia, są chyba poważniejsze i bardziej zagrażają życiu dziecka. Dziennikarze powinni dokładnie sprawdzać informacje przed pisaniem artykułów w tak dramtycznym tonie.
Avatar
Ewa M. / 25 stycznia 2009 o 11:38
Ja też urodziłam się z Fallotem, i to ze skrajną postacią, bo miałam jeszcze zarośniętą zastawke tętnicy płucnej, ktora byla zwężona. Pierwszą operację przeszłam w wieku 8 lat (!), w USA. Dwie kolejne w wieku 17 lat w Polsce, w Instytucie Kardiologii w Warszawie -Aninie. Obecnie mam 28 lat. Prawdopodobnie czeka mnie kolejna operacja, więc nie ch rodzice Klaudii nie myślą, że leczenie córki skończy się na jednej operacji. Nigdy nie wiadomo, jakie będą powikłania wiele lat po zabiegu. Dlatego nie warto obrażać się na polskie ośrodki kardiochirurgiczne.
Avatar
klaun / 17 września 2008 o 13:46
Klaudi operacja odbedzie sie w Monachium dlatego ze jest tam nasz polski kardiochirurg prof.Edward Malec, jeden z najwybitnieszych kardiochirurgow dzieciecych na swiecie.A odplatnie dlatego ze jest to prywatna klinika.w polsce dziecko ma dalej nieustalony termin operacji a Centrum powidzialo ze ma czas nz operacje do marca,gdzie po ostatnim echu serca pani doktor powiedziala ze operacja musi odbyc sie w jak najszybszym czasie.kto mi zagwarantuje ze do marca mojemu dziecku nic sie nie stanie.
Avatar
kaszkasz / 16 września 2008 o 21:39
przepraszam bardzo a dlaczego odpłatnie i aż w Niemczech ???

mój siostrzeniec również urodził się z zespołem Fallota i był operowany jako paromiesięczne dziecko jakieś 10 lat temu w warszawie - żyje i czuje się świetnie. zoperowany przez Polskiego lekarza w Polskim szpitalu, BEZPŁATNIE.

Avatar
monisia / 15 września 2008 o 17:27
Ja juz wpłaciłam,ciesze się,że moge pomóc,nawet wpłacając tak niewiele,pozdrawiam Mamę i małą Klaudię.
Avatar
ms / 15 września 2008 o 15:32
Ludzie...to tylko 1000 wpłat po 10zł. To niewiele za tak wiele. Jeżeli macie dzieci przyłączcie się do tego postu. Wykonuję pierwszy przelew. Na tej stronie odliczajmy razem...
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 25 13

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 195 16

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 14

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 116 37

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 15

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 14

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?