niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Opole Lubelskie: Biorą się za osiedle, kończą targowisko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 stycznia 2014, 20:00
Autor: Paweł Puzio

Rewitalizacja osiedla po cukrowni, remonty dróg i koniec przebudowy targowiska - to największe inwestycje w tegorocznym budżecie miasta

Miasto w 2014 r. wyda na inwestycje ponad 7 milionów złotych. - Głównym zadaniem na ten rok jest modernizacja osiedla mieszkaniowego po byłej cukrowni wraz z budynkiem nr 28 przy ul. Fabrycznej - mówi Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego. Przez dwa lata miasto wyda na rewitalizację osiedla 6,7 mln zł. W tym roku będzie to 3,5 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana w 75 proc. z Unii Europejskiej. - Prace budowlane będą prowadzone w dwóch obiektach. W tzw. dyrektorówce oraz budynku po byłej kolumnie transportu sanitarnego przy ul. Fabrycznej 28 - mówi Dariusz Wróbel. W pierwszym budynku, w którym są lokale komunalne, przeprowadzony zostanie gruntowny remont wraz z wymianą okien i instalacji centralnego ogrzewania, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. W obiekcie przy ul. Fabrycznej 28 utworzona zostanie sala gimnastyki korekcyjnej oraz rehabilitacji. - Znajdzie się tam też ogólnie dostępna świetlica dla dzieci i młodzieży - dodaje burmistrz. Zmieni się także otoczenie samego osiedla. Pojawią się ławki, kosze na śmieci, skwerki. Powstanie także siłownia pod chmurką. Zostaną wytyczone alejki z chodnikami wraz z oświetleniem. Wyremontowane będą nawierzchnie dróg i parkingów. Z planu inwestycyjnego powinni też być zadowoleni kierowcy. Budżet zakłada remont dróg Wandalin-Widły, Franciszków Nowy, Zosin, Górna Owczarnia, Zajączków. - Łączny koszt tych prac to 1,1 mln zł - informuje D. Wróbel. Natomiast w samym Opolu wyremontowane zostaną ulice Popijarska, Krótka, Syndykacka, Strażacka, Brejdygant. Na ten cel przeznaczono łącznie 550 tys. zł. Aż 750 tysięcy złotych pochłonie w tym roku przebudowa targowiska miejskiego. To inwestycja dwuletnia, której koszt opiewa w sumie na 1,7 mln. zł. Cały zakres prac obejmuje m.in. utwardzenie terenu, zadaszenie co najmniej połowy powierzchni handlowej targowiska, a także utworzenie miejsc parkingowych i ustawienie toalet.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: inwestycje Opole Lubelskie
Artur
Krawczyk
krystyna
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Artur
Artur (14 stycznia 2014 o 17:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dzięki mostowi i zmniejszy się ruch to napewno. Ale i w Opolu  będzie mniej ludzi... Bo niektórzy będą woleli sobie pojechać na zakupy elegancką drogą do Lipska lub Zwolenia. A zamiast Lublina do Radomia.

Rozwiń
Krawczyk
Krawczyk (13 stycznia 2014 o 07:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

może zrobilibyście drogę na Zadolu albo drogę z Kluczkowic do Zadola, bo tam się w ogóle nie da jeździć  !!! Droga na Wandalinie-Widłach jest dużo lepsza niż na Zadolu. 

Jak żesta jabłkami wytłuki to se bogacze sami teraz odbudujcie wiecznie łąpy wyciągać a od siebie nic

Rozwiń
krystyna
krystyna (12 stycznia 2014 o 02:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dopiero sie biora?

Rozwiń
opolanka
opolanka (11 stycznia 2014 o 17:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

może zrobilibyście drogę na Zadolu albo drogę z Kluczkowic do Zadola, bo tam się w ogóle nie da jeździć  !!! Droga na Wandalinie-Widłach jest dużo lepsza niż na Zadolu. 

Rozwiń
ON
ON (11 stycznia 2014 o 12:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zrobcie droge przez Niezdow !

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!