Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 czerwca 2015 r.
14:10

Opole Lubelskie chce stworzyć swoją markę

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A
Pstrąg Pustalnia Fot. AS
Pstrąg Pustalnia Fot. AS

Opole Lubelskie może za kilka lat być lokalną toskańską Sieną. Mają już własne wino, miejscowe ryby i owoce należą do najlepszych w kraju, a jedna z kulinarnych stanic, Sadyba Rozalin, spokojnie zasługuje na gwiazdkę Michelina

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Władze miasta wraz z grupa lokalnych przedsiębiorców przy mocnym wsparciu LOT Kraina Lessowych Wąwozów powzięli trudne zadanie stworzenia marki Opole Lubelski.

– Mamy określone cele marki, a co najważniejsze: spore grono ludzi z naszego regionu jest już zaangażowanych w projekt – mówi Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego.
Gotowe są już dwa najważniejsze dokumenty projektu „Strategia rozwoju marki Gminy Opole Lubelskie” oraz księga znaku wraz z nowym logotypem i hasłem promocyjnym Opola Lubelskiego: „Owocne inwestycje”.

Hasło jest odzwierciedleniem dwóch głównych celów marki Opole Lubelskie: przyciągnąć inwestorów oraz otworzyć gminę na turystów. – Potencjał jest duży. Z regionu Opola i Kraśnika pochodzi 21 proc. światowej produkcji malin. Jesteśmy zagłębiem uprawowym owoców oraz warzyw. Warto, aby stąd wyjeżdżały gotowe produkty, oznaczone marką i logo Opole Lubelskie – mówi wiceprezes nowej przetwórni Grupy Producenckiej FruVitaLand z Piotrawina.

– Nie od razu byłam przekonana do pomysłu tworzenia marki – mówi Anna Pyć, współwłaścicielka rodzinnej firmy Pstrąg Pustelnia. – 40 proc. naszych wyrobów z ryb trafia tu, do odbiorców w regionie, którzy nie wiedzą gdzie one powstają. Stąd marka Opole Lubelskie ma dla mnie duży sens. Pokazuje, ze ryby są hodowane w warunkach ekologicznych, a jakość jest wyznacznikiem naszego działania.

Marka mam być pewnego rodzaju znakiem jakości, nie tylko w odniesieniu do gotowych, lokalnych produktów, ale także atrakcji turystycznych. – Jeżeli macie już dość zgiełku zatłoczonego Kazimierza, to zapraszamy do nas. Poza wspaniałymi rybami z Pstrąg Pustelni mamy szereg innych atrakcji. W Sadybie Rozalin pan Mirek Gołoś serwuje specjały wykonane z lokalnych produktów. Jego chutneye warzywno-owocowe są znane w całym kraju, a kuchnia zasługuje, moim zdaniem, na gwiazdkę Michelina – dodaje burmistrz Wróbel. W winnicy Solaris, niemalże w centrum Opola, można posmakować lokalnego opolskiego wina.

Marka Opole Lubelskie sygnuje także wieś Pomorze z młynem wodnym na Chodelce, Kazimierzów z wolierami dla kuropatw i ptaków ozdobnych, Emilicin, Górną Owczarnię, Wolę Rudzką i wiele innych magicznych miejsc, w sezonie pełnych ryb i grzybów.

– Budując markę Opole najważniejsi są ludzie z pasją. Wprawdzie w Opolu ich nie brakuje, ale przed nami jeszcze długa droga zanim marka zacznie funkcjonować. Jednak już dziś warto poznać Opole Lubelskie i okolice, bo za kilka lat może to być magiczne miejsce – dodaje Wiesław Czerniec, dyrektor biura LOT Kraina Lessowych Wąwozów

Na realizację projektu „Nowa marka – silny region – kompleksowa budowa marki regionu Opola Lubelskiego” gmina Opole Lubelskie pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
grzesiekczad / 16 czerwca 2015 o 13:59

Ja jak tworzyłem własną markę, to specjaliści kazali mi zwrócić uwagę na stworzenie loga, takiego żeby wpadało w ucho i było łatwe do zapamiętania. Chciałem to sam zrobić, ale wkońcu zdecydowałem się na pomoc. Znajomi polecili mi www.eyedesign.com.pl i wykonali mi logo ;)

Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 07:39
Wina może i dobre ale cena na polskie realia oderwana od rzeczywistości. Powyżej 40 zł za butelkę to sporo za dużo. Za 10 euro można kupić dobre wino z całego świata. Mnie oraz jak sądzę wielu nie stać na wino w takiej cenie.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:59
Strona nie kompletna nie można niczego się dowiedzieć jakie wina po ile.... produkują że tak powiem w domu i jedyną zaletą jest to że robią to jawnie. Wydaje mi się że w Opolu jest znacznie więcej producentów alkoholu i to wysokoprocentowego ale raczej się tym nie pochwalą..... a może i nie mam racji bo to miasto mlekiem i miodem płynące (dla ciasnego grona badyli obsadzonych w urzędach i państwowych miejscach pracy... a zwykłych ludzi za 1300 zł nie wiedzą co do Gara włożyć......
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:42
drogi kolego, poszukaj sobie winiarni solaris w Opolu(mają swoją stronę internetową, choc niekompletną). produkują nieduże ilości, bo stawiają na jakość a nie ilość, dlatego też nie wprowadzili do sprzedaży w lokalnych marketach swoich win; a tymbardziej nie kosztowałyby one 5zł
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:38
To jest jakieś opolskie wino? o.O
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:20
Jakie to jest Opolskie Wino chyba za 5zł patykiem pisane, bo nie widziałem by można było kupić gdzieś w Opolskich sklepach taki lokalny trunek......
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 18:15
Uważajcie, aby starosta, marki Opole nie zamienił na MARKĘ KARCZMISKA!!!!! jego motto to "dawaj wszystko do Karczmisk". chyba chce, aby Karczmiska stały się powiatem.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 17:57
Gratuluję pomysłu
Avatar
grzesiekczad / 16 czerwca 2015 o 13:59

Ja jak tworzyłem własną markę, to specjaliści kazali mi zwrócić uwagę na stworzenie loga, takiego żeby wpadało w ucho i było łatwe do zapamiętania. Chciałem to sam zrobić, ale wkońcu zdecydowałem się na pomoc. Znajomi polecili mi www.eyedesign.com.pl i wykonali mi logo ;)

Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 07:39
Wina może i dobre ale cena na polskie realia oderwana od rzeczywistości. Powyżej 40 zł za butelkę to sporo za dużo. Za 10 euro można kupić dobre wino z całego świata. Mnie oraz jak sądzę wielu nie stać na wino w takiej cenie.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:59
Strona nie kompletna nie można niczego się dowiedzieć jakie wina po ile.... produkują że tak powiem w domu i jedyną zaletą jest to że robią to jawnie. Wydaje mi się że w Opolu jest znacznie więcej producentów alkoholu i to wysokoprocentowego ale raczej się tym nie pochwalą..... a może i nie mam racji bo to miasto mlekiem i miodem płynące (dla ciasnego grona badyli obsadzonych w urzędach i państwowych miejscach pracy... a zwykłych ludzi za 1300 zł nie wiedzą co do Gara włożyć......
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:42
drogi kolego, poszukaj sobie winiarni solaris w Opolu(mają swoją stronę internetową, choc niekompletną). produkują nieduże ilości, bo stawiają na jakość a nie ilość, dlatego też nie wprowadzili do sprzedaży w lokalnych marketach swoich win; a tymbardziej nie kosztowałyby one 5zł
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:38
To jest jakieś opolskie wino? o.O
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 21:20
Jakie to jest Opolskie Wino chyba za 5zł patykiem pisane, bo nie widziałem by można było kupić gdzieś w Opolskich sklepach taki lokalny trunek......
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 18:15
Uważajcie, aby starosta, marki Opole nie zamienił na MARKĘ KARCZMISKA!!!!! jego motto to "dawaj wszystko do Karczmisk". chyba chce, aby Karczmiska stały się powiatem.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 17:57
Gratuluję pomysłu
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 12

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!