Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 marca 2015 r.
21:46
Edytuj ten wpis

Opole Lubelskie. Cukrownia odżyje jako hotel

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
12 22 A A

Nieczynna od 2005 r. cukrownia zyskała nowego właściciela. W planach zagospodarowania jest rewitalizacja zabudowań i utworzenie tam centrum usługowego. W głównej fabryce ma powstać hotel.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W dwóch pięknych budynkach po kuźni i warsztatach zrobimy restaurację - mówi Marcin Nowakowski, jeden z obecnych właścicieli zabudowań cukrowni. - Główną fabrykę cukrowni chcemy przerobić na hotel z salą weselną lub konferencyjną i kuchnią.

Teren cukrowni wraz z zabudowaniami został wykupiony od Krajowej Spółki Cukrowej. Rewitalizacja obejmie wszystkie budynki z wyjątkiem jednego obiektu. W ramach pierwszego etapu prac wykonawca przewiduje remont dwóch budynków od strony południowej, plan zakłada wymianę elewacji oraz dachu, wybudowanie parkingu z przodu i z tyłu zabudowań oraz obsadzenie zielenią terenu wokół budynków.

Pierwszy etap ma zakończyć się w przyszłym roku. Kolejna część inwestycji zakłada adaptację głównego budynku na hotel z restauracją. - To będzie większa inwestycja i nie zakończymy jej wcześniej niż za dwa-trzy lata - wyjaśnia Nowakowski.
- Projekty są już gotowe, ale mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb najemców - wyjaśnia Rafał Wesołowski z firmy Rawe Projekt, przygotowującej projekt centrum usługowego.

Poza restauracją i hotelem właściciele chcieliby również, by na terenie cukrowni powstała przychodnia, bank i siłownia. Planowane jest również postawienie nowego budynku.

- Na terenach po placu buraczanym chcemy wybudować centrum rozrywki, byłaby tam galeria handlowa, dyskoteka, może klub fitness. Liczymy, że nasza inwestycja przyciągnie młodzież - mówi Marcin Nowakowski.

Konkretnych ofert wynajmu jeszcze nie ma, ale jak przyznaje właściciel, pomysł cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych najemców.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mlodzi / 22 marca 2015 o 15:15

Złodziejstwo i tyle. Zniszczyć tak dochodową fabrykę zatrudnienie dla tylu osób żeby później sprywatyzować za marne (jednorazowe) pieniądze. Ciekawe kto bedzie tam kupował jak ludziom zabiera się prace, kogo będzie stać na zakupy.

Avatar
ŁOFCA SKUR / 20 marca 2015 o 19:32

O czym ty piszesz ?? komunistyczna,czerwona świnio !!!

JUDE ???

Avatar
Opolanin / 20 marca 2015 o 14:01

Nareszcie będziemy mieli z prawdziwego zdarzenia restaurację, striptiz i go-go. Cukrownia tylko smrodziła i zanieczyszczała środowisko. Ten biznes jest czysty i chwała Władzy, że do tego doprowadziła. Przydała by się jeszcze filia warszawskiej restauracji "Sowa i Przyjaciele", aby mogli się godnie pożywić i zabawić przedstawiciele Władzy, korzystający ze służbowych kart kredytowych.

Avatar
piko / 20 marca 2015 o 09:18

A tam, wysoko, na tym kominie bedzie taras widokowy? na piekne Opole Lubelskie?

Avatar
opolanka / 19 marca 2015 o 23:55

A mi się podoba. Poza tym wszystko będzie lepsze od tego co jest.

Avatar
taki tam jeden / 19 marca 2015 o 21:23

Co za upiorny i koszmarny wygląd tzw HOTELU. Agata Christe nawet w największym polocie pisarkim swoich horrorów czegoś takiego nie wymyśliła ani się jej nawet śniło. Kto tam przyjedzie? Może Gargamel!

Avatar
Gość / 19 marca 2015 o 18:36

To tylko jakiś lokalny PSLowiec próbuje zaklinać rzeczywistość. I tak każdy normalny człowiek wie, że cała zapaść to zasługa PSLu i ich braku jakiegokolwiek myślenia.

Avatar
Andy / 19 marca 2015 o 18:31

Jakie PO? To Rydzyk jest winien roztrwonieniu tego majątku! I wszyscy o tym wiedzą w Opolu.

O czym ty piszesz ?? komunistyczna,czerwona świnio !!!

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 19 marca 2015 o 18:01

Jakie PO? To Rydzyk jest winien roztrwonieniu tego majątku! I wszyscy o tym wiedzą w Opolu.

JUDE ???

Avatar
ŁOFCA SKUR / 19 marca 2015 o 17:44

POdziękowaliśmy w ostatnich wyborach samorządowych i co ? nie ważne kto i jak głosuje,ważne kto dzisiaj głosy liczy. Raz sierpem a raz młotem !!!!

JUDE ???

Avatar
mlodzi / 22 marca 2015 o 15:15

Złodziejstwo i tyle. Zniszczyć tak dochodową fabrykę zatrudnienie dla tylu osób żeby później sprywatyzować za marne (jednorazowe) pieniądze. Ciekawe kto bedzie tam kupował jak ludziom zabiera się prace, kogo będzie stać na zakupy.

Avatar
ŁOFCA SKUR / 20 marca 2015 o 19:32

O czym ty piszesz ?? komunistyczna,czerwona świnio !!!

JUDE ???

Avatar
Opolanin / 20 marca 2015 o 14:01

Nareszcie będziemy mieli z prawdziwego zdarzenia restaurację, striptiz i go-go. Cukrownia tylko smrodziła i zanieczyszczała środowisko. Ten biznes jest czysty i chwała Władzy, że do tego doprowadziła. Przydała by się jeszcze filia warszawskiej restauracji "Sowa i Przyjaciele", aby mogli się godnie pożywić i zabawić przedstawiciele Władzy, korzystający ze służbowych kart kredytowych.

Avatar
piko / 20 marca 2015 o 09:18

A tam, wysoko, na tym kominie bedzie taras widokowy? na piekne Opole Lubelskie?

Avatar
opolanka / 19 marca 2015 o 23:55

A mi się podoba. Poza tym wszystko będzie lepsze od tego co jest.

Avatar
taki tam jeden / 19 marca 2015 o 21:23

Co za upiorny i koszmarny wygląd tzw HOTELU. Agata Christe nawet w największym polocie pisarkim swoich horrorów czegoś takiego nie wymyśliła ani się jej nawet śniło. Kto tam przyjedzie? Może Gargamel!

Avatar
Gość / 19 marca 2015 o 18:36

To tylko jakiś lokalny PSLowiec próbuje zaklinać rzeczywistość. I tak każdy normalny człowiek wie, że cała zapaść to zasługa PSLu i ich braku jakiegokolwiek myślenia.

Avatar
Andy / 19 marca 2015 o 18:31

Jakie PO? To Rydzyk jest winien roztrwonieniu tego majątku! I wszyscy o tym wiedzą w Opolu.

O czym ty piszesz ?? komunistyczna,czerwona świnio !!!

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 19 marca 2015 o 18:01

Jakie PO? To Rydzyk jest winien roztrwonieniu tego majątku! I wszyscy o tym wiedzą w Opolu.

JUDE ???

Avatar
ŁOFCA SKUR / 19 marca 2015 o 17:44

POdziękowaliśmy w ostatnich wyborach samorządowych i co ? nie ważne kto i jak głosuje,ważne kto dzisiaj głosy liczy. Raz sierpem a raz młotem !!!!

JUDE ???

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!