czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Opole Lubelskie: Więźniowie będą robić łabędzie dla chorych dzieci

Autor: MM

Na pomysł włączenia się osadzonych w wykonywanie łabędzi techniką origami wpadł jeden z nich. Napisał list do świdnickiej Fundacji "1000 Łabędzi”.

"Piszę ten list w imieniu kilkudziesięciu, a może nawet kilkuset osób skazanych na izolację i pomimo, że kiedyś zbłądziliśmy nie jest nam obojętny los drugiego człowieka. Chcemy przyłączyć się do działalności i pomóc Fundacji tworząc 1000 Łabędzi. Tworzenie łabędzi będzie dla nas małą spłatą dla społeczeństwa, a dla chorych dzieci na pewno dużą radością” – napisał osadzony, który odbywa w Opolu Lubelskim karę roku więzienia.

Akcję robienia papierowych łabędzi zapoczątkowali uczniowie Gimnazjum nr 3 w Świdniku.

Chcieli w ten sposób pomóc swojemu koledze Kubie, walczącemu z nowotworem. Przez kilka miesięcy wykonali tysiąc papierowych ptaków. W szkole organizowano ich aukcje, by zebrać pieniądze dla chorego chłopca. Powstała również Fundacja "1000 łabędzi”. Niestety, Kuba przegrał walkę z chorobą, ale akcja trwa nadal. Dochód z ich sprzedaży wesprze chore dzieci.

– Wysłaliśmy już pismo do Zakładu Karnego, że aprobujemy tę pomoc. Chcielibyśmy te łabędzie przyjąć i zrobić z nich cegiełki naszej fundacji. Cieszymy się, że nasza akcja otwiera serca! – mówi Waldemar Białowąs z Fundacji "1000 Łabędzi”.

Inicjatywę osadzonego popiera również Zakład Karny w Opolu.

– Wszyscy osadzeni, którzy zechcą, będą mogli włączyć się w składanie papierowych łabędzi. Były u nas zajęcia z origami modułowego i grupa 10 osób poznało tę technikę. Rozpowszechnimy ją również wśród innych osadzonych – zapowiada Anna Ausz, rzecznik Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim. Podkreśla, że udział w tej akcji to również element resocjalizacji.

– Ważne, że będą mogli pomóc innym, rozwijać samodyscyplinę i zainteresowania – dodaje Ausz.

(mm)
Czytaj więcej o:
anusia
Kama
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

anusia
anusia (30 października 2010 o 08:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
uważam ze powodzianie dostali już za dużą pomoc niech w końcu sami zaczną coś robić a nie aby zajmują się staniem w kolejkach po dary
Rozwiń
Kama
Kama (29 października 2010 o 16:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najwidoczniej nie jesteś w temacie skoro twierdzisz że więźniowie nie pomagali powodzianom, ponieważ pomagali i to bardzo dużo. A to że chcą się teraz przyłączyć do akcji 1000 łabędzi bardzo im się chwali, może i ty drogi XX zamiast pisac głupoty wyssane z palca wziął być SIE ZA POMAGANIE POWODZIANOM- bo gwarantuje Ci pracy jest jeszcze bardzo dużo, bądź za składanie papierowych łabędzi:)
Pozdrawiam
Rozwiń
Gość
Gość (29 października 2010 o 16:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='xx' timestamp='1288356125' post='369887']
A może posprzataliby po powodzi w okolicach Opola Lubelskiego, albo przy regulacji Wisły.
[/quote]

Bo może uważasz że nie umacniali wałów nie sprzątali i nie sprzątają no to muszę cie zmartwić bo jesteś w błędzie sprzątają
Rozwiń
genot alians
genot alians (29 października 2010 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie Manipuluj!. Więźniowie bardzo wiele pracowali na rzecz powodzian, z poświęceniem, zaangazowaniem. Chcą coś robić nadal dobrego - chwała im za to !.DIGNIC
Rozwiń
xx
xx (29 października 2010 o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może posprzataliby po powodzi w okolicach Opola Lubelskiego, albo przy regulacji Wisły.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!