niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Organizują zbiórki i pomagają powodzianom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 maja 2010, 19:29
Autor: (mb, mag)

Zarząd Województwa zdecydował dziś o zabezpieczeniu 90 tys. zł na zorganizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenów dotkniętych powodzią. Poszkodowanym pomagają też m.in. studenci i lubelski MPWiK.

– To wstępna kwota. Jeśli zajdzie taka potrzeba, być może uda nam się znaleźć dodatkowe pieniądze – zapowiada marszałek Krzysztof Grabczuk.

90 tys. zł powinno pozwolić na zorganizowanie kolonii letnich dla kilkudziesięcioroga dzieci z tych części województwa lubelskiego, które zostały dotknięte przez tegoroczną powódź w największym stopniu. Prawie na pewno pomocą objęta zostanie gmina Wilków.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie przekazało dziś mieszkańcom gminy Wilków 11 tys. litrów wody pitnej. Ponadto, pracownicy zorganizowali na terenie firmy zbiórkę artykułów spożywczych, chemicznych, odzieży i przyborów szkolnych. Dary zostały przewiezione do potrzebujących.
7 tys. zł na rzecz powodzian z gminy Wilków przekazało Stowarzyszenie Przetwórców Owoców i Warzyw w Lublinie. – Oprócz tego podczas konferencji Krajowej Unii Producentów zebraliśmy spontanicznie 4,5 tys. zł – mówi Władysław Mazur, szef SPOiW w Lublinie.

W akcję pomocy dla powodzian włączają się także lubelskie uczelnie. Do środy, 2 czerwca, przed budynkiem stołówki Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej będą zbierane artykuły spożywcze, higieniczne i chemiczne. Pierwszy transport z darami od studentów już dotarł do Wilkowa.

Lubelski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformował dziś, że spotkania informacyjne dla rolników poszkodowanych przez powódź poświęcone problemom z wypełnianiem umów zawartych z agencją odbędą się we wtorek, 1 czerwca, o godz. 12 w szkole w Rogowie i o godz. 14 w szkole w Dobrem. 2 czerwca pracownicy ARiMR będą odwiedzać rolników z gminy Annopol.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bambosh
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bambosh
bambosh (31 maja 2010 o 13:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie jest teraz pomoc z zagranicy dla Polski??? Gdy za granicą zdarzają się tragedie,to Polacy od razu pomagają i TIRami wywożą do miejsc/osób poszkodowanych...
Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2010 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w WSK Świdnik mają wypłacać po tyle pieniędzy dla zwalnianych z pracy. Przekazać te pieniądze dla powodzian, a ci pracownicy niech się martwią sami o siebie, to oni jako pierwsi rozpoczęli strajk, to im było żle za komuny, to im przeszkadzało jak za komuny nie było powodzi, ponieważ wały były remontowane, to za ich czasów wały uległy zniszczeniu.
Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2010 o 21:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a rząd od czego, to on winien zaopiekować się potrzebującymi, do tego wynagrodzenia osób powyżej 2 tys. oddawać dla powodzian, natomiast do pomocy zatrudnić osoby co korzystały z pomocy państwa w formie funduszu alimentacyjnego, tam niemało rozdano pieniędzy,
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2010 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tyle na ile ich stać.
Rozwiń
Parafianie
Parafianie (29 maja 2010 o 11:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobno proboszcze odpuszczają 10 tac na pwowdzian ale nie jestem pewny trzeba to sprawdzić przed daniem na tacę.Papież dał 50 tys $ to x 3 zł daje ok 150 tys zł, czyli mniej niż wynosi roczne "Świętopietrze" z Polski.Teraz poczekajmy ile prpboszcze zaoferują.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!