czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lubelskie

Orzekali na ładne oczy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 listopada 2004, 21:38

Wojewoda lubelski domaga się od starosty hrubieszowskiego odwołania przewodniczącej oraz pięciu członków składów orzekających Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. To skutek kontroli przeprowadzonej przez pracowników Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Kontrola potwierdziła nasze informacje o tym, że sześcioro dzieci pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hrubieszowie otrzymało lewe orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Dzięki nim mogły ubiegać się o renty socjalne. Przyznawał je MOPS, a więc zakład pracy ich rodziców, który zajmował się również wypłacaniem rent socjalnych.
– Przesłaliśmy też do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – dodaje Monika Lipińska, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej LUW.
O przeprowadzenie kontroli zwrócił się do LUW burmistrz Hrubieszowa. Zrobił to po tym jak wyszło na jaw, że dziesięcioro pociech pracowników ośrodka pobierało od września 2000 roku co miesiąc przez trzy lata ponad 400 zł renty socjalnej. Według burmistrza Franciszka Sucheckiego doszło do nadużyć. Potwierdziły to kontrole, które przebiegały równolegle w zespole i MOPS. W tym pierwszym przypadku ustalono, że sześć decyzji dotyczących dzieci pracowników nie znalazło dostatecznego uzasadnienia w dokumentach. Co na starosta hrubieszowski? – Nie pozostanie nam nic innego, jak zastosować się do zaleceń pokontrolnych – powiedział nam wczoraj Józef Kuropatwa.
Z Izabelą Czerw, przewodniczącą Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Hrubieszowie, nie udało się nam wczoraj porozmawiać. Jest na zwolnieniu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!