sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Ostatni dzwonek na staże i szkolenia dla pracowników oświaty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 grudnia 2014, 12:30
Autor: kp

Pracownicy oświaty, którzy stracili pracę po 31 grudnia 2012 r. lub są zagrożeni zwolnieniem, mogą jeszcze przystąpić do projektu "Outplacement dla oświaty realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie i pośredniaki w Chełmie, Zamościu, Radzyniu Podlaskim, Puławach i Lublinie. Są jeszcze miejsca na staże i szkolenia.

Do tej pory do udziału w projekcie zakwalifikowało się 388 osób. Otrzymały one środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub skorzystały ze staży, szkoleń i studiów podyplomowych.

Największym zainteresowaniem cieszą się studia podyplomowe, które umożliwiają m.in. zmianę branży. - W ten sposób można też zdobyć specjalistyczną wiedzę potrzebną do utrzymania się w dotychczasowej pracy. A dzięki stażom można znaleźć zatrudnienie w innym miejscu - mówi Grażyna Gwiazda, dyrektor PUP w Lublinie. - My mamy już tylko 7 wolnych miejsc na staże i 23 na szkolenia.

Ostatnie wolne miejsca zostały też m.in. Zamościu, gdzie ze szkoleń mogą jeszcze skorzystać 22 osoby, a ze staży 7. Projekt trwa do 30 września przyszłego roku.

W przyszłym roku mają się pojawić dodatkowe środki. Dzięki temu jeszcze więcej osób będzie np. mogło skorzystać ze studiów podyplomowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: szkoła praca
Gość
Anna
marek.L
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lutego 2015 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

                                                                                        II SA/Wa 2329/13 - Wyrok WSA w Warszawie


W świetle art. 91 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, uchwała lub zarządzenie organu gminy sprzeczne z prawem są nieważne. Z kolei zgodnie z art. 147 § 1 w związku z art. 3 § 2 pkt 5 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, sąd uwzględniając skargę na akt prawa miejscowego, stwierdza nieważność tego aktu w całości lub w części.

Zaskarżona uchwała stanowi sprzeczny z prawem akt prawa miejscowego.

Z powyższych względów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził nieważność zaskarżonej uchwały na podstawie art. 147 § 1 P.p.s.a.

O niemożności wykonania zaskarżonej uchwały Sąd orzekł na podstawie art. 152 P.p.s.a.

 
Rozwiń
Anna
Anna (1 lutego 2015 o 19:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A dlaczego wydzial oświaty zatrudnia notorycznie emerytów - -jakim prawem pracuje ktos, kto bierze emeryturę, a ja mam 39 lat dwoje dzieci   i tylko12 godzin zamiast etatu.

Rozwiń
marek.L
marek.L (22 stycznia 2015 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Serwus! Mnie to się bardzo podobało na szkoleniu na temat efektywnej prezentacji, czyli było mniej więcej o tym jak budować pozytywny wizerunek siebie i firmy. Temat na czasie ;)) Szkolenie zrobiła firma Stimulus i mogę im wystawić piątkę ;-) Przede wszystkim – połączenie teorii z praktyką to jest ich mocna strona. Wszystko było opisywane wraz z przykładami, a wiadomo - nie ma lepszej nauki niż na przykładach z życia. Jak coś to strona firmy stimulus.com.pl. Tutaj jest cała oferta i kontakt. Pozdrawiam.

Rozwiń
Anna-K
Anna-K (19 stycznia 2015 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Witam, wiele razy próbowałam dostać się na staż lub szkolenie z UP niestety graniczyło to z cudem zawsze były jakieś przeszkody związane z przepisami i regulaminem dot.danego przedsięwzięcia dlatego postanowiłam skorzystać z oferty prywatnych centrów szkoleniowych. Wybrałam Centrun Szkoleniowe Fundacji Rozwoju i Rachunkowości ponieważ posiadają szeroką ofertę kursów i szkileń z działu księgowości i rachunków. Jeśli ktoś jest zainteresowany ofertą więcej info www.frr.pl

Powodzenia

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!