czwartek, 25 maja 2017 r.

Lubelskie

Ostatni dzwonek na staże i szkolenia dla pracowników oświaty

Dodano: 29 grudnia 2014, 12:30
Autor: kp

Pracownicy oświaty, którzy stracili pracę po 31 grudnia 2012 r. lub są zagrożeni zwolnieniem, mogą jeszcze przystąpić do projektu "Outplacement dla oświaty realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie i pośredniaki w Chełmie, Zamościu, Radzyniu Podlaskim, Puławach i Lublinie. Są jeszcze miejsca na staże i szkolenia.

Do tej pory do udziału w projekcie zakwalifikowało się 388 osób. Otrzymały one środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub skorzystały ze staży, szkoleń i studiów podyplomowych.

Największym zainteresowaniem cieszą się studia podyplomowe, które umożliwiają m.in. zmianę branży. - W ten sposób można też zdobyć specjalistyczną wiedzę potrzebną do utrzymania się w dotychczasowej pracy. A dzięki stażom można znaleźć zatrudnienie w innym miejscu - mówi Grażyna Gwiazda, dyrektor PUP w Lublinie. - My mamy już tylko 7 wolnych miejsc na staże i 23 na szkolenia.

Ostatnie wolne miejsca zostały też m.in. Zamościu, gdzie ze szkoleń mogą jeszcze skorzystać 22 osoby, a ze staży 7. Projekt trwa do 30 września przyszłego roku.

W przyszłym roku mają się pojawić dodatkowe środki. Dzięki temu jeszcze więcej osób będzie np. mogło skorzystać ze studiów podyplomowych.
Czytaj więcej o: szkoła praca
Gość
Anna
marek.L
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lutego 2015 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

                                                                                        II SA/Wa 2329/13 - Wyrok WSA w Warszawie


W świetle art. 91 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, uchwała lub zarządzenie organu gminy sprzeczne z prawem są nieważne. Z kolei zgodnie z art. 147 § 1 w związku z art. 3 § 2 pkt 5 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, sąd uwzględniając skargę na akt prawa miejscowego, stwierdza nieważność tego aktu w całości lub w części.

Zaskarżona uchwała stanowi sprzeczny z prawem akt prawa miejscowego.

Z powyższych względów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził nieważność zaskarżonej uchwały na podstawie art. 147 § 1 P.p.s.a.

O niemożności wykonania zaskarżonej uchwały Sąd orzekł na podstawie art. 152 P.p.s.a.

 
Rozwiń
Anna
Anna (1 lutego 2015 o 19:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A dlaczego wydzial oświaty zatrudnia notorycznie emerytów - -jakim prawem pracuje ktos, kto bierze emeryturę, a ja mam 39 lat dwoje dzieci   i tylko12 godzin zamiast etatu.

Rozwiń
marek.L
marek.L (22 stycznia 2015 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Serwus! Mnie to się bardzo podobało na szkoleniu na temat efektywnej prezentacji, czyli było mniej więcej o tym jak budować pozytywny wizerunek siebie i firmy. Temat na czasie ;)) Szkolenie zrobiła firma Stimulus i mogę im wystawić piątkę ;-) Przede wszystkim – połączenie teorii z praktyką to jest ich mocna strona. Wszystko było opisywane wraz z przykładami, a wiadomo - nie ma lepszej nauki niż na przykładach z życia. Jak coś to strona firmy stimulus.com.pl. Tutaj jest cała oferta i kontakt. Pozdrawiam.

Rozwiń
Anna-K
Anna-K (19 stycznia 2015 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Witam, wiele razy próbowałam dostać się na staż lub szkolenie z UP niestety graniczyło to z cudem zawsze były jakieś przeszkody związane z przepisami i regulaminem dot.danego przedsięwzięcia dlatego postanowiłam skorzystać z oferty prywatnych centrów szkoleniowych. Wybrałam Centrun Szkoleniowe Fundacji Rozwoju i Rachunkowości ponieważ posiadają szeroką ofertę kursów i szkileń z działu księgowości i rachunków. Jeśli ktoś jest zainteresowany ofertą więcej info www.frr.pl

Powodzenia

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24