Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 lipca 2008 r.
19:35
Edytuj ten wpis

Palikot honorowym obywatelem Biłgoraja?

Autor: Zdjęcie autora Anna Szewc
0 19 A A

To nic, że obraża prezydenta RP. Ważne jest to, co zrobił dla miasta - uznała kapituła opiniująca kandydatów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na liście siedmiu pretendentów do tytułu Honorowego Obywatela Miasta Biłgoraj kapituła umieściła posła Janusza Palikota.

Skąd pomysł, by honorować kontrowersyjnego posła, który ostatnio zasłynął nazwaniem Lecha Kaczyńskiego chamem?

- Zadaniem kapituły nie jest ocena niczyjej postawy moralnej, a już na pewno nie działalności politycznej. A lista zasług pana Palikota i jego wkład w rozwój naszego miasta jest naprawdę długa - zapewnia Zygmunt Dechnik (KWW Biłgoraj XXI), szef kapituły, a jednocześnie przewodniczący RM Biłgoraj. W piątek propozycję nadania Palikotowi tytułu honorowego biłgorajanina wprowadzi pod obrady.

- Jestem dumny i cieszę się, że radni doceniają moją pracę, choć nie wiem czy zasługuję na ten tytuł - cieszy się Janusz Palikot. - To będzie dla mnie zobowiązanie do dalszej pracy. Jestem związany emocjonalnie z Biłgorajem, zawsze chętnie do niego wracam, tam mieszka moja matka i brat.

Czy biłgorajskie zasługi przeważą nad ekscentrycznymi wybrykami polityka PO?

- To już kwestia indywidualnej oceny radnych - podkreśla Dechnik. Kto zgłosił kapitule tę kandydaturę? Tego nie udało nam się ustalić.

Opozycyjny radny Zbigniew Kita (PiS) o pomyśle honorowania Palikota dowiedział się od nas. Był zdumiony, ale zapewnił, że on za tą kandydaturą ręki nie podniesie. - Działam w życiu politycznym miasta od lat 20, ale o zasługach pana Palikota zbyt wiele powiedzieć nie mogę. Na pewno zasłużył się sam sobie. Jest w końcu jednym z najbogatszych posłów - twierdzi radny.

Kilka miesięcy temu biłgorajscy zwolennicy Radia Maryja zjednoczeni w Komitecie Obywatelskim Ziemi Biłgorajskiej domagali się nawet uznania Palikota za persona non grata w jego rodzinnym mieście. Skłoniły ich do tego wypowiedzi posła PO na temat ojca Tadeusza Rydzyka (Palikot nazwał go Belzebubem z Torunia - red.).

Przewodniczący biłgorajskiej RM na to nie zważa i obiecuje, że wniosek zostanie dokładnie uzasadniony. Jak? - Zapraszam na sesję - ucina Dechnik.

Jak nam się udało ustalić, poza Januszem Palikotem na liście pretendentów do tytułu zasłużonych dla Biłgoraja znajdzie się jeszcze sześć osób, m.in. były rektor UMCS i burmistrz jednego z miast partnerskich.
(rp)

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pomorzanin / 30 lipca 2008 o 19:41
Serdecznie gratuluję Palikotowi i władzom miasta. Trzymajcie się razem a dużo dobrego Biłgoraj osiągnie.
Avatar
zmija / 27 lipca 2008 o 12:06
antydeb*** napisał:
Łowca deb***i a co takiego złego widzisz w penisie? czyżby to nie twj bozia stworzył człowieka z penisem i kazał mu używać wkładając w***8 aby tacy jak ty przychodzili poprzez pochwe na świat.

Antydeb***--jesteś takim penisem ,jak sztuczny penis Palikota -no może z małym wyjątkiem -tamten siedzi cicho i nie pisze takich bzdur ,jak Ty. Zamilcz Waść-wstydu oszczędż.......
Avatar
żmija / 26 lipca 2008 o 21:08
zwk napisał:
Palikot na PREZYDENTA!!!

Chyba wsi Biłgoraj ......
Avatar
zmija / 26 lipca 2008 o 20:53
Znad Buga napisał:
Mówi prawdę ,a to boli pisowców i mocherki. Brawo dla Biłgoraja!

Do Palikota=Panie Polikot--gdzie jest realizacja hasła ,,Tanie Państwo",które obiecała PO ? Cena energii-100% w górę, cena gazu 100% w górę, cena paliw 30% w górę, cena żywności ok 50% w górę ,cena leków .....itd. Jest pan LENIEM ,panie Polikot, bo jako szef Nadzwyczajnej Komisji Sejmowej ,,Przyjazne Państwo" nie doprowadził pan do uchwalenia żadnej ustawy reformującej nasze Państwo. Ma pan w ręku ,,maszynkę " do głosowania (koalicja PO i PSL) ,więc nie ma pan problemu z przepchnięciem takiej ustawy. Widać za te 8 miesięcy leniuchowania został pan honorowym obywatelem wsi Biłgoraj k/ Wysokiego na lubelszczyżnie. Jak ma pan trochę honoru ,niech się pan zrzeknie tego tytułu ,na rzecz kogoś ,kto bardziej sobie na to miano zasłużył. A teraz do CiebieZnad Buga-Taka jest własnie prawda o Twoim Palikocie ,która tak bardzo boli pisowców i moherki.... Faktycznie -wielkie brawa dla wsi Biłgoraj !!!!!!!!
na energii-100% w górę, cena gazu 100% w górę, cena paliw 30% w górę, cena żywności ok 50% w górę ,cena leków .....itd. Jest pan LENIEM ,panie Polikot, bo jako szef Nadzwyczajnej Komisji Sejmowej ,,Przyjazne Państwo" nie doprowadził pan do uchwalenia żadnej ustawy reformującej nasze Państwo. Ma pan w ręku ,,maszynkę " do głosowania (koalicja PO i PSL) ,więc nie ma pan problemu z przepchnięciem takiej ustawy. Widać za te 8 miesięcy leniuchowania został pan honorowym obywatel... rozwiń
Avatar
zuza / 25 lipca 2008 o 23:54
antydeb*** napisał:
Łowca deb***i a co takiego złego widzisz w penisie? czyżby to nie twj bozia stworzył człowieka z penisem i kazał mu używać wkładając w***8 aby tacy jak ty przychodzili poprzez pochwe na świat.

Chyba masz zatwardzenie ,bo się strasznie wysiliłeś.Cyt:,,Gdy czytam ,co piszesz, wiem już kim jesteś.."
Avatar
Gość / 25 lipca 2008 o 23:47
zwk napisał:
Palikot na PREZYDENTA!!!

Chyba się napiłeś ,,Jabola" Palikota i ci odbija.....
Avatar
Wybor-NIK / 25 lipca 2008 o 22:07
Znad Buga napisał:
Mówi prawdę ,a to boli pisowców i mocherki. Brawo dla Biłgoraja!


Wielkie brawo!!!

"Pieniądze na kampanię Palikota w 2005 roku wpłaciło około 50 osób, w tym studenci, działacze młodzieżówki PO i ich rodziny. Niemal wszyscy przekazywali kwoty od 10 tys. do 20 tys. zł. Tyle że, jak wynika z ustaleń śledztwa, pieniądze te nie należały do wpłacających" - donosi Tvp Info.
Radomska prokuratura dysponuje zeznaniami osób, które przyznały się, że wpłacały kwoty pochodzące od współpracowników obecnego szefa lubelskiej PO. Dlaczego Palikot sam nie mógł sfinansować swojej kampanii? Bo zgodnie z przepisami, jako kandydat, mógł przeznaczyć na swoją kampanię maksymalnie 21 225 zł.
"Palikot sam nie dawał pieniędzy. Robili to za niego pośrednicy" - twierdzi informator telewizji. Nie chce jednak zdradzić, o kogo chodzi.
Palikot nie przejmuje się całą sprawą. Zarzeka się też, że nigdy nie uczestniczył w żadnym przekazywaniu pieniędzy. "Nawet gdybym to robił, to nie groziłyby mi żadne konsekwencje prawne. Problem mogłyby mieć tylko te osoby, które przyjęły pieniądze, nie odprowadziły od tego podatku i rzekomo wpłaciły je na konto kampanii" - mówi poseł.

Trzeba mieć prawdziwe a nie sztyczne przyrodzenie żeby wźiąć odpowiedzialność na siebie a nie wskazywać palcem na innych!!!!
aciło około 50 osób, w tym studenci, działacze młodzieżówki PO i ich rodziny. Niemal wszyscy przekazywali kwoty od 10 tys. do 20 tys. zł. Tyle że, jak wynika z ustaleń śledztwa, pieniądze te nie należały do wpłacających" - donosi Tvp Info.
Radomska prokuratura dysponuje zeznaniami osób, które przyznały się, że wpłacały kwoty pochodzące od współpracowników obecnego szefa lubelskiej PO. Dlaczego Palikot sam nie mógł sfinansować swojej kampanii? Bo zgodnie z przepisami, jako kandydat, mógł przeznaczyć na swoją kampanię maksymalnie ... rozwiń
Avatar
Wybor-NIK / 25 lipca 2008 o 22:04
Znad Buga napisał:
Mówi prawdę ,a to boli pisowców i mocherki. Brawo dla Biłgoraja!

Którą prawdę???

"Pieniądze na kampanię Palikota w 2005 roku wpłaciło około 50 osób, w tym studenci, działacze młodzieżówki PO i ich rodziny. Niemal wszyscy przekazywali kwoty od 10 tys. do 20 tys. zł. Tyle że, jak wynika z ustaleń śledztwa, pieniądze te nie należały do wpłacających" - donosi Tvp Info.
Radomska prokuratura dysponuje zeznaniami osób, które przyznały się, że wpłacały kwoty pochodzące od współpracowników obecnego szefa lubelskiej PO. Dlaczego Palikot sam nie mógł sfinansować swojej kampanii? Bo zgodnie z przepisami, jako kandydat, mógł przeznaczyć na swoją kampanię maksymalnie 21 225 zł.
"Palikot sam nie dawał pieniędzy. Robili to za niego pośrednicy" - twierdzi informator telewizji. Nie chce jednak zdradzić, o kogo chodzi.
Palikot nie przejmuje się całą sprawą. Zarzeka się też, że nigdy nie uczestniczył w żadnym przekazywaniu pieniędzy. "Nawet gdybym to robił, to nie groziłyby mi żadne konsekwencje prawne. Problem mogłyby mieć tylko te osoby, które przyjęły pieniądze, nie odprowadziły od tego podatku i rzekomo wpłaciły je na konto kampanii" - mówi poseł.
osób, w tym studenci, działacze młodzieżówki PO i ich rodziny. Niemal wszyscy przekazywali kwoty od 10 tys. do 20 tys. zł. Tyle że, jak wynika z ustaleń śledztwa, pieniądze te nie należały do wpłacających" - donosi Tvp Info.
Radomska prokuratura dysponuje zeznaniami osób, które przyznały się, że wpłacały kwoty pochodzące od współpracowników obecnego szefa lubelskiej PO. Dlaczego Palikot sam nie mógł sfinansować swojej kampanii? Bo zgodnie z przepisami, jako kandydat, mógł przeznaczyć na swoją kampanię maksymalnie 21 225 zł.
rozwiń
Avatar
Wybor-NIK / 25 lipca 2008 o 22:03
zwk napisał:
Palikot na PREZYDENTA!!!


Wszystkich SB-ków!!!
Avatar
Lustrow-NIK / 25 lipca 2008 o 22:01
Ten tytuł to za "chama" czy niezłomną postawę "ja tam nic nie wiem"?

"Pieniądze na kampanię Palikota w 2005 roku wpłaciło około 50 osób, w tym studenci, działacze młodzieżówki PO i ich rodziny. Niemal wszyscy przekazywali kwoty od 10 tys. do 20 tys. zł. Tyle że, jak wynika z ustaleń śledztwa, pieniądze te nie należały do wpłacających" - donosi Tvp Info.
Radomska prokuratura dysponuje zeznaniami osób, które przyznały się, że wpłacały kwoty pochodzące od współpracowników obecnego szefa lubelskiej PO. Dlaczego Palikot sam nie mógł sfinansować swojej kampanii? Bo zgodnie z przepisami, jako kandydat, mógł przeznaczyć na swoją kampanię maksymalnie 21 225 zł.
"Palikot sam nie dawał pieniędzy. Robili to za niego pośrednicy" - twierdzi informator telewizji. Nie chce jednak zdradzić, o kogo chodzi.
Palikot nie przejmuje się całą sprawą. Zarzeka się też, że nigdy nie uczestniczył w żadnym przekazywaniu pieniędzy. "Nawet gdybym to robił, to nie groziłyby mi żadne konsekwencje prawne. Problem mogłyby mieć tylko te osoby, które przyjęły pieniądze, nie odprowadziły od tego podatku i rzekomo wpłaciły je na konto kampanii" - mówi poseł.
Ten tytuł to za "chama" czy niezłomną postawę "ja tam nic nie wiem"?

"Pieniądze na kampanię Palikota w 2005 roku wpłaciło około 50 osób, w tym studenci, działacze młodzieżówki PO i ich rodziny. Niemal wszyscy przekazywali kwoty od 10 tys. do 20 tys. zł. Tyle że, jak wynika z ustaleń śledztwa, pieniądze te nie należały do wpłacających" - donosi Tvp Info.
Radomska prokuratura dysponuje zeznaniami osób, które przyznały się, że wpłacały kwoty pochodzące od współpracowników obecnego szefa lubelski... rozwiń
Avatar
Pomorzanin / 30 lipca 2008 o 19:41
Serdecznie gratuluję Palikotowi i władzom miasta. Trzymajcie się razem a dużo dobrego Biłgoraj osiągnie.
Avatar
zmija / 27 lipca 2008 o 12:06
antydeb*** napisał:
Łowca deb***i a co takiego złego widzisz w penisie? czyżby to nie twj bozia stworzył człowieka z penisem i kazał mu używać wkładając w***8 aby tacy jak ty przychodzili poprzez pochwe na świat.

Antydeb***--jesteś takim penisem ,jak sztuczny penis Palikota -no może z małym wyjątkiem -tamten siedzi cicho i nie pisze takich bzdur ,jak Ty. Zamilcz Waść-wstydu oszczędż.......
Avatar
żmija / 26 lipca 2008 o 21:08
zwk napisał:
Palikot na PREZYDENTA!!!

Chyba wsi Biłgoraj ......
Avatar
zmija / 26 lipca 2008 o 20:53
Znad Buga napisał:
Mówi prawdę ,a to boli pisowców i mocherki. Brawo dla Biłgoraja!

Do Palikota=Panie Polikot--gdzie jest realizacja hasła ,,Tanie Państwo",które obiecała PO ? Cena energii-100% w górę, cena gazu 100% w górę, cena paliw 30% w górę, cena żywności ok 50% w górę ,cena leków .....itd. Jest pan LENIEM ,panie Polikot, bo jako szef Nadzwyczajnej Komisji Sejmowej ,,Przyjazne Państwo" nie doprowadził pan do uchwalenia żadnej ustawy reformującej nasze Państwo. Ma pan w ręku ,,maszynkę " do głosowania (koalicja PO i PSL) ,więc nie ma pan problemu z przepchnięciem takiej ustawy. Widać za te 8 miesięcy leniuchowania został pan honorowym obywatelem wsi Biłgoraj k/ Wysokiego na lubelszczyżnie. Jak ma pan trochę honoru ,niech się pan zrzeknie tego tytułu ,na rzecz kogoś ,kto bardziej sobie na to miano zasłużył. A teraz do CiebieZnad Buga-Taka jest własnie prawda o Twoim Palikocie ,która tak bardzo boli pisowców i moherki.... Faktycznie -wielkie brawa dla wsi Biłgoraj !!!!!!!!
na energii-100% w górę, cena gazu 100% w górę, cena paliw 30% w górę, cena żywności ok 50% w górę ,cena leków .....itd. Jest pan LENIEM ,panie Polikot, bo jako szef Nadzwyczajnej Komisji Sejmowej ,,Przyjazne Państwo" nie doprowadził pan do uchwalenia żadnej ustawy reformującej nasze Państwo. Ma pan w ręku ,,maszynkę " do głosowania (koalicja PO i PSL) ,więc nie ma pan problemu z przepchnięciem takiej ustawy. Widać za te 8 miesięcy leniuchowania został pan honorowym obywatel... rozwiń
Avatar
zuza / 25 lipca 2008 o 23:54
antydeb*** napisał:
Łowca deb***i a co takiego złego widzisz w penisie? czyżby to nie twj bozia stworzył człowieka z penisem i kazał mu używać wkładając w***8 aby tacy jak ty przychodzili poprzez pochwe na świat.

Chyba masz zatwardzenie ,bo się strasznie wysiliłeś.Cyt:,,Gdy czytam ,co piszesz, wiem już kim jesteś.."
Avatar
Gość / 25 lipca 2008 o 23:47
zwk napisał:
Palikot na PREZYDENTA!!!

Chyba się napiłeś ,,Jabola" Palikota i ci odbija.....
Avatar
Wybor-NIK / 25 lipca 2008 o 22:07
Znad Buga napisał:
Mówi prawdę ,a to boli pisowców i mocherki. Brawo dla Biłgoraja!


Wielkie brawo!!!

"Pieniądze na kampanię Palikota w 2005 roku wpłaciło około 50 osób, w tym studenci, działacze młodzieżówki PO i ich rodziny. Niemal wszyscy przekazywali kwoty od 10 tys. do 20 tys. zł. Tyle że, jak wynika z ustaleń śledztwa, pieniądze te nie należały do wpłacających" - donosi Tvp Info.
Radomska prokuratura dysponuje zeznaniami osób, które przyznały się, że wpłacały kwoty pochodzące od współpracowników obecnego szefa lubelskiej PO. Dlaczego Palikot sam nie mógł sfinansować swojej kampanii? Bo zgodnie z przepisami, jako kandydat, mógł przeznaczyć na swoją kampanię maksymalnie 21 225 zł.
"Palikot sam nie dawał pieniędzy. Robili to za niego pośrednicy" - twierdzi informator telewizji. Nie chce jednak zdradzić, o kogo chodzi.
Palikot nie przejmuje się całą sprawą. Zarzeka się też, że nigdy nie uczestniczył w żadnym przekazywaniu pieniędzy. "Nawet gdybym to robił, to nie groziłyby mi żadne konsekwencje prawne. Problem mogłyby mieć tylko te osoby, które przyjęły pieniądze, nie odprowadziły od tego podatku i rzekomo wpłaciły je na konto kampanii" - mówi poseł.

Trzeba mieć prawdziwe a nie sztyczne przyrodzenie żeby wźiąć odpowiedzialność na siebie a nie wskazywać palcem na innych!!!!
aciło około 50 osób, w tym studenci, działacze młodzieżówki PO i ich rodziny. Niemal wszyscy przekazywali kwoty od 10 tys. do 20 tys. zł. Tyle że, jak wynika z ustaleń śledztwa, pieniądze te nie należały do wpłacających" - donosi Tvp Info.
Radomska prokuratura dysponuje zeznaniami osób, które przyznały się, że wpłacały kwoty pochodzące od współpracowników obecnego szefa lubelskiej PO. Dlaczego Palikot sam nie mógł sfinansować swojej kampanii? Bo zgodnie z przepisami, jako kandydat, mógł przeznaczyć na swoją kampanię maksymalnie ... rozwiń
Avatar
Wybor-NIK / 25 lipca 2008 o 22:04
Znad Buga napisał:
Mówi prawdę ,a to boli pisowców i mocherki. Brawo dla Biłgoraja!

Którą prawdę???

"Pieniądze na kampanię Palikota w 2005 roku wpłaciło około 50 osób, w tym studenci, działacze młodzieżówki PO i ich rodziny. Niemal wszyscy przekazywali kwoty od 10 tys. do 20 tys. zł. Tyle że, jak wynika z ustaleń śledztwa, pieniądze te nie należały do wpłacających" - donosi Tvp Info.
Radomska prokuratura dysponuje zeznaniami osób, które przyznały się, że wpłacały kwoty pochodzące od współpracowników obecnego szefa lubelskiej PO. Dlaczego Palikot sam nie mógł sfinansować swojej kampanii? Bo zgodnie z przepisami, jako kandydat, mógł przeznaczyć na swoją kampanię maksymalnie 21 225 zł.
"Palikot sam nie dawał pieniędzy. Robili to za niego pośrednicy" - twierdzi informator telewizji. Nie chce jednak zdradzić, o kogo chodzi.
Palikot nie przejmuje się całą sprawą. Zarzeka się też, że nigdy nie uczestniczył w żadnym przekazywaniu pieniędzy. "Nawet gdybym to robił, to nie groziłyby mi żadne konsekwencje prawne. Problem mogłyby mieć tylko te osoby, które przyjęły pieniądze, nie odprowadziły od tego podatku i rzekomo wpłaciły je na konto kampanii" - mówi poseł.
osób, w tym studenci, działacze młodzieżówki PO i ich rodziny. Niemal wszyscy przekazywali kwoty od 10 tys. do 20 tys. zł. Tyle że, jak wynika z ustaleń śledztwa, pieniądze te nie należały do wpłacających" - donosi Tvp Info.
Radomska prokuratura dysponuje zeznaniami osób, które przyznały się, że wpłacały kwoty pochodzące od współpracowników obecnego szefa lubelskiej PO. Dlaczego Palikot sam nie mógł sfinansować swojej kampanii? Bo zgodnie z przepisami, jako kandydat, mógł przeznaczyć na swoją kampanię maksymalnie 21 225 zł.
rozwiń
Avatar
Wybor-NIK / 25 lipca 2008 o 22:03
zwk napisał:
Palikot na PREZYDENTA!!!


Wszystkich SB-ków!!!
Avatar
Lustrow-NIK / 25 lipca 2008 o 22:01
Ten tytuł to za "chama" czy niezłomną postawę "ja tam nic nie wiem"?

"Pieniądze na kampanię Palikota w 2005 roku wpłaciło około 50 osób, w tym studenci, działacze młodzieżówki PO i ich rodziny. Niemal wszyscy przekazywali kwoty od 10 tys. do 20 tys. zł. Tyle że, jak wynika z ustaleń śledztwa, pieniądze te nie należały do wpłacających" - donosi Tvp Info.
Radomska prokuratura dysponuje zeznaniami osób, które przyznały się, że wpłacały kwoty pochodzące od współpracowników obecnego szefa lubelskiej PO. Dlaczego Palikot sam nie mógł sfinansować swojej kampanii? Bo zgodnie z przepisami, jako kandydat, mógł przeznaczyć na swoją kampanię maksymalnie 21 225 zł.
"Palikot sam nie dawał pieniędzy. Robili to za niego pośrednicy" - twierdzi informator telewizji. Nie chce jednak zdradzić, o kogo chodzi.
Palikot nie przejmuje się całą sprawą. Zarzeka się też, że nigdy nie uczestniczył w żadnym przekazywaniu pieniędzy. "Nawet gdybym to robił, to nie groziłyby mi żadne konsekwencje prawne. Problem mogłyby mieć tylko te osoby, które przyjęły pieniądze, nie odprowadziły od tego podatku i rzekomo wpłaciły je na konto kampanii" - mówi poseł.
Ten tytuł to za "chama" czy niezłomną postawę "ja tam nic nie wiem"?

"Pieniądze na kampanię Palikota w 2005 roku wpłaciło około 50 osób, w tym studenci, działacze młodzieżówki PO i ich rodziny. Niemal wszyscy przekazywali kwoty od 10 tys. do 20 tys. zł. Tyle że, jak wynika z ustaleń śledztwa, pieniądze te nie należały do wpłacających" - donosi Tvp Info.
Radomska prokuratura dysponuje zeznaniami osób, które przyznały się, że wpłacały kwoty pochodzące od współpracowników obecnego szefa lubelski... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 1 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 10 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 5 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 10 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!