czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

PCK: pomóżmy naprawić szkody, które wyrządziła powódź

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2009, 17:02
Autor: (mok)

Lubelski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża organizuje pomoc dla poszkodowanych podczas powodzi. Niektórzy z nich stracili prawie wszystko. Teraz oczekują naszej pomocy.

PCK ogłasza na obszarze województwa lubelskiego od dnia 02 lipca 2009 roku publiczną zbiórkę : pieniędzy, środków czystości i higieny osobistej, żywności trwałej. Na rzecz osób poszkodowanych w powodzi można przekazać również pościel, nową odzież i nieużywane obuwie.

Dary rzeczowe można przynosić do Biura PCK w Lublinie przy ulicy Puchacza 6 oraz do biur Zarządów Rejonowych PCK w miastach powiatowych.

Pieniądze można wpłacać na konto numer:

PEKAO S.A. Oddział w Lublinie
95 1240 5497 1111 0000 5011 8221
z dopiskiem "POWÓDŹ 2009”

bądź w kasie Biura Lubelskiego Zarządu Okręgowego PCK w Lublinie oraz w kasach Zarządów Rejonowych PCK.

- Wszystkie dary, które nie będą przekazane transportem z pomocą humanitarną dla osób poszkodowanych, zostaną przekazane osobom potrzebującym w naszym regionie - zapewnia Stefan Pedrycz, dyrektor Lubelskiego Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ubezpiczyciel
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ubezpiczyciel
ubezpiczyciel (2 lipca 2009 o 18:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nieszczęście na pewno.Należy współczuć.Ale też należy powiedzieć,że głupicch nie sieją.Otóż od kilku lat dzieje się inaczej z naszą aurą.A to przymrozki w maju i wymrozi pąki kwiatów i zrobi spustoszenie w zasiewach.To znowu huraganypowalą domy.Innym razem znowu ulewy zatopią dorek życia.W zimie śnieżyce,w lecie susze......
I powstaje problem.Szkoda ludzi,którzy stracili dobytek,ale czy nie można było się ubezpieczyć?Robią to posiadacze samochodów (obowiązek),uvbezpieczją się lekarze od odpowiedzialności cywilnej,czy w takiej sytuacji właściciel gospodarstw i nieruchomości nie powinien się ubezpieczyć?
Caritas przy każdych takich okazjach pod pozorem pomocy poszkodowanym organizuje rżne zbiórki pieniężne i te pieniądze gdzieś po drodze wsiąkają!!!
A PCK?-myślę,że częsciowo pomaga poszkodowanym.
Brałem kiedyś udział w akcji zbierania darów dla powodzian.Ludzie wychodzący ze sklepu,chętnie pozostawiali zakupiony towar (przeważnie artykuły żywnościowe).Po artykuły przyjeżdżali przedstawiciele magistratu.Ale z tym przyjazdem było różnie.Otóż fabryka DAEWO udostęniła nowe furgonetki do przetransportowania zebranych dla powodzian artykułów.No ale lepiej było sobie pojeździć nowym (cudzym) autem niż zawracać sobie głowę jakimiś tam darami dla potrzebujących.
Weszcie,gdy przyjechano po dary,to zostay one dostarczone do innej zupełnie miejscowości (ale o tej samej nazwie) która to nie miała żadnego pojęcia o katakliźmie!!!!!No i w dodatku dostarczono pomoc do innego województwa,pomimo że wsie leżące na lubelszczyźnie takiej pomocy nie otrzymałuy (pomimo iż była taka konieczność).Po prostyu pomylono miejscowości (chociaż o tej samejnazwie).
I zbieraj tu człowieku pomoc dla pogtrzebujących.........
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!