poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

PGE Dystrybucja: Pracownicy z Janowa Lubelskiego też boją się zwolnień

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 stycznia 2012, 19:49

 (Archiwum)
(Archiwum)

Coraz większy niepokój wśród kilkuset pracowników PGE Dystrybucja w zakładach, które mają zostać objęte połączeniem. Do protestujących m.in. z Kraśnika i Lubartowa dołącza Janów Lubelski. Ludzie nie wierzą w zapewniania pracodawcy, że wciąż będą mieć zajęcie w pobliżu domu.

– Chcemy pracować i godnie żyć, tymczasem takiej pewności nie mamy – żalą się pracownicy z Rejonu Dystrybucji Energii Janów Lubelski. Nie chcą jednak ujawniać swoich nazwisk. Boją się ewentualnych konsekwencji. – Jeśli nasz rejon ma zostać połączony z rejonem w Stalowej Woli i stanie się on posterunkiem, to przecież można się spodziewać, że część ludzi pójdzie na bruk. Pracujemy tu po kilkadziesiąt lat. To my budowaliśmy te rejony i posterunki. Włożyliśmy w to wiele wysiłku i serca. Odsyłanie nas do pracy w inne miejsce nie jest dobrym rozwiązaniem.

PGE Dystrybucja realizuje projekt, który ma m.in. ograniczyć koszty funkcjonowania, jak też zwiększyć wydajność pracy rejonów i posterunków energetycznych. Przedstawiciele spółki zapewniają, że zmiany, które potrwają do końca 2013 r., nie odbiją się na pracownikach.

– Projekt prowadzony jest z poszanowaniem gwarancji uprawnień pracowniczych zawartych w wewnątrzzakładowych umowach i przepisach prawa pracy i nie ma na celu redukcji zatrudnienia – zapewnia Iwona Stanisławek, specjalistka ds. komunikacji korporacyjnej PGE Dystrybucja.

Mimo tych zapewnień, za pracownikami murem stanęli samorządowcy. Planowanym zmianom sprzeciwia się m.in. Zarząd Powiatu Janowskiego, który w całości popiera protest załogi. – Proponowane zmiany organizacyjne budzą uzasadnione obawy o los zatrudnionych w tutejszym rejonie pracowników, jak również o byt ich rodzin – mówią samorządowcy.

W zakładzie energetycznym w Janowie Lubelskim pracuje ok. 100 osób. W Kraśniku, Lubartowie i Radzyniu Podlaskim jest zatrudnionych kolejnych 280 osób.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
louis vuitton outlet
Belstaff Outlet
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 maja 2012 o 03:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#000000][font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][size=1][left][background=rgb(255, 255, 0)]bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the[/background][/left][/size][/font][/color]
[url="http://www.louisvuittonpackage.org/"]louis vuitton outlet[/url]
Rozwiń
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet (11 maja 2012 o 03:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]you like motorcycling and have your own motor equiments?You can come her[/font][/color]
<a href=http://www.louisvuittonpackage.org/>louis vuitton outlet</a>
Rozwiń
Belstaff Outlet
Belstaff Outlet (16 stycznia 2012 o 03:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do you like motorcycling and have your own motor equiments?You can come here [URL=http://www.newbelstaffonline.com]Belstaff Outlet[/URL] to find your [URL=http://www.newbelstaffonline.com]Belstaff Jacket[/URL].[URL=http://www.newbelstaffonline.com]Belstaff Coat[/URL] can not little.If your foot is cold,[URL=http://www.newbelstaffonline.com]Belstaff Boots[/URL] is the right choice.You can buy a [URL=http://www.newbelstaffonline.com]Belstaff Bag[/URL] to hold those equipments.
Rozwiń
china wholesale
china wholesale (16 stycznia 2012 o 03:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hi, the article is so wonderful, I am interested in it. I will pay attention to your articles. And I like [URL=http://www.withgoodsale.com]cheap clothes[/URL] very much,they are in high quality and inexpensive, so I think everyone will be interested in it and I have found a [URL=http://www.withgoodsale.com]wholesale in china[/URL] online,they are China wholesaler.The store was established for a long time, they have a good reputation, there are [URL=http://www.withgoodsale.com]wholesale jewelry[/URL] on their website.They provide wholesale price and shipping to worldwide.So no matter where you are now, you also can order your goods at this website. Especially the [URL=http://www.withgoodsale.com]cheap bags[/URL], they are my favorite!
Rozwiń
sleep time
sleep time (15 stycznia 2012 o 21:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='JP' timestamp='1326223003' post='582076']
A ja chcę płacić normalne rachunki, a nie jakieś prognozy, opłaty przesyłowe stałe, zmienne, za obsługę licznika... i co z tego ??
[/quote]
JP tzn jebać pol.... ja sam dziwię się że placimy rachunki z góry . Teraz bylem w Yorku w Anglii a za światło placilem pre -paid czyli tyle ile mialem na koncie tyle swiecilem, a w Polsce to bulimy hu... za co slyszny komentarz JP spamowcu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!