wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Lubelskie

PGE Dystrybucja: Pracownicy z Janowa Lubelskiego też boją się zwolnień

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 stycznia 2012, 19:49

 (Archiwum)
(Archiwum)

Coraz większy niepokój wśród kilkuset pracowników PGE Dystrybucja w zakładach, które mają zostać objęte połączeniem. Do protestujących m.in. z Kraśnika i Lubartowa dołącza Janów Lubelski. Ludzie nie wierzą w zapewniania pracodawcy, że wciąż będą mieć zajęcie w pobliżu domu.

– Chcemy pracować i godnie żyć, tymczasem takiej pewności nie mamy – żalą się pracownicy z Rejonu Dystrybucji Energii Janów Lubelski. Nie chcą jednak ujawniać swoich nazwisk. Boją się ewentualnych konsekwencji. – Jeśli nasz rejon ma zostać połączony z rejonem w Stalowej Woli i stanie się on posterunkiem, to przecież można się spodziewać, że część ludzi pójdzie na bruk. Pracujemy tu po kilkadziesiąt lat. To my budowaliśmy te rejony i posterunki. Włożyliśmy w to wiele wysiłku i serca. Odsyłanie nas do pracy w inne miejsce nie jest dobrym rozwiązaniem.

PGE Dystrybucja realizuje projekt, który ma m.in. ograniczyć koszty funkcjonowania, jak też zwiększyć wydajność pracy rejonów i posterunków energetycznych. Przedstawiciele spółki zapewniają, że zmiany, które potrwają do końca 2013 r., nie odbiją się na pracownikach.

– Projekt prowadzony jest z poszanowaniem gwarancji uprawnień pracowniczych zawartych w wewnątrzzakładowych umowach i przepisach prawa pracy i nie ma na celu redukcji zatrudnienia – zapewnia Iwona Stanisławek, specjalistka ds. komunikacji korporacyjnej PGE Dystrybucja.

Mimo tych zapewnień, za pracownikami murem stanęli samorządowcy. Planowanym zmianom sprzeciwia się m.in. Zarząd Powiatu Janowskiego, który w całości popiera protest załogi. – Proponowane zmiany organizacyjne budzą uzasadnione obawy o los zatrudnionych w tutejszym rejonie pracowników, jak również o byt ich rodzin – mówią samorządowcy.

W zakładzie energetycznym w Janowie Lubelskim pracuje ok. 100 osób. W Kraśniku, Lubartowie i Radzyniu Podlaskim jest zatrudnionych kolejnych 280 osób.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
louis vuitton outlet
Belstaff Outlet
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 maja 2012 o 03:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#000000][font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][size=1][left][background=rgb(255, 255, 0)]bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the[/background][/left][/size][/font][/color]
[url="http://www.louisvuittonpackage.org/"]louis vuitton outlet[/url]
Rozwiń
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet (11 maja 2012 o 03:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]you like motorcycling and have your own motor equiments?You can come her[/font][/color]
<a href=http://www.louisvuittonpackage.org/>louis vuitton outlet</a>
Rozwiń
Belstaff Outlet
Belstaff Outlet (16 stycznia 2012 o 03:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do you like motorcycling and have your own motor equiments?You can come here [URL=http://www.newbelstaffonline.com]Belstaff Outlet[/URL] to find your [URL=http://www.newbelstaffonline.com]Belstaff Jacket[/URL].[URL=http://www.newbelstaffonline.com]Belstaff Coat[/URL] can not little.If your foot is cold,[URL=http://www.newbelstaffonline.com]Belstaff Boots[/URL] is the right choice.You can buy a [URL=http://www.newbelstaffonline.com]Belstaff Bag[/URL] to hold those equipments.
Rozwiń
china wholesale
china wholesale (16 stycznia 2012 o 03:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hi, the article is so wonderful, I am interested in it. I will pay attention to your articles. And I like [URL=http://www.withgoodsale.com]cheap clothes[/URL] very much,they are in high quality and inexpensive, so I think everyone will be interested in it and I have found a [URL=http://www.withgoodsale.com]wholesale in china[/URL] online,they are China wholesaler.The store was established for a long time, they have a good reputation, there are [URL=http://www.withgoodsale.com]wholesale jewelry[/URL] on their website.They provide wholesale price and shipping to worldwide.So no matter where you are now, you also can order your goods at this website. Especially the [URL=http://www.withgoodsale.com]cheap bags[/URL], they are my favorite!
Rozwiń
sleep time
sleep time (15 stycznia 2012 o 21:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='JP' timestamp='1326223003' post='582076']
A ja chcę płacić normalne rachunki, a nie jakieś prognozy, opłaty przesyłowe stałe, zmienne, za obsługę licznika... i co z tego ??
[/quote]
JP tzn jebać pol.... ja sam dziwię się że placimy rachunki z góry . Teraz bylem w Yorku w Anglii a za światło placilem pre -paid czyli tyle ile mialem na koncie tyle swiecilem, a w Polsce to bulimy hu... za co slyszny komentarz JP spamowcu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!