Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

31 stycznia 2014 r.
15:45
Edytuj ten wpis

PGE: Żeby załatwić niektóre sprawy, trzeba będzie jechać do Puław

1 12 A A

Szykują się spore zmiany w PGE Dystrybucja. Żeby załatwić sprawy w zakładzie energetycznym mieszkańcy części podlubelskich miejscowości będą musieli jeździć do Puław albo Kraśnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To efekt nowego podziału gmin na rejony energetyczne, który wprowadza PGE. Dotyczy on gmin Konopnica i Jastków. Co się zmieni? Od połowy lutego część zachodnia Konopnicy, którą obsługuje teraz rejon energetyczny Lublin Teren, będzie należeć do rejonu Puławy, a część wschodnia (od kwietnia) do rejonu Lublin Miasto. Z kolei obsługiwana przez Lublin Teren wschodnia część gminy Jastków przypadnie rejonowi Lublin Miasto. Zachód gminy Jastków już należy do rejonu Puławy. Granicą między Lublinem a Puławami będzie powstająca zachodnia obwodnica Lublina przebiegająca przez Gminy Jastków i Konopnica. Dalej, żeby było bliżej Zakład tłumaczy, że nowy podział przeprowadzono po długich analizach i to najlepsze rozwiązanie dla klientów, bo dzięki niemu ekipy szybciej dojadą na miejsce awarii. - Ma to związek z budową obwodnicy. Przeanalizowaliśmy, że w razie wezwania szybciej będą służby z posterunku energetycznego Bełżyce (należącego do rejonu Puławy - przyp. red.) niż z Lublina - wyjaśnia Karolina Szewczyk-Dąbek, specjalista ds. komunikacji w PGE Dystrybucja. Ale reorganizacja wiąże się też z utrudnieniami. Będzie uciążliwa zwłaszcza dla budujących nowe domy. Chcąc załatwić jakąś sprawę, na przykład pozwolenia na przyłącze, trzeba będzie pojechać do Puław lub Kraśnika, oddalonych od Lublina kilkadziesiąt kilometrów. - To bardzo duże utrudnienie. W przypadku dokonywania jakichkolwiek zmian w dokumentacji, czy uzyskania informacji, których nie otrzymamy telefonicznie trzeba będzie jeździć, tracąc czas i pieniądze - mówi Marian Pietraś, elektryk z Niedrzwicy Dużej. Dodaje, że zarówno wykonawcom, jak i odbiorcom dużo wygodniej jest załatwiać sprawy w Lublinie przy ul. Elektrycznej. Gdzie dzwonić w razie awarii Gmina Konopnica: • część zachodnia - 81 821 04 15 (od 15 lutego RE Puławy) • część wschodnia - 81 445 11 17 (od 1 kwietnia RE Lublin Miasto) Gmina Jastków : • część zachodnia - 81 887 6315 (RE Puławy) • część wschodnia - 81 445 11 17 (od 1 kwietnia RE Lublin Miasto) •część na północ od S17 - 81 744 32 64 (RE Lublin Teren)

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antygłupek / 22 lutego 2014 o 07:14

No i mamy, piękną konsolidację. 

Mieszkańcy  Konopnicy !!!!- nie martwcie się, do Puław to tylko 50 km :), niedługo Kraśnik i okolice będą miały np: z Zakrzówka do Puław nie patrząc na mapę chyba z 90 km w jedną stronę. To dopiero będzie przegięcie, ale niestety bardzo prawdopodobne.

Na razie próbują zmusić pracowników (których została garstka) do dojazdów, następny będzie klient.

to dopiero masz pojęcie o brygadach.... służby jeżdżą do odbiorców z posterunków a nie z samego rejonu!!!!!!!!!!!

to dopiero masz pojęcie o brygadach.... służby jeżdżą do odbiorców z posterunków a nie z samego rejonu!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
Gość z Lubartowa / 1 lutego 2014 o 10:43

Brygady narazie zostają, sekcje z dniem 1 kwietnia przestają istnieć a ludzie idą do Lublin Teren. Pracownicy "dobrowolnie" zgodzili się przejść do Lublina.

Avatar
odbiorca / 31 stycznia 2014 o 20:57

mamy to co wybraliśmy państwo Tuska które miało być tanie . i te zmiany zapewne do tego prowadzą?:)?:)?:)?????...

Avatar
wkurzony / 31 stycznia 2014 o 20:53

No i mamy, piękną konsolidację. 

Mieszkańcy  Konopnicy !!!!- nie martwcie się, do Puław to tylko 50 km :), niedługo Kraśnik i okolice będą miały np: z Zakrzówka do Puław nie patrząc na mapę chyba z 90 km w jedną stronę. To dopiero będzie przegięcie, ale niestety bardzo prawdopodobne.

Na razie próbują zmusić pracowników (których została garstka) do dojazdów, następny będzie klient.

Avatar
elektryk / 31 stycznia 2014 o 20:05

"Gość z Lubartowa" - czyli to co napisałem robią wcześniej niż w 2016 r. !!! Pytanie czy brygady wykonawstwa zostają ?? Co z ludźmi z sekcji - oddelegowani do Lublina ?

Avatar
Gość z Lubartowa / 31 stycznia 2014 o 18:54

„Elektryku” - wiem że RE Lubartów jest już posterunkiem ale można tu załatwić sprawy przyłączania lub inne sprawy techniczne. Od kwietnia sekcje te są likwidowane i przenoszone do RE Lublin Teren i wtedy zostanie tu „goły” posterunek.

Avatar
elektryk / 31 stycznia 2014 o 18:45

"Gościu z Lubartowa" - RE Lubartów jest posterunkiem już od 1 maja 2012 roku. To samo Kraśnik i Radzyń Podlaski. Narazie funkcjonują tam wydziały zamiejscowe, w tym wydział wykonawstwa rejonów które je przejęły, ale gwarancja zatrudnienia kończy się w 2016 r. i zobaczymy co zrobią. Pogotowia napewno jeszcze zostaną, ale działki byłych RE sprzedadzą, bo zarówno w Kraśniku, Lubartowie jak i Radzyniu siedziby posterunków są na innych działkach niż rejony.

Avatar
Gość z Lubartowa / 31 stycznia 2014 o 18:24

Tak samo jest w byłym RE Lubartów gdzie od kwietnia zostaje sam posterunek. Klient spod Kocka, Ostrowa, Niemiec oraz części gminy Jastków będzie musiał jechać do RE Lublin Teren. O Bok Lubartów nie wspominam bo został zlikwidowany z początkiem grudnia tamtego roku i ludziom zostaje albo BOK na Witosa lub Zana. Młody dojedzie a co ze starszymi ludźmi szczególnie z małych wsi gdzie jest z dwa autobusy na krzyż - 

ach zapomniałem jest infolinia – też dla młodych i cierpliwych.

Widać jak dba się o klienta.

Avatar
Do "ja" / 31 stycznia 2014 o 18:09

Kolego "ja". Rachunki przychodzą z firmy PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie !!! Rozdzielenie Zakładów Energetycznych na działalność obrotu i dystrybucji energii elektrycznej nastąpiło w 2007 roku. Za to żeby energia dotarła z sieci przesyłowej do odbiorcy odpowiada inna firma - PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie, o której jest ten artykuł.

Avatar
ja / 31 stycznia 2014 o 18:00

PGE to niech najpierw zmieni firmę obsługującą korespondencję, bo te rachunki, ktore wysylają chyba przez Chiny idą, ze docierają minimum po tygodniu od nadania...

Avatar
antygłupek / 22 lutego 2014 o 07:14

No i mamy, piękną konsolidację. 

Mieszkańcy  Konopnicy !!!!- nie martwcie się, do Puław to tylko 50 km :), niedługo Kraśnik i okolice będą miały np: z Zakrzówka do Puław nie patrząc na mapę chyba z 90 km w jedną stronę. To dopiero będzie przegięcie, ale niestety bardzo prawdopodobne.

Na razie próbują zmusić pracowników (których została garstka) do dojazdów, następny będzie klient.

to dopiero masz pojęcie o brygadach.... służby jeżdżą do odbiorców z posterunków a nie z samego rejonu!!!!!!!!!!!

to dopiero masz pojęcie o brygadach.... służby jeżdżą do odbiorców z posterunków a nie z samego rejonu!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
Gość z Lubartowa / 1 lutego 2014 o 10:43

Brygady narazie zostają, sekcje z dniem 1 kwietnia przestają istnieć a ludzie idą do Lublin Teren. Pracownicy "dobrowolnie" zgodzili się przejść do Lublina.

Avatar
odbiorca / 31 stycznia 2014 o 20:57

mamy to co wybraliśmy państwo Tuska które miało być tanie . i te zmiany zapewne do tego prowadzą?:)?:)?:)?????...

Avatar
wkurzony / 31 stycznia 2014 o 20:53

No i mamy, piękną konsolidację. 

Mieszkańcy  Konopnicy !!!!- nie martwcie się, do Puław to tylko 50 km :), niedługo Kraśnik i okolice będą miały np: z Zakrzówka do Puław nie patrząc na mapę chyba z 90 km w jedną stronę. To dopiero będzie przegięcie, ale niestety bardzo prawdopodobne.

Na razie próbują zmusić pracowników (których została garstka) do dojazdów, następny będzie klient.

Avatar
elektryk / 31 stycznia 2014 o 20:05

"Gość z Lubartowa" - czyli to co napisałem robią wcześniej niż w 2016 r. !!! Pytanie czy brygady wykonawstwa zostają ?? Co z ludźmi z sekcji - oddelegowani do Lublina ?

Avatar
Gość z Lubartowa / 31 stycznia 2014 o 18:54

„Elektryku” - wiem że RE Lubartów jest już posterunkiem ale można tu załatwić sprawy przyłączania lub inne sprawy techniczne. Od kwietnia sekcje te są likwidowane i przenoszone do RE Lublin Teren i wtedy zostanie tu „goły” posterunek.

Avatar
elektryk / 31 stycznia 2014 o 18:45

"Gościu z Lubartowa" - RE Lubartów jest posterunkiem już od 1 maja 2012 roku. To samo Kraśnik i Radzyń Podlaski. Narazie funkcjonują tam wydziały zamiejscowe, w tym wydział wykonawstwa rejonów które je przejęły, ale gwarancja zatrudnienia kończy się w 2016 r. i zobaczymy co zrobią. Pogotowia napewno jeszcze zostaną, ale działki byłych RE sprzedadzą, bo zarówno w Kraśniku, Lubartowie jak i Radzyniu siedziby posterunków są na innych działkach niż rejony.

Avatar
Gość z Lubartowa / 31 stycznia 2014 o 18:24

Tak samo jest w byłym RE Lubartów gdzie od kwietnia zostaje sam posterunek. Klient spod Kocka, Ostrowa, Niemiec oraz części gminy Jastków będzie musiał jechać do RE Lublin Teren. O Bok Lubartów nie wspominam bo został zlikwidowany z początkiem grudnia tamtego roku i ludziom zostaje albo BOK na Witosa lub Zana. Młody dojedzie a co ze starszymi ludźmi szczególnie z małych wsi gdzie jest z dwa autobusy na krzyż - 

ach zapomniałem jest infolinia – też dla młodych i cierpliwych.

Widać jak dba się o klienta.

Avatar
Do "ja" / 31 stycznia 2014 o 18:09

Kolego "ja". Rachunki przychodzą z firmy PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie !!! Rozdzielenie Zakładów Energetycznych na działalność obrotu i dystrybucji energii elektrycznej nastąpiło w 2007 roku. Za to żeby energia dotarła z sieci przesyłowej do odbiorcy odpowiada inna firma - PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie, o której jest ten artykuł.

Avatar
ja / 31 stycznia 2014 o 18:00

PGE to niech najpierw zmieni firmę obsługującą korespondencję, bo te rachunki, ktore wysylają chyba przez Chiny idą, ze docierają minimum po tygodniu od nadania...

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 0 0

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 6 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 10

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 11 9

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 2

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu 12 5

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi! 13 3