Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 grudnia 2009 r.
20:29
Edytuj ten wpis

Pięć przetargów na S17, czyli jaka będzie obwodnica Lublina

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 14 A A

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie ogłosiła pięć przetargów na budowę prawie 70 km drogi ekspresowej S17 Kurów–Lublin–Piaski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Postępowanie przetargowe, prowadzone w trybie ograniczonym, składa się z dwóch etapów. – W pierwszym, wykonawcy chcący wystartować w przetargu, muszą wykazać się potencjałem kadrowym, technicznym, ekonomicznym i doświadczeniem. Wnioski przyjmowane będą do 24 lutego 2010 roku – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Zakwalifikowane firmy zostaną zaproszone do drugiego etapu, w którym rozpatrywane będą oferty cenowe. Zakończenie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcami planowane jest na połowę 2010 roku. Wykonawcy na zbudowanie trasy i oddanie jej do użytku będą mieli 24 miesiące od daty uzyskania zamówienia.

Budowę blisko 70 km trasy ekspresowej S17 podzielono na pięć części pomiędzy węzłami drogowymi: Sielce–Bogucin, Bogucin–Dąbrowica, Dąbrowica–Lubartów, Lubartów–Witosa, Witosa–Piaski.

Droga szybkiego ruchu będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci, a pomiędzy węzłami Dąbrowica–Lubartów powstanie w układzie docelowym z trzema pasami.
– Powstaną także łączniki umożliwiające wjazd do Lublina od węzła Dąbrowica oraz do Świdnika od węzła Witosa – dodaje Nalewajko.

Zbudowanych zostanie m.in.: jedenaście węzłów drogowych, blisko kilometrowej długości estakada nad doliną Bystrzycy Jakubowickiej, przejścia zwierząt i wiele innych obiektów inżynierskich.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Karol~ / 6 stycznia 2010 o 10:22
Przez 8 lat swojego urzędowania Pruszkowski nic nie zrobił w kierunku budowy obwodnicy.
To było jego zadanie aby dzwonić przynajmniej raz w tygodniu do Wójtowicza i pytać co się dzieje w sprawie obwodnicy.
8 lat zostało zaprzepaszczone.
Z tego co pamiętam Bryłowski wsławił sie wybrukowaniem deptaka.
A czym wsławił się Pruszkowski ?
Dalej widziałem go że sasiada we władzach miasta.
Avatar
miron / 22 grudnia 2009 o 16:26
Uwierzę jak zobacze tę obwodnicę budowaną już od 27 lat. Nasi decydenci zaczynają wszystko robić od tyłu i na obietnicach się konczy zero odpowiedzialności i potem pozostają tylko wspomnienia -chciałem a mi nie dali.
Avatar
aldona / 22 grudnia 2009 o 15:02
dsgsdg napisał:
On jest pusty jak but!!!!!!


[size=2]i wery gut!!![/size]
Avatar
dsgsdg / 22 grudnia 2009 o 10:15
Nie, ja nie moge sluchac pomyslow tego prezydenta (bo to on jest za to odpoiwiedzialny). On jest pusty jak but!!!!!!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2009 o 09:54
Kolego. po zmianie ustawy problem wykupu gruntów zszedł na boczny plan, bo GDDKIA może zająć teren i budować, a potem sądzic się z właścicielem, jak nie zechce proponowanego odszkodowania, a nie odwrotnie, i w sumie tak powinno być już od dawna. Patrz na przykład Bydgoszcz, gdzie jadac do Fordonu w pewnym miejscu dwupasmowa droga zbiega się w jeden, wąski pas, bo stara babcia nie chciała sprzedać rudery po budowę drogi i nic jej nie można było zrobić. To była chora sytuacja. Mam nadzieję, że budowa S-17 ruszy sprawnie, bo inaczej zabiorą nam unijne wsparcie na ten cel, a byłoby szkoda. Patrząc na to, co do tej pory zrobiono, to mimo wszystkich niedociągnięć i błędów na przykład przy drodze Piaski- Łopiennik ( a można by książkę napisać o tym, co tam spieprzono), to jej stan jest o niebo lepszy, niż był do tej pory. Wprawdzie zwalono wszystko, co tylko można było, tzn. oznakowanie poziome i pionowe, chore słupki na linii ciągłej (notabene, GDDKIA z tych słupków miała zrezygnować, bo koszt ogromny, a korzyść żadna, bo kierowcy tirów robili sobie zawody, kto ich więcej połamie w jednym podejściu), głupio urządzone wysepki przy zatoczkach autobusowych. Nie mogę zrozumieć, dlaczego na prostej drodze, o dobrej widoczności, z szerokimi poboczami na 3/4 jej długości jest linia ciągła ?
Ten kto projektował takie oznakowanie, to jakiś chory, pomylony człowiek. Mam nadzieję, że nie będzie projektował trasy S-17 ani żadnej innej drogi w Polsce.
Kolego. po zmianie ustawy problem wykupu gruntów zszedł na boczny plan, bo GDDKIA może zająć teren i budować, a potem sądzic się z właścicielem, jak nie zechce proponowanego odszkodowania, a nie odwrotnie, i w sumie tak powinno być już od dawna. Patrz na przykład Bydgoszcz, gdzie jadac do Fordonu w pewnym miejscu dwupasmowa droga zbiega się w jeden, wąski pas, bo stara babcia nie chciała sprzedać rudery po budowę drogi i nic jej nie można było zrobić. To była chora sytuacja. Mam nadzieję, że budowa S-17 ruszy sprawnie, bo inaczej zabiorą n... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2009 o 09:06
LOL napisał:
JESZCZE NIEDAWNO MOWILI ZE NIE MA PIENIEDZY NA WYKOP ZIEMI

KOMUŚ SIĘ STOŁEK POD D***Ą PALI I ZNALAZŁ PIENIĄDZE?
Avatar
LOL / 22 grudnia 2009 o 09:04
JESZCZE NIEDAWNO MOWILI ZE NIE MA PIENIEDZY NA WYKOP ZIEMI
Avatar
lol / 22 grudnia 2009 o 09:00
BRAWO ZA CO? A WYKUP ZIEMI TO Z DNIA NA DZIEN ZROBIĄ?
Avatar
Kak Tusk mi wyrośnie / 22 grudnia 2009 o 01:19
Kurna jak oni budują!
Przetarg może się zakończy w połowie 2010 r. a raczej nie (tak dotychczas było).
Potem będzie (a może nie) kawałek obwodnicy.
Za 2 lata Euro 2012 - gdzie są drogi, gdzie przejścia na wschodniej granicy?
Dzisiaj obiecują, a za jakiś czas znowu pokażą nam gumowego fajfusa.
Avatar
szu / 21 grudnia 2009 o 22:17
Nie jojcz miejski, nie jojcz, bo się tu wszyscy popłaczemy, lol Obwodnica będzie i elegancko! Będzie mi się szybciej jeździło do pracy
Avatar
~Karol~ / 6 stycznia 2010 o 10:22
Przez 8 lat swojego urzędowania Pruszkowski nic nie zrobił w kierunku budowy obwodnicy.
To było jego zadanie aby dzwonić przynajmniej raz w tygodniu do Wójtowicza i pytać co się dzieje w sprawie obwodnicy.
8 lat zostało zaprzepaszczone.
Z tego co pamiętam Bryłowski wsławił sie wybrukowaniem deptaka.
A czym wsławił się Pruszkowski ?
Dalej widziałem go że sasiada we władzach miasta.
Avatar
miron / 22 grudnia 2009 o 16:26
Uwierzę jak zobacze tę obwodnicę budowaną już od 27 lat. Nasi decydenci zaczynają wszystko robić od tyłu i na obietnicach się konczy zero odpowiedzialności i potem pozostają tylko wspomnienia -chciałem a mi nie dali.
Avatar
aldona / 22 grudnia 2009 o 15:02
dsgsdg napisał:
On jest pusty jak but!!!!!!


[size=2]i wery gut!!![/size]
Avatar
dsgsdg / 22 grudnia 2009 o 10:15
Nie, ja nie moge sluchac pomyslow tego prezydenta (bo to on jest za to odpoiwiedzialny). On jest pusty jak but!!!!!!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2009 o 09:54
Kolego. po zmianie ustawy problem wykupu gruntów zszedł na boczny plan, bo GDDKIA może zająć teren i budować, a potem sądzic się z właścicielem, jak nie zechce proponowanego odszkodowania, a nie odwrotnie, i w sumie tak powinno być już od dawna. Patrz na przykład Bydgoszcz, gdzie jadac do Fordonu w pewnym miejscu dwupasmowa droga zbiega się w jeden, wąski pas, bo stara babcia nie chciała sprzedać rudery po budowę drogi i nic jej nie można było zrobić. To była chora sytuacja. Mam nadzieję, że budowa S-17 ruszy sprawnie, bo inaczej zabiorą nam unijne wsparcie na ten cel, a byłoby szkoda. Patrząc na to, co do tej pory zrobiono, to mimo wszystkich niedociągnięć i błędów na przykład przy drodze Piaski- Łopiennik ( a można by książkę napisać o tym, co tam spieprzono), to jej stan jest o niebo lepszy, niż był do tej pory. Wprawdzie zwalono wszystko, co tylko można było, tzn. oznakowanie poziome i pionowe, chore słupki na linii ciągłej (notabene, GDDKIA z tych słupków miała zrezygnować, bo koszt ogromny, a korzyść żadna, bo kierowcy tirów robili sobie zawody, kto ich więcej połamie w jednym podejściu), głupio urządzone wysepki przy zatoczkach autobusowych. Nie mogę zrozumieć, dlaczego na prostej drodze, o dobrej widoczności, z szerokimi poboczami na 3/4 jej długości jest linia ciągła ?
Ten kto projektował takie oznakowanie, to jakiś chory, pomylony człowiek. Mam nadzieję, że nie będzie projektował trasy S-17 ani żadnej innej drogi w Polsce.
Kolego. po zmianie ustawy problem wykupu gruntów zszedł na boczny plan, bo GDDKIA może zająć teren i budować, a potem sądzic się z właścicielem, jak nie zechce proponowanego odszkodowania, a nie odwrotnie, i w sumie tak powinno być już od dawna. Patrz na przykład Bydgoszcz, gdzie jadac do Fordonu w pewnym miejscu dwupasmowa droga zbiega się w jeden, wąski pas, bo stara babcia nie chciała sprzedać rudery po budowę drogi i nic jej nie można było zrobić. To była chora sytuacja. Mam nadzieję, że budowa S-17 ruszy sprawnie, bo inaczej zabiorą n... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2009 o 09:06
LOL napisał:
JESZCZE NIEDAWNO MOWILI ZE NIE MA PIENIEDZY NA WYKOP ZIEMI

KOMUŚ SIĘ STOŁEK POD D***Ą PALI I ZNALAZŁ PIENIĄDZE?
Avatar
LOL / 22 grudnia 2009 o 09:04
JESZCZE NIEDAWNO MOWILI ZE NIE MA PIENIEDZY NA WYKOP ZIEMI
Avatar
lol / 22 grudnia 2009 o 09:00
BRAWO ZA CO? A WYKUP ZIEMI TO Z DNIA NA DZIEN ZROBIĄ?
Avatar
Kak Tusk mi wyrośnie / 22 grudnia 2009 o 01:19
Kurna jak oni budują!
Przetarg może się zakończy w połowie 2010 r. a raczej nie (tak dotychczas było).
Potem będzie (a może nie) kawałek obwodnicy.
Za 2 lata Euro 2012 - gdzie są drogi, gdzie przejścia na wschodniej granicy?
Dzisiaj obiecują, a za jakiś czas znowu pokażą nam gumowego fajfusa.
Avatar
szu / 21 grudnia 2009 o 22:17
Nie jojcz miejski, nie jojcz, bo się tu wszyscy popłaczemy, lol Obwodnica będzie i elegancko! Będzie mi się szybciej jeździło do pracy
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 3 2

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 0

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 17 6

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 17 25

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 22 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 1

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

Strażak z Chełma na medal

Strażak z Chełma na medal 6 0

Rafał Bereza z Chełma wraz z drużyną zdobył tytuł mistrzów europy podczas Mistrzostw Europy TFA w niemieckim Mönchengladbach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!