piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Pielęgniarek najazd na urząd wojewody (wideo)

Dodano: 16 stycznia 2008, 13:37
Autor: Ewa Stępień

Zamiast delegacji trzydziestu pielęgniarek spodziewanych przez wojewodę lubelskiego, do urzędu przyszło dziś trzysta.

Trochę zdenerwowana takim najazdem Genowefa Tokarska wysłuchała próśb o sprowadzenie minister zdrowia i pomoc w walce o podwyżki.

Najazd na urząd był do końca trzymany w tajemnicy. Przyjechały z całego regionu. Przed dziesiątą tłum był tak wielki, że całe pierwsze piętro oraz schody w Urzędzie Wojewódzkim były wyłączone z użytku. Trzymały transparenty z postulatami podwyżek.

- Trudno się nam pogodzić z tym, że dyrektorzy szpitali traktują nas źle, nie szanują nas. Jak do pracy to my, jak do podwyżek to kto inny - skarży się Barbara Basa, pełniąca obowiązki pielęgniarki oddziałowej w Chełmie z pensją 1668 zł.

Beata Rożenek ze szpitala w Bychawie (1570 zł pensji) podkreśliła, że są coraz lepiej wykształconą i przygotowaną grupą zawodową, której należy się szacunek. - Jesteśmy zobowiązane do ustawicznego kształcenia się, jeździmy na kursy zdobywamy specjalizacje - mówi. - Wszystko za własne pieniądze.

- Źle zarabiamy - włączyła się Ewa Pasternak ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim. - Po 30 latach pracy mam 1500 zł brutto. Świątek, piątek i niedzielę trzeba pracować za marne grosze.

Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na Lubelszczyźnie wręczyła Genowefie Tokarskiej, wojewodzie lubelskiemu petycję.

- Jest pani przedłużeniem szczebla rządowego, przychodzimy do pani także jako do kobiety - powiedziała. - Prosimy o interwencję. Podnoszenie wynagrodzeń tylko lekarzom uważamy za głęboko krzywdzące i niesprawiedliwe. Oczekujemy zwołania sztabu kryzysowego przy wojewodzie i przyjazdu minister zdrowia.

- Jestem kobietą i rozumiem was - odparła wojewoda Tokarska. - Nie można jednak urządzać takich samowolek. Miała przyjść delegacja, a zrobił się wiec.
Dzwonił komendant policji, pytając co się dzieje w urzędzie. Jestem konkretna. Nie będę was czarować spełnieniem wszystkich postulatów. Zleciłam kontrole w szpitalach, aby wiedzieć jakimi pieniędzmi dysponują dyrektorzy, jakie są płace. Nie wiem czy minister Ewa Kopacz zechce przyjechać.Na pewno nie zostawię was samych sobie.

W poniedziałek pielęgniarki rozpoczynają protesty w szpitalach.
- Każde wolne pieniądze powinny być przeznaczone na pielęgniarki - powiedziała dziennikarzom na zakończenie Olszak-Winiarska. - Chodzą słychy, że od kwietnia lekarze szykują się do kolejnego walki o kolejne podwyżki.
Czytaj więcej o:
gość
~kama~
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (18 stycznia 2008 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lekarze,pielegniarki,a co z pozostałym personelem czy oni już sie nie liczą?
Rozwiń
~kama~
~kama~ (16 stycznia 2008 o 17:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyrektorzy to se z tym poradzą średnie przedstawią i spoko, i nadal jedne będą miały 1500, 1800, inne 2800, 3000+dodatki funkcyjne, nagrody za liczenie norm zatrudnienia, itd
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!