niedziela, 28 maja 2017 r.

Lubelskie

Pieniądze dla szpitali

Dodano: 16 sierpnia 2001, 09:54
Autor: Ewa Stępień

Fundusze pójdą na zakup sprzętu i remonty w jedenastu szpitalach.

- W sumie z obligacji uzyskamy 45 mln zł. Z tego 20 mln zł przeznaczymy na poprawę jakości opieki nad pacjentami w 11 szpitalach - mówi Edward Wojtas, członek zarządu województwa. - Dofinansujemy m.in. Klinikę Chorób Zakaźnych w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie, doposażymy nowo otwarty oddział kardiochirurgii szpitala Jana Pawła II w Zamościu, damy na sprzęt do sterylizacji w szpitalu w Białej Podlaskiej i na oddział ratunkowy w szpitalu kolejowym w Lublinie.

Wiemy, że 3 mln zł z tych obligacji pójdzie na kupno tomografu i aparatu rentgenowskiego dla szpitala w Chełmie - dodał Janusz Szpak, członek zarządu województwa i przewodniczący Rady Społecznej chełmskiego szpitala. - W budowie jest od 23 lat. Aby przyśpieszyć tempo prac, chcemy poza obligacjami przeznaczyć w tym roku dodatkowe 8 mln zł na budowę kuchni szpitalnej oraz 8,7 mln zł w przyszłym na kontynuację budowy całego obiektu.

Marszałek Wojtas poinformował także, że na tegoroczną restrukturyzację służby zdrowia woj. lubelskie dostało z Ministerstwa Zdrowia 22,7 mln zł. - Skorzysta 61 placówek - powiedział. - Ponad 6 mln zł przeznaczymy na restrukturyzację zatrudnienia, czyli zwolnienie około 1,7 tys. pracowników.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!